Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
16.04.2024
Çıkış
17.04.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor

Hotel Lago Di Salda

En iyi fiyat alınıyor

Sagalassos Lodge ve Spa

5.0 · Harika · 4 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Saklı Göl Evleri Glamping Resort

4.4 · Harika · 8 yorum
Bungalov, Göl Evi
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Burdur Otelleri

İlk olarak bu şehrin ismini nerden geldiğinden bahsetmek istiyorum sizlere. Genel olarak 11 ve 12. asırla birlikte doğudan, Kafkaslar ve Asya'dan yoğun bir şekilde Türk-Türkmen göçleri Anadolu'ya doğru yaygınlaştı ve gelenler içerisinden bir bölüm dedi ki, 'İşte burası cennettir burada dur.' İşte ‘'Burdur’' ismi buradan geliyor yani atalarımız tarafından cennet olarak nitelendirilen muhteşem bir yer Burdur

 

Ülkemizin güneybatı kısmında bulunuyor. Ayrıca Antalya'nın kuzeyinde Fethiye'nin kuzeydoğusunda Denizli ile Isparta'nın hemen ortasında bulunan güzel ve nadide bir şehrimiz. Göller yöresi olarak bilinen ve özellikle de Antalya yolu üzerinde durulması gereken güzel bir şehir. Yaz aylarında İstanbul Ankara gibi yerlerden veya ülkemizin kuzey kesimlerinden Antalya'ya tatile gelen insanların uğrak yeri olarak öne çıkıyor Burdur. Hafta sonu hatta iki günle sınırlı olmayacak şekilde 3-4 günde rahatça gezilebilecek bir yer aynı zamanda. Özellikle Doğa Turizmi ve Kültür Turizmi açısından ön plana çıkıyor son yıllarda ve misafirleri giderek artış gösteriyor.  Yaklaşık 1000 metre yükseltide yer alıyor Burdur. Ayrıca Torosların da bir kısmı buradan geçiyor. Dolayısıyla havası gayet temiz.

 

''Burdur'da ne var?'' sorusuna verilecek cevaplar oldukça fazla. Burdur'da tarih var. Burdur'da doğa var. Burdur'da besin var. Burdur'da kar var. Burdur'da göl var, yani kısacası Burdur'da hemen hemen her şey var. En yakın zamanda bu güzelim şehri ziyaret etmenizi ve hatıralarınıza yenilerini eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Burdur Gezi Notları
Burdur Nasıl Gidilir
Burdur Yeme İçme Mekanları
Burdur Rehberi
Burdur Gezilecek ve Görülecek Yerler
Burdur Ne Yapılır, Yapılacaklar Önerisi
Burdur Ne Alınır

Etiketler: Burdur butik otelleri, Burdur butik otel göle sıfır, otelleri, Burdur bungalov otelleri, Burdur bungalow fiyat, Burdur nerede kalınır, Burdur havuzlu oteller, Burdur butik otel tavsiye, en güzel Burdur otelleri, Burdur butik doğa otelleri, Burdur'a yakın doğa otelleri, Burdur doğa ile iç içe tatil yerleri, Burdur doğa ile iç içe oteller, Burdur en iyi doğa otelleri, Burdur bungalov evler, Burdur bungalov ev fiyatları, Burdur bungalov tatil evleri, Burdur tatil evleri, Burdur bungalov ev kiralama, Burdur glamping tatil, Burdur glamping çadır fiyatları, Burdur tiny house konaklama, Burdur tiny house konaklama fiyatları, Burdur tiny house oteller, Burdur tiny house bungalow, Burdur göle sıfır butik oteller, Burdur butik otel fiyatları, Burdur en iyi butik oteller, Burdur lüks butik oteller, Burdur lüks küçük oteller, Burdur şömineli oteller, Burdur jakuzili butik oteller, Burdur balayı otelleri, Burdur ısıtmalı havuzlu oteller, Burdur dağ evleri, Burdur kütük evleri, Burdur üçgen evleri, Burdur dağ otelleri, Burdur sobalı oteller, Burdur göl manzaralı oteller, Burdur dome çadır ev oteller, Burdur villa kiralama, Burdur villa tatili

Sıkça Sorulan Sorular

Burdur'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Hotel Lago Di ormanla çevrelenmiş Salda Gölü kıyısında esrarengiz güzelliği olan bir yer.
Burdur'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Tefenni Villas bağımsız girişli odaları bakımlı ve geniş bir bahçeye açılıyor. Ortak alanlarda çocuklu ailelerin keyifle vakit geçirebileceği çeşitli aktiviteler bulunuyor.
Burdur'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Burdur'da güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Saklı Göl Evleri Karacaören Gölü manzaralı çam ağaçlarının altında keyifli bir kahvaltı sunuyor.
Burdur'da evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Sagalassos Lodge ve Spa ve Tefenni Villas evcil dostlarımızı kabul ediyorlar.
Burdur'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Burdur'a 65 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Burdur'da bulunan romantik oteller hangileridir?
Sagalassos Lodge ve Spa'nın saunası, açık havuzu ve ısıtmalı havuzu ayriyeten kışın şöminesi bulunan kapalı salonu çok keyifli.
Burdur'da Sagalassos Antik Kenti yakınındaki oteller hangileridir?
Sagalassos Antik Kenti, Akdağ’ın güneyinde 1700 metre yüksekliğindeki tepeler üzerine kurulmuş. Bu antik dağ kentinde yaşayan en eski halkın Solimler olduğu biliniyor. Pamphylia ve Pisidia’yı birbirine bağlayan yol üzerinde bulunduğu için de tarihte stratejik öneme sahipmiş. Dor, Apollon Klarios ve Antoninus Pipus tapınakları ile kütüphane ve kamu yönetim binası yüzyıllar öncesinin antik havasının tılsımını hâlâ hissettiriyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Burdur'da İnsuyu Mağarası yakınındaki oteller hangileridir?
Burdur’da birbirinden güzel göller, Roma döneminin antik çağına ev sahipliği yapan antik kent kalıntıları ve 40’a yakın höyük bulunuyor. Kalıntılar hâlâ seçilebiliyor. İnsuyu Mağarası’nda zaman içinde oluşan binlerce sarkıt ve dikitin yanı sıra irili ufaklı dokuz tane gölcüğe rastlayacaksınız. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.