×

Bursa'da Gezilecek Yerler


Bursa gibi tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve parkları ile ünlü büyük bir şehirde görmeniz gereken o kadar çok yer var ki…
Öncelikle Uludağ’a gitmeli, eğer mevsimindeyseniz kayak yapmalı ve Bursa’ya bir de Uludağ’ın tepelerinden bakmalısınız. Uludağ Milli Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa Uludağ Yolu’nda bulunan yaklaşık 600 yaşında olan İnkaya Tarihi Çınarı’na gidebilirsiniz.
Uludağ Yolu’nda ve Oylat’ta bulunan kaplıcalara, şifalı sulara gidip güzel bir gün geçirebilirsiniz.  Botanik Park’a, Hayvanat Bahçesi’ne ve Kültürpark’a gidebilirsiniz. Yeşil ve Emirsultan’a gidip hem tarihi camileri ve türbeleri ziyaret edebilir hem de Yeşil’deki çay bahçelerinde harika Bursa manzarasına karşı çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
İsterseniz Bursa merkezde bulunan tarihi Kapalı Çarşı ve Açık Çarşı olarak bilinen yerleri gezebilir, bolca alışveriş de yapabilirsiniz. Tarihi Koza Han, Pirinç Han ve İpek Han gibi mekânları ziyaret edebilirsiniz.
Bursa’nın saymakla bitmeyecek karda çok tarihi camilerini (Ulucami, Yeşil Camii, Emirsultan Camii, I. Murat Camii…) ve külliyelerini mutlaka görmelisiniz. Bursa Çekirge’de bulunan Atatürk Köşkü’nü ve müzesini, Bursa Arkeoloji Müzesi’ni, Türk İslam Eserleri Müzesi’ni, Mudanya Mütareke Binası’nı ve İznik Müzesi’ni gezebilirsiniz.
Karagöz ve Hacivat’ın mezarlarının bulunduğu, Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Çekirge’yi gezebilirsiniz. Tirilye ve Güzelyalı gibi deniz kenarındaki ilçelere gidip yürüyüş yapabilir, gezebilir ve deniz havası alabilirsiniz.
Uludağ’ın eteklerinde kurulan en eski köylerden biri olan Cumalıkızık’a gidebilir, güzel ve organik bir sabah kahvaltısından sonra köyün deresinin incecik aktığı, dar sokaklarında gezebilirsiniz.
Karacabey Yolu üzerinde bulunan Uluabat Gölü’ne, Gölyazı’ya ve Ağlayan Çınar’a gidebilirsiniz. Mustafakemalpaşa ilçesindeki Suuçtu Şelalesi’ne gidebilirsiniz.

Bursa Gezi Rehberi için blogumuzu ziyaret edin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler