×

Erciyes Otelleri

Erciyes; bulutları delen zirvesi, Yaz ve Kış üzerinde eksik olmayan karla, tatilcilere en uzun kayak sezonunu yaşatan Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi, eşsiz tabiat ve doğal güzellikleri ile hayatınızda 12 ay boyunca unutulmayacak anılar bırakıyor…

Erciyes, yazın bunaltıcı sıcağından kurtulup serin ve eşsiz doğası içerisinde, Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından kurulan bu alanda, misafirler ister kendi karavanları veya çadırlarıyla konaklayabilir, her türlü imkânın içerisinden bulunduğu çadır kamping alanında ailenizle, arkadaşlarınızla şehrin gürültüsünden uzaklaşıp Erciyes’te bulunan bisiklet, yürüyüş, parkurları gibi imkânlardan yararlanarak doya doya stres atabilirsiniz.

Heybetli Erciyes, Ulu Erciyes, Zirve Erciyes… Bölgenin en yüksek zirvesi, Küçük Erciyes 2700 metre Büyük Erciyes ise 3917 metre, Anadolu'nun ise en yüksek 5. Volkanik dağı. Halk arasında 'Dağ Doğuran Dağ' ve 'İhtiyar Dağ' 'Yaklaştıkça Uzaklaşan, Uzaklaştıkça Yaklaşan Yer' olarak tanımlanan bir doğa harikası. İlk Çağın ünlü coğrafyacı ve gezgini Strabon'un notlarına ve kitaplarına girecek kadar güzel bir tabiat panoraması. Etrafındaki hemen hemen her yerden ve çok uzak diyarlardan gözüken şahane bir atmosfer. Başı her zaman karlı ve dumanlı yüce Erciyes.  Heybetini ne kadar anlatsak ve Erciyes'i ne kadar övsek azdır, çünkü görülmeye, doya doya seyredilmeye çok müsait bir doğa harikası.

Erciyes Dağı yaklaşık 4000 metre yükseltisiyle İç Anadolu Bölgesinin yoğun ve köklü şehri Kayseri'de bulunmakta. Yükseltisinin fazla olması sebebiyle sürekli kar bulunan bir yerdir. Dünyadaki ince toz kar bulunan ender yerlerden biridir. Erciyes Dağı yaklaşık olarak 30 milyon yıl önce dünyanın hareketleri sebebiyle oluşmuş bir dağdır tahminlere göre. Şu an pasif durumunda olan ancak en son M.Ö. 253 yılında volkanik bir patlamanın yaşandığı, sönmüş volkanik bir yanardağdır. Etrafındaki coğrafi oluşumlara ve Göreme peribacalarına sebep olan bu patlama aslında çevresindeki toprakları da birçok açıdan verimli hale getirmiştir.
Erciyes Dağı son zamanlarda ülkemizde ve dünyada birçok kış turizmi mekânını geride bırakacak bir kayak pistine sahip olmuştur. Ziyaretçileri her geçen kış artmaktadır. Tabi ki bundaki en büyük sebep Erciyes Kayak Merkezi ve Erciyes Kayak Pisti'dir. Yeni bir tesis olduğundan birçok nokta göz önünde bulundurulmuş ve tüm ihtiyaçlar düşünülmüş. Ayrıcı Erciyes'te bir dağ evi ve otel de bulunmaktadır.
Etiketler: erciyes otelleri, erciyes balayı otelleri, erciyes kayak oteli, erciyes butik otelleri, erciyes jakuzili otel, erciyes havuzlu otel, erciyes şömineli otel, erciyes dağ manzaralı otel, erciyes doğa içinde otel, erciyes otel, erciyes butik otel fiyatları

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Erciyes bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Magna Pivot Hotel'in kurulduğu yer harika bir manzaraya sahip...

Erciyes bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Magna Pivot Hotel çağdaş ve konforlu odalarına Erciyes'in büyülü atmosferi eşlik ediyor.

Erciyes bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Erciyes bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileri?

Kayseri Havalimanı 29 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler