Erciyes Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 3 yorum
DAS 3917, Erciyes Kayseri
En iyi fiyat alınıyor

Magna Pivot Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Magna Pivot Hotel, Erciyes Kayseri
Lüks Dağ ve Kayak Oteli, Erciyes Kayseri
En iyi fiyat alınıyor

Mirada Del Lago Hotel

4.3 · Harika · 4 yorum
Mirada Del Lago Hotel, Erciyes Kayseri
En iyi fiyat alınıyor

Erciyes Küçük ve Butik Otelleri

Erciyes; bulutları delen zirvesi, Yaz ve Kış üzerinde eksik olmayan karla, tatilcilere en uzun kayak sezonunu yaşatan Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi, eşsiz tabiat ve doğal güzellikleri ile hayatınızda 12 ay boyunca unutulmayacak anılar bırakıyor…

Erciyes, yazın bunaltıcı sıcağından kurtulup serin ve eşsiz doğası içerisinde, Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından kurulan bu alanda, misafirler ister kendi karavanları veya çadırlarıyla konaklayabilir, her türlü imkânın içerisinden bulunduğu çadır kamping alanında ailenizle, arkadaşlarınızla şehrin gürültüsünden uzaklaşıp Erciyes’te bulunan bisiklet, yürüyüş, parkurları gibi imkânlardan yararlanarak doya doya stres atabilirsiniz.

 

Heybetli Erciyes, Ulu Erciyes, Zirve Erciyes… Bölgenin en yüksek zirvesi, Küçük Erciyes 2700 metre Büyük Erciyes ise 3917 metre, Anadolu'nun ise en yüksek 5. Volkanik dağı. Halk arasında 'Dağ Doğuran Dağ' ve 'İhtiyar Dağ' 'Yaklaştıkça Uzaklaşan, Uzaklaştıkça Yaklaşan Yer' olarak tanımlanan bir doğa harikası. İlk Çağın ünlü coğrafyacı ve gezgini Strabon'un notlarına ve kitaplarına girecek kadar güzel bir tabiat panoraması. Etrafındaki hemen hemen her yerden ve çok uzak diyarlardan gözüken şahane bir atmosfer. Başı her zaman karlı ve dumanlı yüce Erciyes.  Heybetini ne kadar anlatsak ve Erciyes'i ne kadar övsek azdır, çünkü görülmeye, doya doya seyredilmeye çok müsait bir doğa harikası. 

Erciyes Dağı yaklaşık 4000 metre yükseltisiyle İç Anadolu Bölgesinin yoğun ve köklü şehri Kayseri'de bulunuyor. Yükseltisinin fazla olması sebebiyle sürekli kar bulunan bir yer. Dünyadaki ince toz kar bulunan ender yerlerden biri. Erciyes Dağı yaklaşık olarak 30 milyon yıl önce dünyanın hareketleri sebebiyle oluşmuş bir dağdır tahminlere göre. Şu an pasif durumunda olan ancak en son M.Ö. 253 yılında volkanik bir patlamanın yaşandığı, sönmüş volkanik bir yanardağ. Etrafındaki coğrafi oluşumlara ve Göreme peribacalarına sebep olan bu patlama aslında çevresindeki toprakları da birçok açıdan verimli hale getirmiş.


Erciyes Dağı son zamanlarda ülkemizde ve dünyada birçok kış turizmi mekânını geride bırakacak bir kayak pistine sahip oldu. Ziyaretçileri her geçen kış artmakta. Tabi ki bundaki en büyük sebep Erciyes Kayak Merkezi ve Erciyes Kayak Pisti diyebiliriz. Yeni bir tesis olduğundan birçok nokta göz önünde bulundurulmuş ve tüm ihtiyaçlar düşünülmüş. Ayrıcı Erciyes'te bir dağ evi ve otel de bulunuyor.


Etiketler: Erciyes otelleri, Erciyes balayı otelleri, Erciyes kayak oteli, Erciyes butik otelleri, Erciyes jakuzili otel, Erciyes havuzlu otel, Erciyes şömineli otel, Erciyes dağ manzaralı otel, Erciyes doğa içinde otel, Erciyes otel, Erciyes butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Erciyes bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Magna Pivot Hotel'in kurulduğu yer harika bir manzaraya sahip...
Erciyes bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Magna Pivot Hotel çağdaş ve konforlu odalarına Erciyes'in büyülü atmosferi eşlik ediyor.
Erciyes bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Erciyes bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileri?
Kayseri Havalimanı 29 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.