Kahramanmaraş Ne Yenir

Yöresel lezzetlerden başlamak gerekirse, herkesin aklına ilk olarak Maraş dondurması gelir. Bu eşsiz lezzeti mutlaka yerinde tatmalısınız. Yaşar Pastanesi ve Mado bu konuda öne çıkan mekanlar. Maraş tarhanası, "eli böğründe" tatlısı, un sucuğu ve Maraş köftesi de bu eski şehirle özdeşleşmiş diğer yöresel lezzetler arasında yer alır. 

 

Maraş'tan sabah vakitlerinde geçiyorsanız kahvaltınızı Akdo, Kervan Pastaneleri, Tostçu Ali ve Kahramanmaraş Yöresel Kahvaltı gibi yerlerde yapabilirsiniz. Lokanta Saray, Tarihi Cumhuriyet Lokantası, Yanyanacı, Küçük Ev Restoran, Z Döner, Efendioğlu Kebap ve Kasap gibi mekanlar da hem Maraş'a özgü hem de geleneksel Türk mutfağı ürünleri bulabileceğiniz önde gelen restoranlar. 

 

Unlu mamuller için Özdoğan Çörek, Çubuk Unlu Mamulleri ve Tatsam Çörekleri tercih edilebilir. Tatlılar/dondurma içinse Yaşar Pastanesi, Hanzade Baklava ve Dondurma ile Enfes Tatlı en popüler mekanlar.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.07.2024
Çıkış
24.07.2024
Misafirler
2 misafir

Başkonuş Yaylası Orman Evleri

4.4 · Harika · 8 yorum
Başkonuş Yaylası Orman Evleri, Kahramanmaraş
Dağ ve Orman Evleri
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kahramanmaraş bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Doğaya gönül vermiş bir aile tarafından işletilen Başkonuş Yaylası Orman Evleri'nde çocuklu aileler at biniciliği, doğada yürüyüş, piknik gibi çeşitli aktivitelerle tatillerini neşelendirebilir. Keyifli bir ortamda konaklamak isteyenler için birebir.
Kahramanmaraş bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Başkonuş Yaylası Orman Evleri'nin yaylanın tepesinde püfür püfür esen temiz bir havası var. Şanslıysanız ala geyiklere denk gelebilirsiniz...
Kahramanmaraş bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kahramanmaraş bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Başkonuş Yaylası Orman Evleri tabiatının vermiş olduğu envai çeşit endemik bitki yelpazesi ile olağanüstü bir atmosfere sahip.
Kahramanmaraş bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 56 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiyelerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Kahramanmaraş bölgesinde Maraş Dondurma Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Gastronomi değerlerinden olan Maraş Dondurmasının yapımında kullanılan malzemelerin, aletlerin, satış usullerinin fotoğraflarla sergilendiği, gezmesi keyifli bir müze. Otel tavsiyelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kahramanmaraş bölgesinde Eshab-ı Kehf Külliyesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Bizans aleminin imparatoru II.Theodosios tarafından yaptırılan Eshab-ı Kehf (Mağara Arkadaşları) ''Yedi Uyurlar'' : İsa Mescidi olarak da bilinen ibadethane, Selçuklu döneminde camiyi çevrilmiş. Afşin ilçesine bağlı Bencilüs Tepesi'nde yer alıyor. Otel tavsiyelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.