×

Muğla Gezilecek Yerler


Muğla; Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi pek çok büyük ve tarihi, kültürel açıdan zengin tatil beldesini sınırlarında barındırmaktadır. Buraları ziyaret etmek için ayrıca bir tatil planı yapmalı ve en azından bir – iki gün bu beldelerde konaklayarak keyiflice gezmelisiniz.   

Bu tatil beldelerinin dışında Muğla merkezde de gezebileceğiniz pek çok farklı mekân var. Kent merkezi sivil mimarinin çok güzel örneklerini barındırıyor. Öncelikle merkezde bulunan Arasta’yı gezebilirsiniz. Burada her çeşit el sanatını bugün da canlı tutan çok sayıda esnaf görebilirsiniz.   

Muğla merkezde yer alan Muğla Müzesi’ne gidebilirsiniz. Burada Yatağan’da yer alan Stratonikeia Antik Kenti’nden çıkarılan eserler sergilenmektedir. Muğla sokaklarında gezebilir ve Eski Muğla Türk ve Rum evlerini görebilirsiniz. Merkezdeki Tarihi Saatli Kule’yi görebilirsiniz.   

Yatağan’da yer alan Stratonikeia ve Lagina Antik Kentleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Muğla şehir merkezinde yer alan Ulu Cami, Kurşunlu Cami, Hacı İlyas Camii, Firuzbey Cami gibi tarihi yerleri gezebilirsiniz. Ahmet Gazi Medresesi ve Külliyesi, Aşağı Kilise ve Yukarı Kilise’yi ziyaret edebilirsiniz. Çöllüoğlu Hanı’na gidebilirsiniz. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Yağcılar Hanı’na uğrayabilirsiniz.   

Muğla’da pek çok ilçede termal kaplıcalar vardır. Gel Girme Çamur Banyosu, Bodrum Kaplıcaları, Gebeler Köyü Kaplıcası gibi yerlere gidebilirsiniz.   

Muğla’da koruma altına alınan çok sayıda tabiat parkı mevcut. Buralara günü birlik geziler planlayabilirsiniz. Bölgenin ilk yerleşimi sayılan, merkeze biraz uzak olan Sandima Köyü’ne gidebilirsiniz. Önceleri terk edilen köyde bugün sanatçı bir çift ikamet ediyor. Üstelik köyün her noktası da muhteşem bir deniz manzarasına hâkim.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Muğla-Merkez bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

Moğla Taşhan Otel'in bağımsız girişli, sevimli ve konforlu odaları bulunuyor. Otantik bir yer...

Muğla-Merkez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Milas Bodrum Havaalanı Muğla'ya 81 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Beçin Ortaçağ Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?

Jeolojik bakımdan oldukça düz olan bu yerleşim alanı, Milas’ın 5 km güneyinde bulunuyor. 200 metre uzunluğundaki kalesinin manzarasından Milas Ovası’nın panaroması tüyler ürpertici güzellikte görünüyor. Kırma taş malzemeyle yapılmış hanları, hamamları, medresesi ve konakları ile 14. yüzyılda Menteşe Beyliğinin başkenti imiş. Şimdilerde Menteşe Beyi Ahmet Gazi’nin de mezarının medrese içinde olması sebebiyle ziyaretgah olarak tercih ediliyor. 2012 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Sandıma Köyü yakınlarındaki otelller hangileridir?

19. yüzyıl deniz haritalarında Sandama Yarımadası olarak geçen Yalıkavak Yarımadasının merkezi köyü olarak biliniyor Sandıma. Köy 600 yıl önce Partinapas Kayası’nın yamacına kurulmuş. 1960’lardan sonra ise terkedilmiş, bugünlerde sadece iki kişi yaşıyor. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında kaybolmuş kederli ve yalnız bir köy burası. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Musandıralı, tek katlı kırsal mimarisinde, yerel ve bitkisel malzemeler yığma taş tekniği kullanılarak yapılmış. Köyde Leleglerden kalan kaya mezarlarına, erken Cumhuriyet döneminin kamu yapılarından olan okul binası, çeşmeler ve sarnıçlara rastlayabilirsiniz. Nurİs Sanat Evi de görülmeye değer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler