×

Muğla Ne Yapılır


Muğla’ya geldiğinizde günübirlik gezilerle kıyı beldelerine gidebilirsiniz. Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye gibi Muğla’nın tatil beldeleri tabii ki de bir günde gezilecek beldeler değil,  burada deniz kenarında vakit geçirebilirsiniz. Günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz, deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz dalış, kano, rafting, rüzgar sörfü gibi su sporları ile de ilgilenebilirsiniz.   

Muğla merkezde sokaklarda gezebilir ve Eski Muğla evlerini görebilirsiniz, bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Muğla’nın çarşılarında gezebilir, Arasta’ya gidebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.    

Muğla merkezde yer alan ve ev yemekleri yapan restoranlarda Muğla’nın yöresel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Yemekten sonra bölgeye özgü tahin helvasının ve çıtırmık tatlısının tadına bakmayı da ihmal etmeyin.   

Muğla’nın koruma altına alınan pek çok tabiat parkında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve kamp yapabilirsiniz. Karabağlar Yaylası’na çıkabilirsiniz. Bafa Gölü ve civarı, Güllük Deltası gibi alanlarda kuş gözlemciliği ile ilgilenebilirsiniz.   

Babadağ’da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Muğla’nın çam ağaçları ile dolu ormanlarında cip safari yapabilirsiniz.
Muğla merkezde çok sayıda tarihi cami, han, hamam ve kilise mevcut. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Civar ilçelerde bulunan kaplıcalarda ve çamur banyolarında sağlık dolu bir gün geçirebilirsiniz. Muğla Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Muğla-Merkez bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

Moğla Taşhan Otel'in bağımsız girişli, sevimli ve konforlu odaları bulunuyor. Otantik bir yer...

Muğla-Merkez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Milas Bodrum Havaalanı Muğla'ya 81 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Beçin Ortaçağ Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?

Jeolojik bakımdan oldukça düz olan bu yerleşim alanı, Milas’ın 5 km güneyinde bulunuyor. 200 metre uzunluğundaki kalesinin manzarasından Milas Ovası’nın panaroması tüyler ürpertici güzellikte görünüyor. Kırma taş malzemeyle yapılmış hanları, hamamları, medresesi ve konakları ile 14. yüzyılda Menteşe Beyliğinin başkenti imiş. Şimdilerde Menteşe Beyi Ahmet Gazi’nin de mezarının medrese içinde olması sebebiyle ziyaretgah olarak tercih ediliyor. 2012 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Sandıma Köyü yakınlarındaki otelller hangileridir?

19. yüzyıl deniz haritalarında Sandama Yarımadası olarak geçen Yalıkavak Yarımadasının merkezi köyü olarak biliniyor Sandıma. Köy 600 yıl önce Partinapas Kayası’nın yamacına kurulmuş. 1960’lardan sonra ise terkedilmiş, bugünlerde sadece iki kişi yaşıyor. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında kaybolmuş kederli ve yalnız bir köy burası. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Musandıralı, tek katlı kırsal mimarisinde, yerel ve bitkisel malzemeler yığma taş tekniği kullanılarak yapılmış. Köyde Leleglerden kalan kaya mezarlarına, erken Cumhuriyet döneminin kamu yapılarından olan okul binası, çeşmeler ve sarnıçlara rastlayabilirsiniz. Nurİs Sanat Evi de görülmeye değer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler