×

Muğla Hakkında


Konaklama Muğla’da iki adet üç yıldızlı otel var. Oteller için Rehber Bölüme bakınız. Valilik ve Belediye Eski Muğla olarak tabir edilen bölgedeki tarihi Muğla Evlerinin restore edilerek, turizme kazandırılması için yatırımcılara çağrıda bulunarak "Kültür Turizmi" potansiyelini değerlendirmek istiyor Kültür Sanat Halk oyunları Zeybek oyunları, her şahsın mizaç ve tabiatına, oyun havasının çalınışına göre çabuk ya da yavaş oynanılabilir. Kol, bacak, gövde hareketlerinden ibaret olan bu oyunun ilerleme, devir, hücum, diz çökme ve ayak üzerinde devir esas hareketlerini teşkil eder. Bunları yöremizde bir düğünde veya İl genelinde bazı otellerde düzenlenen "Türk Geceleri"nde izlemeniz mümkündür. Yöresel Türküler Muğla'da söylenen önemli türkülerden bazıları ; Muğla Zeybeği, Kerimoğlu Zeybeği, Feraye, Çökertme ve Kına Havalarıdır. Bu türkülerden bazılarını Muğla Valiliği Sanatçı Tolga ÇANDAR’a derleterek CD ve kaset haline getirmiş. Eğlence Yerleri Mabolla Cafe Bar: 1960 ve 1970 ‘li yıllara ait Rock ve Pop Müziği Pazar hariç her akşam canlı olarak sunuluyor Tel: (252) 214 25 04 Cafede Kafe: Eski bir yapının tadilatıyla oluşturulan Cafede Kafe’de sahibinin kendi el ürünü olan el sanatlarını da görmenizi öneririz. Sanat Evi: Cafede Kafe işletmecisi tarafından Arasta yakınında eski bir Muğla evinin restorasyonuyla hizmete açılıyor. Despina Bar: (252) 214 90 20 Golf Cafe: (252) 214 93 70 Ayrıca Pansiyon Rehberi.com adresine göz atabilirsiniz; http://www.pansiyonrehberi.com/

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Muğla-Merkez bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

Moğla Taşhan Otel'in bağımsız girişli, sevimli ve konforlu odaları bulunuyor. Otantik bir yer...

Muğla-Merkez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Milas Bodrum Havaalanı Muğla'ya 81 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Beçin Ortaçağ Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?

Jeolojik bakımdan oldukça düz olan bu yerleşim alanı, Milas’ın 5 km güneyinde bulunuyor. 200 metre uzunluğundaki kalesinin manzarasından Milas Ovası’nın panaroması tüyler ürpertici güzellikte görünüyor. Kırma taş malzemeyle yapılmış hanları, hamamları, medresesi ve konakları ile 14. yüzyılda Menteşe Beyliğinin başkenti imiş. Şimdilerde Menteşe Beyi Ahmet Gazi’nin de mezarının medrese içinde olması sebebiyle ziyaretgah olarak tercih ediliyor. 2012 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Muğla-Merkez bölgesinde Sandıma Köyü yakınlarındaki otelller hangileridir?

19. yüzyıl deniz haritalarında Sandama Yarımadası olarak geçen Yalıkavak Yarımadasının merkezi köyü olarak biliniyor Sandıma. Köy 600 yıl önce Partinapas Kayası’nın yamacına kurulmuş. 1960’lardan sonra ise terkedilmiş, bugünlerde sadece iki kişi yaşıyor. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında kaybolmuş kederli ve yalnız bir köy burası. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Musandıralı, tek katlı kırsal mimarisinde, yerel ve bitkisel malzemeler yığma taş tekniği kullanılarak yapılmış. Köyde Leleglerden kalan kaya mezarlarına, erken Cumhuriyet döneminin kamu yapılarından olan okul binası, çeşmeler ve sarnıçlara rastlayabilirsiniz. Nurİs Sanat Evi de görülmeye değer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler