×
Rize'de Gezilecek Yerler

Rize’ye geldiğinizde öncelikle merkeze bulunan Atatürk Evi Müzesi’ni, Rize Müzesi’ni ve Etnografya Müzesi’ni gezebilirsiniz. Rize merkezde bulunan Rize Kalesi’ni görebilirsiniz.
   
Çamlıhemşin ilçesine gidebilirsiniz. Çamlıhemşin sokaklarında dolaşarak mimarisi ile ünlü tarihi Çamlıhemşin Evleri’ni görebilirsiniz. Çamlıhemşin merkeze biraz uzaklıkta da olsa Ayder Yaylası’na gidebilirsiniz. Ayder Yaylası artık, dünyaca ünlü bir turizm merkezi desek abartmış olmayız. Yeşilin bu kadar tonunu bir arada görebileceğiniz ender yerlerden. Kaçkar Dağı’na ve Milli Park’a gidebilirsiniz.
   
Çamlıhemşin’e geldiğinizde özellikle doğa tutkunlarının gözde mekânlarından olan Fırtına Vadisi’ne gidebilirsiniz. 57 kilometre uzunluğundaki Fırtına Deresi, Ardeşen civarında denize dökülüyor.
Çamlıhemşin’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Zil Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kale, Fırtına Deresi’ni ve vadiyi de görebilecek, tüm güzel manzaraya hâkim bir tepede yapılmış. Çamlıhemşin’deki pek çok yayladan biri ve en ünlüsü olan Hazindak Yaylası’na gidebilirsiniz. Buradaki dağ evlerini ve muhteşem yeşilliği görebilirsiniz.
   
Çamlıhemşin’e biraz uzaklıkta yer alan Kale-i Bala’yı ziyaret edebilirsiniz. Çayeli ilçesinde yer alan Zeleki Kalesi’ni görebilirsiniz. Rize’de çok sayıda tarihi cami, han ve hamam da yer alıyor. İslam Paşa Camisi, Gülbahar Camisi, Cafer Ağa Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Termal turizm açısından olanaklara da sahip olan Rize’de Ayder Kaplıcası’na ve İkizdere İçmesi, Çayırlı Maden Suyu gibi yerleri de ziyaret edebilir ve şifa bulabilirsiniz. Ağaran Şelalesi’ne gidebilirsiniz.
Rize’nin yeşilin her tonunu bulabileceğiniz yaylalarına gidebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler