×

Şile'de Gezilecek Yerler


Şile’ye geldiğinizde öncelikle beldenin Karadeniz kıyısındaki uzun ve temiz plajlarını görebilirsiniz. Merkezde bulunan Şile Kalesi’ne gidebilirsiniz. ülkemizin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük feneri olan Şile Feneri’ni ziyaret edebilirsiniz.    

İlçeden yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Değirmençayırı Şelalesi’ni gezebilirsiniz. Hacıllı Şelalesi’ne ve Onbir Göller Vadisi’ne gidebilirsiniz. Vadide yapacağınız gezinti boyunca on bire yakın göl ve şelaleyi, tekrar eden sırada ve birlikte görebilirsiniz.   

Şile’nin en önemli turistik yerlerinden biri olan Kumbaba Tepesi’ne gidebilirsiniz. Tepede kırmızı ve turuncu renkli, değişik yapıda kumlar vardır ve bölgede Kumbaba’nın türbesi de bulunur. Kumbaba, bölgedeki kumların pek çok hastalığa iyi geldiğini bulan bir kimyagermiş. Hastaları burada iyileştirirmiş. Öldüğünde de buraya gömülmüş ve tepeye adı verilmiş.   

Şile Feneri’nin biraz gerisinde bulunan taşlar arasından çıkan suları görebilirsiniz. Bu doğal oluşum sebebiyle buraya Ağlayan Kayalara adı verilmiş. Şile Ocaklı Ada Kalesi’ne gidebilirsiniz.   

Doğal güzelliklerin yanı sıra bölgede çok sayıda Bizans Dönemi’nden kalan kilise ve manastır ya da Osmanlı’dan kalan cami, han ve hamam bulunuyor. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Mimarisi ile farklı yapıda olan Şile evlerini görebilirsiniz.   

Ağva’ya gidebilirsiniz. Hatta bir gününüzü bu güzel beldede gezerek geçirebilirsiniz. Saklı Göl olarak bilinen doğa harikası yeri ziyaret edebilirsiniz. Göksu ve Yeşilçay ırmaklarını görebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler