Skopelos Adası Ulaşım

Türkiye'den Skopelos Adası'na ulaşım genellikle kara ve deniz yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. İşte farklı ulaşım seçenekleri:

1. Hava Yoluyla:

Skopelos Adası'na en yakın havalimanı Skiathos Adası'nda bulunmaktadır. Türkiye'den Atina veya Selanik'e uçarak, ardından iç hat uçuşları ile Skiathos Havalimanı'na geçebilirsiniz. Daha sonra Skiathos'tan Skopelos'a feribot veya deniz taksi ile geçiş sağlanmaktadır.

2. Kara Yoluyla ve Deniz Yoluyla:

İstanbul, Selanik veya Atina gibi büyük şehirlerden kalkan otobüs veya kiralık araç seçenekleri ile Yunanistan'ın Volos Limanı'na ulaşabilirsiniz. Volos Limanı'ndan Skopelos Adası'na düzenlenen feribot seferleri ile gitmek mümkündür. Volos Limanı, Skopelos Adası'na en yakın büyük limanlardan biridir ve bu seferler yaz aylarında daha sık düzenlenmektedir.

Alternatif olarak, Selanik veya Atina'dan kalkan otobüsler veya trenlerle Volos'a ulaştıktan sonra Skopelos Adası'na giden feribotları kullanabilirsiniz.

3. Deniz Yoluyla Direkt Ulaşım:

Eğer Türkiye'nin Ege kıyılarından birinde iseniz, Bodrum, Marmaris, Kuşadası gibi limanlardan direkt feribot seferleriyle Skopelos'a ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, bu rotalarda düzenlenen feribot seferleri oldukça popülerdir.

Notlar:

  • Ulaşım seçenekleri mevsime ve hava koşullarına göre değişebilir. Bu nedenle seyahat öncesinde güzergah ve rezervasyon durumu kontrol edilmelidir.
  • Yunanistan'a seyahat ederken, vize ve diğer giriş gereksinimlerini kontrol etmeyi unutmayın.
  • COVID-19 pandemisi nedeniyle seyahat kısıtlamaları ve tedbirleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Güncel bilgileri yerel otoritelerden alın.
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.07.2024
Çıkış
24.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 3 yorum
Adrina Beach Hotel, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
Afroditi, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
Anofli Suites, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
Aperanto Galazio, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Mando Beachfront, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 2 yorum
Panormos Beach Hotel, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor
Thea Home Hotel, Skopelos Adası Yunanistan
En iyi fiyat alınıyor