Yalova'da Gezilecek Yerler

Yalova'da çok farklı gezilecek yerler vardır doğal güzellikler tarihi yerler turistik yerler kıyılar ormanlar bu yerlerin içerisindedir. Yalova'yı gezmek istediğiniz zaman en az iki üç günümüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Yalova denilince özellikle termal kaplıcalar akla gelmektedir ve dolayısıyla tekrar tekrar gelmek istediğiniz yerler tercihleriniz arasında olacaktır mutlaka. Önceliğimizi doğal güzellikleri verecek olursak Sudüşen Şelalesi Erikli Şelalesi ve Delmece Yaylası Yalova'nın içerisindedir ve doğanın bizlere sunmuş olduğu önemli güzelliklerdendir. Özellikle şelalelerin suyu ve manzarası, görüntüsü bile insana bir huzur vermektedir. Delmece Yaylasında bol bol temiz hava alabilir, sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Yaz turizmi açısından ise Çınarcık denilen yerdeki birbirinden güzel plajlar tercih edilebilir. Tarihi miras bakımından da hiç azımsanmayacak şekilde eserler vardır Yalovada. Açık Hava Müzesi, Kara Kilise ve Atatürk'ün de bir hatırası olan Yürüyen Köşk ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerdendir. Ve tabii Yalovayı Yalova yapan termal kaplıcalar ve tesisler, özellikle Armutlu kaplıcaları Yalova içerisinde görülmesi gereken önemli sağlık turizmi mekanlarından birisidir.
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.02.2024
Çıkış
23.02.2024
Misafirler
2 misafir

Limak Thermal Hotel

4.5 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Mirart Hotel ve Spa

5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Yalova'da çiftler için en uygun oteller hangileridir?
LP Lagün Palas'ı tatilini doğayla iç içe sessiz ve sakin bir ortamda geçirmek isteyenlere tavsiye ediyoruz. Hersek Lagün'üne 4 km uzaklıkta. Pek çok kuş türüne rastalayabilirsiniz burada. Doğa fotoğrafçılığı için müthiş bir kadraj!
Yalova'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Mirart Hotel&Spa'nın gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz ortamı var.
Yalova'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Bağdat Resort: yemyeşil vadiyle çevrili arazide, büyük bir zevkle döşenmiş bağımsız girişli ahşap bungalovlarda konaklamanın keyfi bir başka...
Yalova'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Yalova'da evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
LP Lagün Palas evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Yalova'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yalova'ya 44 km uzaklıkta. Sitemizde önerdiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.