Yalova'da Nerede Yenir

Yalova'da Anadolu mutfağından Türk mutfağından dünya mutfağından ve deniz ürünlerinden bolca bulabilirsiniz ama bununla birlikte Yalova'nın yöresel yemekleri de vardır. Dilerseniz önce bunlardan başlayalım. Börekle yapılan yani Milföylü Yalova Kebabı çok meşhurdur. Yalova Köftesi köftenin Yalova'ya has olan tarzdır, mutlaka tadılmalı bence buraya kadar gelmişken. Yalova'da bir de Termal Sarma yemelisiniz. Bu değişik bir sarma, yapraklı değil etli sarma, bifteği sebzelerin sarılması ile yapılan bir etli yemek ve Yalova'ya hastır. Bir de yöreye has Pavli denilen bir yemek var, tadabilirsiniz. Yemekler saymakla bitmiyor, Patara da var burada ve aslında başka yerlerde de vardır ama Yalova'ya has tarzda da yapılmaktadır. Tüm bunlardan başka, nane soğan mısır unundan yapılan bir yemek vardır ki ismi Yaprak Pidesidir. Mekan olarak  Yalovadaki Köfteci Yusuf'a uğramanızı mutlaka tavsiye ederiz zaten Köfteci Yusuf'un namı tüm Türkiye'ye ve dünyaya yayılmış bulunmakta. Yalova Pasaport Pizzada pizzalarınızı yiyebilirsiniz. Kamil Usta Satır Köfte de köftenin bir başka çeşidini bulabilirsiniz. Acarlar Kebap ve Hasan Baba Restoran ile Tike Restorant et ve türevlerini yiyebileceğiniz diğer yerlerdir ve oldukça kendilerine has lezzetlerle karşımıza çıkmaktadır. Ama Sepetçioğlu Restorana da uğramayı sakın unutmayın. Eğer deniz ürünleri yemek istiyorsanız Ünsal Balık Altın Balık Marin Restorantta yiyebilirsiniz. Masal Köyü Kır Sofrasında piknik tarzı bir şeyler yapabilirsiniz ve kahvaltı da. Alaturka Köfteye yolunuz düşerse tatmanızda fayda, var bir de Basrioğlu piliç Çevirme var ki on numara bir yerdir. Eğer canınız hamur işi yemek isterse o zaman Tezcan Lahmacun Kebap Salonuna uğrayabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
04.03.2024
Çıkış
05.03.2024
Misafirler
2 misafir

Limak Thermal Hotel

4.5 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Mirart Hotel ve Spa

5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Yalova'da çiftler için en uygun oteller hangileridir?
LP Lagün Palas'ı tatilini doğayla iç içe sessiz ve sakin bir ortamda geçirmek isteyenlere tavsiye ediyoruz. Hersek Lagün'üne 4 km uzaklıkta. Pek çok kuş türüne rastalayabilirsiniz burada. Doğa fotoğrafçılığı için müthiş bir kadraj!
Yalova'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Mirart Hotel&Spa'nın gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz ortamı var.
Yalova'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Bağdat Resort: yemyeşil vadiyle çevrili arazide, büyük bir zevkle döşenmiş bağımsız girişli ahşap bungalovlarda konaklamanın keyfi bir başka...
Yalova'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Yalova'da evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
LP Lagün Palas evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Yalova'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yalova'ya 44 km uzaklıkta. Sitemizde önerdiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.