Yalova Rehberi

"Yalova Benim Kentimdir"
M.KEMAL ATATÜRK
Bir zamanlar İstanbul'un bir parçası olan Yalova şehri artık başlına başına bir şehir ve kendi kaynaklarını kendisi karşılıyor. İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi önemli şehirlerin tam ortasında bulunan Yalova, gürültülü yerlerden kaçıp sakinlik ve huzur bulmak isteyenler için birebir. Önemli yolların kavşak noktasında olduğu için, ticari olarak hayli güçlü ve ne taleplerinizi karşılayacak bir seviyede. "Yalova Benim Kentimdir" diyen M. Kemal ATATÜK adeta Yalova ile özdeşleşmiştir.
Yalova'da en büyük figürlerin başında Yürüyen Köşk geliyor. Hikâyesi de çok ilginç. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğaya olan hassasiyetini en güzel örneğiyle anlatan bu köşk, görülmeye değer. Millet Çiftliği de keza aynı. Ayrıca Karaca Arboretumu da türüne az rastlanan bir konumda. Arazi bakımından zaten fazla büyük olmayan Yalova'da şehir merkezi dışında ismini dahi ilçe olarak aldığı termal kaplıcalar mevcut ve oldukça yoğun ziyaretçi alıyor. Şehir merkezindeki sahil şerid özelikle akşamları dolaşmak için oldukça uygun. Hatta plajları da Marmara Denizi'nin sayılı plajları arasında gösteriliyor. Yalova Sokaklarında gezerken çini, hat ve sabun işlemeli hediyelik eşyaları, iğne oyası, minyatür sanatından örnekler, kesme süs bitkileri, saksı bitkileri ve diğer sembol figürler görürseniz almayı unutmayın. Özellikle çevresindeki şehirlerden son yıllarda adeta hafta sonu kaçamağı adresi olan Yalova'da çok güzel mesire alanları ve alabalık tesisleri de mevcut hatta bunların bir kısmı şelalelerin yanında. Bu deneyimi de yaşayabilir, haftanın stresini atabilirsiniz. Özellikle Hasanbaba Korusu hem şehrin yerlileri hem de misafirleri tarafından tercih edilen bir yer. Ulaşım da gayet rahat Yalova'ya. Hatta birtakım sporcular bisikletle dahi gidebiliyorlar çünkü yolları buna çok uygun. Arabalı vapur ya da Osmangazi köprüsü kullanılarak çok kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.02.2024
Çıkış
23.02.2024
Misafirler
2 misafir

Limak Thermal Hotel

4.5 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Mirart Hotel ve Spa

5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Yalova'da çiftler için en uygun oteller hangileridir?
LP Lagün Palas'ı tatilini doğayla iç içe sessiz ve sakin bir ortamda geçirmek isteyenlere tavsiye ediyoruz. Hersek Lagün'üne 4 km uzaklıkta. Pek çok kuş türüne rastalayabilirsiniz burada. Doğa fotoğrafçılığı için müthiş bir kadraj!
Yalova'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Mirart Hotel&Spa'nın gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz ortamı var.
Yalova'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Bağdat Resort: yemyeşil vadiyle çevrili arazide, büyük bir zevkle döşenmiş bağımsız girişli ahşap bungalovlarda konaklamanın keyfi bir başka...
Yalova'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Yalova'da evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
LP Lagün Palas evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Yalova'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yalova'ya 44 km uzaklıkta. Sitemizde önerdiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.