×

Alanya'da Ne Yapılır


Çam ağaçları ile kaplı ormanı, etrafı saran turunç kokuları ve eşsiz güzellikteki deniziyle Alanya’da sizi bekleyen birçok aktivite var.   

Alanya’ya gitmişken Kızılkule’yi ziyaret edin. Tersaneye gidin. Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası ve Müzesi’ni gezebilirsiniz. Eski mahallelerinde dolaşıp, eski  evleri fotoğraflayabilirsiniz. Ehmedek Kapısı ve İç Kaleyi görebilirsiniz. Sinek Kalesi’ni gezebilirsiniz. Ayrıca Alanya Müzesi’ni ziyaret edin, Âşıklar Mağarası’na gidin.
Tekne Turu: Önce antik tersaneyi, daha sonra Korsanlar Mağarası, Fosforlu Mağara, Âşıklar Mağarası ve darphaneyi görüyorsunuz. Şansınız varsa yunusları da izleyebilirsiniz.
 Rafting Turu: Köprülü Kanyon’da 14 kilometrelik nehir şeridinde rafting yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. 
Jeep Safari: Toros Dağları’ndaki birçok doğa güzelliğine hayran kalacağınız safari turuna katılacaksanız, güneş gözlüğünüzü, fotoğraf makinenizi ve ehliyetinizi sakın unutmayın.
 Bisiklet Turu: Profesyonel rehber eşliğinde, öğlen yemeği dâhil bisiklet turlarına katılabilir, Alanya’nın tepelerini bisikletle keşfedebilirsiniz.

Gezlong Etkinlik Önerisi: Alanya Kalesi. Alanya’nın simgelerinden biri olan kale, altı buçuk kilometre uzunluğunda ve tarihi, milattan önce 2. yüzyıla kadara dayanıyor. Kaleden Alanya’ya baktığınızda tüm şehri ve Akdeniz’i ayaklarınızın altında görüyorsunuz. Kale denizin dibinde olmasına rağmen, attığınız taşlar hiçbir zaman denize düşmüyor. Tophane. Alanya Kalesi’nden Kızılkule’ye yürürseniz doğal dokusunu hala koruyan Alanya evlerini, tarihi kale içi semti Tophane’yi görebilirsiniz. Oradaki kafelerden birinde oturup eşsiz manzarayı izleyip Alanyalı kadınların yaptığı gözlemelerden yiyerek soğuk birşeyler içebilirsiniz.

Kızılkule. Birinci katı şu anda müze olarak kullanılan Kızılkule’nin ortasında bir sarnıç bulunuyor. Taş blokları kaldırmak zor olduğu için üst katlarında kırmızı tuğla kullanılmış. Kule de adını, bu tuğlaların renginden alıyor. Damlataş Mağarası. Astıma iyi geldiği bilinen Damlataş Mağarası’nın sarkıt ve dikitlerinin 15.000 yılda oluştuğu düşünülüyor. Yılın 4-5 ayı damladığı için adı Damlataş olan mağara, Alanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Dim Mağarası. 2002’de Uluslararası Turizme Açık Mağaralar Birliği’ne kabul edilen Dim Mağarası sarkıt, dikit ve sütunlarıyla oldukça süslü bir mağara. Mağaranın açık bir bölümünde, Toroslar’ın bir bölümünü, Akdeniz’i ve Alanya şehrini izleyebilmek için seyir terası ve bir dürbün de bulunmakta. Alanya Arkeoloji Müzesi. Arkaik ,Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminden birçok tarihi eserin sergilendiği müzede, en önemli eser Herakles heykeli. İsa’dan sonra 2. yüzyıla ait heykel, ayrı bir bölümde sergileniyor. Ayrıca müzenin bahçesindeki tavus kuşları da müzeye gelenlerin ilgisini çekiyor.

Alanya Gezi Rehberi için blog sayfamızı ziyaret edin! https://kucukoteller.com.tr/blog/alanya-gezilecek-yerler-ve-seyahat-rehberi

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler