Alanya Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
24.05.2024
Çıkış
25.05.2024
Misafirler
2 misafir

Hotel Villa Turka, +12

4.3 · Harika · 6 yorum
Hotel Villa Turka, +12, Alanya
En iyi fiyat alınıyor

Lemon Villa Hotel, +12

4.5 · Harika · 2 yorum
Lemon Villa Hotel, +12, Alanya Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Villa Augusto Hotel & Spa

4.3 · Harika · 6 yorum
Villa Augusto Hotel & Spa, Alanya
Lüks Sahil Oteli Alanya
En iyi fiyat alınıyor

Alanya Küçük ve Butik Otelleri

Akdeniz’in gözde turizm şehirlerinden Antalya’ya bağlı Alanya ilçesi her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Yaz mevsiminin ve güneşlenme süresinin uzunluğu ile deniz keyfinin daha uzun sürdüğü Alanya’da bu nedenle turizm en gözde etkinliklerden. Bölgenin turizm merkezlerinden biri konumunda olan Alanya’da, konaklayabilmek için çok sayıda otel, butik otel ve pansiyon seçeneğiniz var.

Her bütçeye ve her beğeniye göre konaklama tesisi bulmanız mümkün. Tatil planınızı yaptıktan sonra bir de Alanya merkezde mi yoksa Alanya’ya bağlı beldelerde mi konaklama istediğinize karar vermelisiniz. İster merkezde isterseniz de beldelerdeki otellerde kalın, Alanya’ya geldiğiniz için pişman olmayacaksınız. Üstelik her iki bölgedeki otel ve pansiyon ya da butik otel tarzındaki konaklama tesislerinin fiyatları bütçenize uygun. Alanya otellerinin rahatlığı ve kalitesi, sunduğu imkânlar tatilinizi keyifli geçirmenizi sağlayacak. Ancak Alanya’ya gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Özellikle turizmin yoğun olduğu yaz aylarında rezervasyonsuz yer bulmak pek de mümkün değil. Üstelik nisan ve mayıs aylarında rezervasyon yaptırarak erken rezervasyon indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Alanya’nın antik çağda korsan şehri, Bizans Dönemi’ndeyse derebeyi şehri olduğunu, Alaaddin Keykubat dönemindeyse başkent yapıldığını, Alanya Kalesi’ndeki tutsaklara, kaleden denize taş atmayı başarabilirlerse özgürlüklerini kazanabileceklerinin söylendiğini ve bunu başaran kimsenin olmadığına dair bir efsane olduğunu bilmenizde fayda var.

Alanya' ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

Alanya, genellikle yaz aylarında en popüler ziyaretçi akınına uğrayan bir destinasyondur. Bu nedenle, Alanya'ya tatil için en uygun zaman genellikle Mayıs ile Eylül ayları arasındaki dönemdir. Bu aylarda sıcaklık yüksektir, deniz suyu sıcaklığı ideal seviyededir ve güneşli günlerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle Temmuz ve Ağustos ayları, Alanya'da en sıcak ve en kalabalık dönemlerdir.

Alanya' ya Nasıl Gidilir?

Hava Yolu ile Ulaşım: Antalya havaalanı ile Alanya merkezi arası mesafe sadece 125 km'dir. 
Antalya havalanılandan taksi, otobüs ya da bazı uçak firmalarının servisleri ile Alanya'ya ulaşabilirsiniz.
Kara Yolu ile Ulaşım: Türkiye’nin birçok şehrinden Alanya’ya her gün düzenli otobüs seferleri bulunmakta. Eğer kendi aracınızla ulaşmak isterseniz:
Mesafeler:
- Adana Alanya arası 430 km, yaklaşık 6 buçuk saat mesafededir.
- Ankara Alanya arası 550 km, yaklaşık 8 saat mesafededir.
- Antalya Alanya arası 130 km, yaklaşık 2 buçuk saat mesafededir.
- Bursa Alanya arası 650 km, yaklaşık 9 saat mesafededir.
- İzmir Alanya arası 590 km, yaklaşık 9 saat mesafededir.
- İstanbul Alanya arası 830 km, yaklaşık 12 saat mesafededir. 

Alanya' da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Alanya’da Alanya Kalesi’ne mutlaka gitmelisiniz. Alanya Kalesi adeta Alanya’nın simgesi konumundadır. Surlarının uzunluğu yaklaşık 7 kilometreyi bulur ve kale bir yarımada üzerine kurulmuştur. Kaleye yaklaşık bir saatte yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer araçla gitmek isterseniz, gidiş yolu araç trafiğine de açıktır.    

Ayrıca Alanya mağaraları ile de ün yapmış bir tatil beldesi. Damlataş, Dim ve Âşıklar Mağarası görmeniz gereken diğer doğal güzellikler arasındadır. Bu mağaralar bölgede en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.  Bölgenin merkezinde bulunan Kızılkule ise görülmeye değer yapılar arasındadır.   

Bunların dışında doğa yürüyüşlerine ve doğa turlarına çıkabilir, Alanya tarihini ve doğal güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz.

Gezlong Önerisi: Tekne Turu. Önce antik tersaneyi, daha sonra Korsanlar Mağarası, Fosforlu Mağara, Aşıklar Mağarası ve darphaneyi görüyorsunuz. Şansınız varsa yunusları da izleyebilirsiniz. Rafting Turu. Köprülü Kanyon’da 14 kilometrelik nehir şeridinde rafting yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Jeep Safari. Toros Dağları’ndaki birçok doğa güzelliğine hayran kalacağınız safari turuna katılacaksanız, güneş gözlüğünüzü, fotoğraf makinenizi ve ehliyetinizi sakın unutmayın. Bisiklet Turu. Profesyonel rehber eşliğinde, öğlen yemeği dahil bisiklet turlarına katılabilir, Alanya’nın tepelerini bisikletle keşfedebilirsiniz. Aqua Land. Türkiye’nin en büyük aquaparkı ve 40 metreden 100 metreye açık ve kapalı tüplerden oluşan çok farklı su kaydıraklarına ve şelalere sahip. Buradaki eğitimli hayvanlarla yüzme imkanına da sahipsiniz.

Alanya Alışveriş Önerileri

El işleri ve Seramik Ürünler

Alanya ve çevresinde el yapımı seramik ürünler bulabilirsiniz. Bunlar arasında çeşitli desenlerde tasarlanmış vazolar, çömlekler, tabaklar ve süs eşyaları bulunur. Bunlar güzel birer hediyelik eşya olabilir.

Mandalina ve Portakal Ürünleri

Alanya'nın meşhur mandalina ve portakallarından yapılan ürünler oldukça popülerdir. Mandalina reçeli, portakal pekmezi, portakal yağı gibi ürünleri satın alabilir veya bu ürünlerden yapılmış hediyelik paketler tercih edebilirsiniz.

Nar Ürünleri

Alanya ve çevresinde yetiştirilen narlar da oldukça ünlüdür. Nar reçeli, nar pekmezi veya taze narlar satın alabilirsiniz.

Alanya Eğlence Önerileri

Sapadere Kanyonu

Rafting

Zipline

Quad, Buggy

Jeep Turu

Yamaç Paraşütü 

Alanya Tarihçesi

Alanya ve çevresi, antik çağlardan beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Helenistik dönemde bölge Seleukos İmparatorluğu'nun kontrolü altındaydı. M.Ö. 2. yüzyılda bölge Roma İmparatorluğu'nun bir parçası haline geldi ve önemli bir liman kenti haline geldi. 7. yüzyılda bölge Arap akınlarına maruz kaldı ve Bizans İmparatorluğu'nun kontrolü altına girdi. Bizans döneminde kale ve savunma yapıları güçlendirildi. Alanya, 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından fethedildi. Sultan Alaeddin Keykubat, Alanya'da büyük bir tersane ve kale inşa ettirdi. Alanya, Selçuklu döneminde önemli bir liman ve ticaret merkezi haline geldi. Alanya, 13. yüzyıldan itibaren Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası oldu. Osmanlı döneminde kale ve liman restore edildi ve bölge daha da gelişti. Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra, Alanya 20. yüzyılın başlarında Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası oldu. Günümüzde Alanya, Türkiye'nin önemli turistik destinasyonlarından biridir ve tarihi zenginliğiyle birçok turisti cezbetmektedir. Alanya, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin izlerini halen taşımaktadır. 

Alanya  Neyi ile Ünlü?

Alanya Kalesi

Kızıl Kule

Plajları

Alara Kalesi 

Alanya  Nerede Denize Girilir?

Kleopatra Plajı

Alanya'nın en ünlü plajlarından biri olan Kleopatra Plajı, şehir merkezinin batısında yer alır. Altın sarısı kumu ve temiz deniziyle bilinir. Plajın yanında birçok kafe, restoran ve su sporu olanakları bulunur.

Keykubat Plajı

Alanya Kalesi'nin hemen altında bulunan Keykubat Plajı, şehir merkezinin en popüler plajlarından biridir. Uzun kumsalı ve temiz deniziyle ziyaretçilerini cezbeder.

Portakal Plajı

Alanya'nın doğusunda yer alan Portakal Plajı, sakin ve huzurlu bir atmosfere sahiptir. Doğal güzellikleriyle bilinir ve genellikle yerel halk tarafından tercih edilir.

Alanya' da Yapılacak En İyi Şeyler 

Alanya’ya gitmişken Kızılkule’yi ziyaret edin. Tersaneye gidin. Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası ve Müzesi’ni gezebilirsiniz. Eski mahallelerinde dolaşıp, eski  evleri fotoğraflayabilirsiniz. Ehmedek Kapısı ve İç Kaleyi görebilirsiniz. Sinek Kalesi’ni gezebilirsiniz. Ayrıca Alanya Müzesi’ni ziyaret edin, Âşıklar Mağarası’na gidin.
Tekne Turu: Önce antik tersaneyi, daha sonra Korsanlar Mağarası, Fosforlu Mağara, Âşıklar Mağarası ve darphaneyi görüyorsunuz. Şansınız varsa yunusları da izleyebilirsiniz.
 Rafting Turu: Köprülü Kanyon’da 14 kilometrelik nehir şeridinde rafting yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. 
Jeep Safari: Toros Dağları’ndaki birçok doğa güzelliğine hayran kalacağınız safari turuna katılacaksanız, güneş gözlüğünüzü, fotoğraf makinenizi ve ehliyetinizi sakın unutmayın.
 Bisiklet Turu: Profesyonel rehber eşliğinde, öğlen yemeği dâhil bisiklet turlarına katılabilir, Alanya’nın tepelerini bisikletle keşfedebilirsiniz.

Gezlong Etkinlik Önerisi: Alanya Kalesi. Alanya’nın simgelerinden biri olan kale, altı buçuk kilometre uzunluğunda ve tarihi, milattan önce 2. yüzyıla kadara dayanıyor. Kaleden Alanya’ya baktığınızda tüm şehri ve Akdeniz’i ayaklarınızın altında görüyorsunuz. Kale denizin dibinde olmasına rağmen, attığınız taşlar hiçbir zaman denize düşmüyor. Tophane. Alanya Kalesi’nden Kızılkule’ye yürürseniz doğal dokusunu hala koruyan Alanya evlerini, tarihi kale içi semti Tophane’yi görebilirsiniz. Oradaki kafelerden birinde oturup eşsiz manzarayı izleyip Alanyalı kadınların yaptığı gözlemelerden yiyerek soğuk birşeyler içebilirsiniz.

Kızılkule. Birinci katı şu anda müze olarak kullanılan Kızılkule’nin ortasında bir sarnıç bulunuyor. Taş blokları kaldırmak zor olduğu için üst katlarında kırmızı tuğla kullanılmış. Kule de adını, bu tuğlaların renginden alıyor. Damlataş Mağarası. Astıma iyi geldiği bilinen Damlataş Mağarası’nın sarkıt ve dikitlerinin 15.000 yılda oluştuğu düşünülüyor. Yılın 4-5 ayı damladığı için adı Damlataş olan mağara, Alanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Dim Mağarası. 2002’de Uluslararası Turizme Açık Mağaralar Birliği’ne kabul edilen Dim Mağarası sarkıt, dikit ve sütunlarıyla oldukça süslü bir mağara. Mağaranın açık bir bölümünde, Toroslar’ın bir bölümünü, Akdeniz’i ve Alanya şehrini izleyebilmek için seyir terası ve bir dürbün de bulunmakta. Alanya Arkeoloji Müzesi. Arkaik ,Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminden birçok tarihi eserin sergilendiği müzede, en önemli eser Herakles heykeli. İsa’dan sonra 2. yüzyıla ait heykel, ayrı bir bölümde sergileniyor. Ayrıca müzenin bahçesindeki tavus kuşları da müzeye gelenlerin ilgisini çekiyor.

Alanya' da Yeme – İçme Önerileri

Alanya bir turizm merkezi olması dolayısıyla Türk ve yöre mutfağının yanı sıra dünya mutfağından farklı tatları da bulmak mümkün. Alanya'da zeytinyağlılar ve kebaplar en çok rağbet gören yemekler. Hemen hemen herkesin damak tadına hitap eden yemekleri kolayca bulabilirsiniz Alanya'da    
Et yemekleri, ızgara çeşitleri, pide ve köfte çeşitlerinin yanı sıra balık ürünleri ile de restoranlar hizmet vermekte. Bunların dışında yöreye özgü şepit, döğme aşı, löpe, bumbar, göleviz, ülübü yemeği, öksüz helvası, çiğirdik, kırdakı, taze bakla yemeği, turunç reçeli, yarpuzlu akdarı çorbası da yöreye özgü mutlaka denemeniz gereken tatlardan.   
Ayrıca Alanya'da kurulan pazarlardan, mevsimine göre taze sebze, meyve, süt ürünleri ve yöre halkının yaptığı birçok doğal ürünü bulabilirsiniz.

Olive Restoran

Ödüllü şef Mutlu Şevket Yılmaz'ın hazırladığı yemeklerin her biri sanat eserini andırıyor. Öyle ki, çatalınızı batırmaya kıyamıyor, bir yandan da tadına bakmak için sabırsızlanıyorsunuz.

Flash

Pide, ızgara ve et çeşitleri konusunda iddialı olan Flash'ın özellikle saç kavurması meşhur. Küçük küçük doğranmış dana biftekten yapılan saç kavurmayı beklerken birbirinden leziz ezme, haydari, tulum peyniri ve lavaşın tadına bakabilirsiniz.

Queen Green Restaurant

Flambe et yemekleri masanın yanında yapılırken folyo kağıdına sarılan şam fıstıkları ispirtolu tabakta fırınlanarak özel bir şovla servis ediliyor.

Bamyacı Dondurma

Alanya Yat Limanı'nda bulunan Bamyacı Dondurma Alanya'nın en iyi dondurmacısı olarak biliniyor. Özellikle kavunlu dondurmsını mutlaka deneyin.

Merlot Restoran

Masmavi Akdeniz’in, muhteşem Toroslarla buluştuğu Alanya iskelesinde, sizi muhteşem anlar için Merlot'a bekliyorlar. Tadı damağınızda kalacak olan lezzetli yemeklerinin ve eşsiz manzaranın tadına varın. Beklentilerinizi yükseltin…

RIHTIM RESTORAN

Alanya'nın en güzel manzarasına sahip Rıhtım Restoran, leziz yemekler kaliteli servis anlayışıyla müşterilerini ağırlıyor.

KALE PANORAMA RESTORAN

Kale yolu üzerinde bulunan Panorama, muhteşem deniz ve liman manzarasıyla Alanya’ya en hakim restoranlardan biri olarak dikkat çekiyor. Akdeniz, Türk ve dünya mutfaklarından seçkin lezzetler sunan restoran da yerli ve yabancı butik şaraplarla romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. 

Alanya' da Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

 Alanya'da çocuk dostu, küçük ve butik tarzı otel seçeneklerine küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Alanya' da Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Alanya'da denize sıfır konumda bulunan küçük ve butik tarzı otel seçeneklerine küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Alanya' da Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Tekerlekli sandalye dostu küçük ve butik tarzı otel seçeneklerine küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Alanya' da İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Alanya'da ileri yaş dostu küçük ve butik tarzı otel seçeneklerine küçük oteller sitesinden bakabilirsiniz.

Alanya' da Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Alanya'da hayvan dostu küçük ve butik tarzı otel seçeneklerine küçük oteller sitesinden bakabilirsiniz.

Alanya' da Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Villa Augusto Hotel & Spa

Alanya' da Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Alanya'da her şey dahil konseptine sahip küçük ve butik tarzı otellerin sayısı sınırlı olabilir, çünkü genellikle her şey dahil konsepti daha büyük otellerde sunulmaktadır. 

Alanya Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Alanya'da otellerde erken rezervasyon fırsatları bulabilirsiniz. Bu fırsatlar genellikle sezon öncesinde veya belirli dönemlerde sunulur ve erken rezervasyon yapan misafirlere indirimler veya ekstra avantajlar sağlar. 

Online Seyahat Siteleri

Booking.com, Expedia, Hotels.com, Küçük Oteller gibi online seyahat siteleri, erken rezervasyon fırsatları sunan otelleri listeler. Bu siteleri düzenli olarak kontrol ederek erken rezervasyon indirimlerinden haberdar olabilirsiniz.

Otel Web Siteleri

Alanya'daki otellerin kendi web sitelerini ziyaret ederek erken rezervasyon fırsatlarını ve promosyonları kontrol edebilirsiniz. Birçok otel, doğrudan rezervasyon yapan müşterilere özel indirimler veya ekstra hizmetler sunar.

Seyahat Acentaları

Bazı seyahat acentaları, erken rezervasyon dönemlerinde paket turlar veya otel konaklamaları için özel indirimler sunabilirler. Seyahat acentalarının kampanyalarını takip ederek uygun fırsatları yakalayabilirsiniz.
Etiketler: alanya otelleri, alanya balayı otelleri, alanya deniz kenarı otel, alanya butik otelleri, alanya jakuzili otel, alanya havuzlu otel, alanya şömineli otel, alanya deniz manzaralı otel, alanya doğa içinde otel, alanya otel, alanya denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Alanya bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
En Vie Beach Hotel, bakımlı plajı ve minimalist odaları ile tercih edilebilir.
Alanya bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Lemon Villa Hotel'in bahçesi adete yemyeşil bir vaha! Deniz de görüyor. Ohh mis!
Alanya bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Villa Augusto Hotel&Spa ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği bir yer.
Alanya bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Alanya bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz. Seçim size kalmış. Unutulmaz tatiller dileriz...
Alanya bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Hotel Villa Turka konuklarını hakiki yayla balı, keçi boynuzlu keki, tazecik yeşillikleri, börekli çörekli zengin bir kahvaltı ile güne hazırlıyor. Afiyet bal şeker olsun.
Alanya bölgesindeki en iyi ekonomik oteller hangileridir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Alanya bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Antalya Havalimanı 125 km uzaklıkta bulunuyor. Sayfamızdaki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Alanya bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Lemon Villa Hotel, Hotel Villa Turka, En Vie Beach Hotel merkezde bulunuyor.
Alanya bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?
En Vie Beach Hotel, deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlere yönelik.
Alanya bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Hotel Villa Turka'da soğuk aylarda şöminenin tadına keyfine varabileceğiniz bir yer.
Alanya bölgesindeki hangi oteller romantik?
Lemon Villa Hotel, sakin romantik bir otel.
Alanya bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Centauera Hotel 150 yıllık bir balık evinden şık ve modern bir otele evrilmiş. Nefes kesici güzellikte detaylara sahip. Seçme antika eşyaları, manzarası, sükuneti...
Alanya bölgesinde Kleopatra Plajı'na yakın oteller hangileri?
En Vie Beach Hotel, Kleopatra Plajı'na 5 dk uzaklıkta.
Alanya bölgesinde Dimçay'a yakın oteller hangileri?
Dimçay 22 km uzaklıkta bulunuyor. Sayfamızdaki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.