×

Ankara'da Gezilecek Yerler


Ankara’ya geldiğinizde ilk önce Anıtkabir’e gitmelisiniz. Ulu Önderimizin kabrinin bulunduğu Anıtkabir’de, İsmet İnönü’nün mezarı, Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği bölümleri de görebilirsiniz. Aslanlı yol’da yürüyebilirsiniz. Sonrasında Ankara’nın ilk olarak etrafında kurulduğu bilinen Ankara Kalesi’ni görebilirsiniz. 1. ve 2. Meclis binalarını ziyaret edebilirsiniz.
Ankara’da çok sayıda ve farklı özellikte müzeler bulunuyor. Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni, Etnografya Müzesi’ni, Gordion Müzesi’ni, Atatürk’ün Evi’ni, Mehmet Akif Ersoy’un Evi’ni, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri’ni gezebilirsiniz. Ankara merkezde bulunan Roma Hamamı’nı görebilirsiniz. Ankara’nın civar ilçelerinde bulunan ören yerlerini gezebilirsiniz. Frigya Krallığı’nın başkenti olan Gordion şehrinin kalıntılarının bulunduğu Yassıhöyük Köyü’nü gezebilirsiniz. Çok sayıda mağara ve kaplıca da bulunur Ankara’da. Buralara da gidebilirsiniz.
Ankara Ulus’ta bulunan Augustus Tapınağı’nı görebilirsiniz. Anıtkabir alanında bulunan Beştepeler Tümülüsü’nü görebilirsiniz. Ankara’da geçmiş dönemlerden kalan çok sayıda cami, han, hamam, çeşme ve kilise mevcut. İsterseniz buraları ziyaret edebilirsiniz. Atatürk Orman Çiftliği’ne, Çubuk Baraj Gölü’ne, Çankaya Sırtları’na, Altın Park’a gidebilirsiniz.
ANKARA'NIN DİĞER GEZİLECEK YERLERİ
Tunalı Hilmi Caddesi & Kuğulu Park, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Gençlik Parkı, Roma Hamamı, Eymir Gölü, Harikalar Diyarı Parkı, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Estergon Kalesi, Arslanhane Cami, Ahmet Hamdi Akseki Camii, Beypazarı, Pirinç Han
Gordion Antik Kenti, Samanpazarı, Julian Sütunu, Ziraat Bankası Müzesi, Soğuksu Milli Parkı, Ankara Oyuncak Müzesi, Karanfil caddesi, Güven Park, PTT Pul Müzesi

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler