×

Ankara'da Ne Yapılır?


Ankara’ya geldiğinizde, öncelikle Anıtkabir’i gezmelisiniz. Burada bulunan Atatürk’ün ve İsmet İnönü’nün kabirlerini ziyaret ettikten sonra, Aslanlı Yol’da yürüyebilir ve burada yer alan müzeleri gezebilirsiniz.

Ankara’da çok sayıda müze bulunuyor. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Evi gibi müzeleri ziyaret edebilirsiniz.
Pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapan Ankara’da, günümüze kadar ulaşmayı başaran çok sayıda cami, han, hamam ve kilise ile mağaralar da bulunuyor. Buraları gezebilirsiniz.
Atatürk Orman Çiftliği, Çankaya Sırtları, Altın Park ya da Çubuk Baraj Gölü gibi yerleri gezebilir ve doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Baraj kenarında piknik yapabilirsiniz. Eymir Gölü’ne gidebilirsiniz. Göl kenarında güzel bir yürüyüş yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz.
Ankara’da kuş gözlemciliği ile ilgilenenler için de uygun alanlar var. Mogan Gölü, Kavaklı Dağı Kuş Alanı, Tuz Gölü Kuş Alanı ve Sarıyar Barajı çevresinde kuş gözlemciliği yapabilirsiniz.
Eğer kış mevsimine denk geldiyseniz Elmadağ Kayak Merkezi’nde kış sporları ile vakit geçirebilirsiniz. Gölbaşı’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Avcılık ve olta balıkçılığı ile ilgilenenler için de vakit geçirebilecekleri, uygun alanlar vardır Ankara’da.
İpek Yolu üzerinde bulunan Zir Vadisi’ne gezi planlayabilirsiniz. Eğer zamanına denk geldiyseniz Beypazarı Uçurtma Şenlikleri’ne katılabilirsiniz.
Ankara sokaklarında gezebilir, fotoğraf çekebilir ya da çarşıda alışveriş yapabilirsiniz. Atakule’ye giderek eğlenceli vakit geçirebilir ve mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.
Akşam, Ankara manzarasına hâkim bir restoranda, lezzetli yemeklerle güzel bir ziyafet yaşayabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler