×

Antakya Otel Fiyatları

Tarih ve kültür beşiği olan, UNESCO tarafından barış kenti ilan edilen Antakya, giderek artan turizm potansiyeli ve Antakya otelleri ile de ön plana çıkıyor.

Ülkemizin en güneyinde yer alan Antakya; tarihi, denizi, doğal güzellikleri, dini karakteri, kültürü ve yemekleri ile yılın her dönemi yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapıyor. Pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapan Antakya, özellikle Hıristiyanların en çok ziyaret ettiği şehirlerimizden. Aziz Petrus Kilisesi, Hıristiyanlığın yayılmaya başladığı yer olarak kabul edildiğinden oldukça önemli bir tarihi kalıntıdır. Antakya otelleri ise yılın her dönemi hizmete açık. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyorlar. Çoğu Antakya oteli şehir merkezinde, deniz kenarında veya tarihi ve turistik yerlere yakın olarak konumlanmış. Antakya otellerinin mimarisi ise oldukça estetik ve tarihi dokuya uygun. Şehrin sokakları ve tarihi ile güzel bir ahenk oluşturmuş. Antakya otel fiyatları da oldukça uygun. Fiyatlar, hemen her kesimden bütçeye hitap edecek şekilde düzenlenmiş. Siz de zevkinize ve bütçenize en uygun Antakya oteline karar vermek için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Antakya bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?

Savon Hotel gerek mimarinin özgünlüğü gerek tarih kokan detayları olsun keyif dolu bir yer.

Antakya bölgesinde otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Çankaya Konakları'nın güzel bir avluya açılan klasik ve ağırbaşlı odaları bulunuyor. Müthiş bir çekiciliğe sahip.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz güzel kahvaltı servisine sahip oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde şehir merkezine yakın oteller hangileridir?

Tavsiye ettiğimiz otellerimizin hepsi kent merkezinde bulunuyor.

Antakya bölgesinde bulunan şömineli oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?

Çiçekli Konak zamanın yavaş aktığı, her ayrıntısı düşünülmüş, emek harcanarak işlenmiş, hem görüntüsel hem işitsel ahenk yakalamış rafine bir yer.

Antakya bölgesinde Titüs Tüneli yakınlarındaki oteller hangileridir?

Seleukias Nikator tarafından İÖ 300 yıllarında kurulan Pieria Seleukiası (Samandağ) liman kenti önemli bir ticari merkez imiş. Fakat; Pieria’da meydana gelen sellerin limanı doldurma tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar. Bu yüzden derivasyon yaparak dağdan inen suyu uzağa akıtmışlar. Büyük Yahudi isyanında esir düşen köleler çalışmış. 69 yılında generel Vespasianus Roma’da imparator ilan edilince oğlu Titus işi devam ettirerek, 81 yılında bitirmiş. Tünel uzunluğu tam 130 metre. Bittikten sonra bütün çağların gözdesi olmuş tabii. Tünelin az ilerisinde devasa kaya mezarları: Beşikli Mağara. Roma devri nekropolü. Sanırsın Kapadokya(!) Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde St. Simeon Manastırı yakınlarındaki oteller hangileridir?

Aziz Simeon Stilit 6.yüzyılda dünya nimetlerinden elini ayağını çekip, dağ başında bir sütunun üzerinde yaşamaya başlamış. Ölümüne dek bir daha da hiç aşağıya inmemiş. Muritleri sütunun çevresine muazzam bir kilise ve manastır inşa etmişler. Gidip görülmeye değer devasa mermer bloklar, ıssız bir dağın başında yarı yıkık vaziyette duruyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hz. Hızır Türbesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Kur’anın Kehf suresinde Hızır’dan söz ediliyor. Arapçası Hıdr yani yeşil anlamına geliyor. Hz. Hızır tüm peygamberlerden önce de vardı ve hâlâ yaşıyor inanışa göre. Hz.Musa ile Akdeniz’in kıyısındaki uçsuz bucaksız plajın bir ucunda bulunan bu kutsal makamda buluşuyor ve ona yaratılış ve ahlaka ilişkin sırları iletiyor. Ziyaretgah olan bu türbede içeride insanlar mum ve buhur yakıyor, taşı öpüp çevresinde dolanıyorlar. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hatay Arkeoloji Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Eski adı Antiochia olan Antakya, 700 yıl boyunca Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti, ve imparatorluğun üç büyük kentinden biri idi. (diğerleri İskenderiye ve Roma sonradan İstanbul) Mermer sütunlu çift kat revaklı caddeleri varmış. Zenginliği ve sefahati ile ünlenmiş. İsa’nın ölümünden sonra Filistin'den ayrılan müritleri Antakya’ya yerleşmişler. Hristiyanlığı Musevilikten ayrı, evrensel bir din olarak örgütlemeye burada karar vermişler. İlk kilise burada teşkilatlanmış. Müzedeki mozaik koleksiyonu dünyada eşi benzeri görülmemiş kadar olağanüstü. Roma dönemi resim sanatının en önemli kaynaklarından. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler