×

Aydın'da Gezilecek Yerler


Aydın’a geldiğinizde Aydın merkezde yer alan Aydın Müzesi’ni görebilirsiniz. Civardaki Milet Müzesi ve Afrodisyas Müzesi gibi müzelere gidebilirsiniz.
Aydın’da çok fazla ören yeri vardır. Aydın’ın ilçelerinde bulunan Nysxa, Alabanda ve Pirene gibi ören yerlerine gidebilirsiniz. Pirene Antik Kenti, zamanının en önemli piskoposluk merkezlerinden biriymiş. Bugüne ulaşan kalıntılarını Milet yakınlarında görebilirsiniz.
Tarihi MÖ 2000’li yıllara dayanan, Balat Köyü yakınlarındaki Milet Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Ören yerlerinin yakınlarında Milet Tiyatrosu, Faustina Hamamı, agora, anıtsal çeşme, Virgilius Capito, Türk hamamı, Athena Tapınağı, stadyum, liman anıtı, Zeus Olympios Temenosu gibi kalıntıları da görebilirsiniz.
Aydın merkezde Tralles Antik Kenti’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Aydın kenti, antik şehrin kalıntıları üzerine kurulmuştur.
Aydın’ın Kuşadası, Didim, Altınkum ve Söke gibi turistik ilçelerine gidebilirsiniz. Kuşadası Davutlar tarafında bulunan ve İon kentleri birliğinin merkezi olan Panionon’u görebilirsiniz. Kuşadası’na gittiğinizde Güvercin Adası’nı ve Küçük Ada Kalesi’ni de görebilirsiniz.
Aydın’da Osmanlılardan kalma çok sayıda cami, han, hamam ve çeşme bulabilirsiniz. Buraları da ziyaret edebilirsiniz.
Karaca ve Sırtlanini gibi mağaralara gidebilirsiniz. Aydın’ın tertemiz plajlarını görebilirsiniz. Germencik ilçesinde bulunan kaplıcalarda sağlık dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler