Emel Pension Güzelçamlı
Güzelçamlı Mah. Sıla Cad. No:20 Güzelçamlı – Kuşadası - Aydın
Editörümüz tarafından onaylandı
Emel Pension Güzelçamlı, Kuşadası Aydın

Kuşadası Güzelçamlı’da muhteşem doğada kafa dinlemek için iyi bir kaçış noktasından bahsedeceğim bugün sizlere.

📚 Yanımızda iyi bir kitap ile gün saatlerce dünyadan kopuk bir şekilde geçsin istedik. Güneş batarken bahçede durup manzarayı seyredelim sonra da akşam yemeğimizi afiyetle yiyelim istedik. Yüzü yemyeşil girift bir bahçeye dönük geniş pencereli ferah odamızda kalınca tatilimizi daha da uzatma isteği duyduk. Çünkü Emel Pension’un @emelpension taşıdığı alçakgönüllülüğe aşık olduk.

Her şey gayet keyifli ve konforluydu fakat görkemli değildi. Emel Pension dürüstlük kokuyordu resmen.

🍀 Sakız gibi masa örtüleri, düzgün sofra takımları ile biz ağız tadına düşkünler olarak bahçeden taze taze koparılmış domatesler, biberler ve salatalıklar, çeşit çeşit zeytinler, sızma zeytinyağı, sahanda sapsarı köy yumurtasını görünce dayanamadık ve hepsini yedik. Aslında doymuştuk fakat cevizli incir, karadut ve böğürtlen reçellerine gözümüz takılmasın mı!

🧑‍🌾 Belli bir geleneği olan Emel Pension’un işini seven ev sahipleri Evelyn ile Metin’in nezaketli, saygılı ve candan halleri sayesinde sizler de yaşadınız gitti! Değerli ev sahiplerimize nazarımız değmesin:)

🦚 Yoğun iş trafiğinden bulunan, kendisini doğanın içerisinde hissetmek isteyen, huzur arayan, sakinliği seven misafirlerin tercih ettiği bir yer burası.

🍳 Kahvaltıda da herhangi bir saat sınırlamaları da yok. Ne harika değil mi? Kahvaltıya otelden bağımsız olarak da misafir kabul ediyorlar.

⛵️ “Afrodite” isimli tekneleri ile Milli Park’ın el değmemiş koylarına gidin mutlaka.

Bahar dönemlerinde de çeşitli yoga, meditasyon, pilates, trekking, resim kursu gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyorlar.

🐶 Evcil hayvan için uygun değiller.

🏝️ Denize 350 metre mesafede. Deniz için Dilek Yarımadası Milli Parkı içindeki plajları tercih edebilirsiniz.

🚘 Otoparkları mevcut.

✈️ İzmir Adnan Menderes Havaalanı 90 km uzaklıkta. İsteyen konuklara transfer konusunda özel hizmet sağlıyorlar.

✨ Özellikle zaman ayırın dediğim yerler: Efes ören yeri, Priene, Doğanbey köyü, Şirince, Millet, Tire Pazarı, Afrodite Tekne turu

🍽 Yeme-İçme Önerileri:

Otel restoran hizmeti sunuyor. Birbirinden lezzetli yemeklerinin tadını mutlaka denemenizi isteriz. Öğle vaktinde isteğe bağlı özel menülerden servis ediyorlar.

Sahil şeridindeki balık restoranlarında deniz balığının tadını çıkarabilirsiniz. Güzel bir akşam üstü yürüyüşü için sahildeki yürüyüş yolunda denizin serinliğiyle ( sezonun sıcaklığına göre tabiki ) bir yürüyüş yapıp kahve molası verebilirsiniz.

❤️‍🔥 İşletmenin bahçesinin her köşesi ayrı güzellikte. Milli parkın dağının eteğinde olan işletme doğa ile iç içe yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz 6.500 metre kare genişliğinde. Sabahları kalktığınızda balkonunuzda sizleri kuş sesleriyle karşılayan essiz bir doğası bulunuyor.

🌿 30 adet odası mevcut.

✏️ Toplantı salonu ve yoga için geniş yeşillikler içerisinde bahçesi uygun. Yoga malzemeleri sağlıyorlar.

Emel Pension Güzelçamlı

Ev Sahibi: Özgür AKGÜL

Biz de bir kapı açtık size. Doğası, deniziyle, paylaşalım, keşfedelim, hayata keyif almak için geldiğimizi unutmayalım diye...
4.7 · 3 yorum
Giriş
Çıkış
Misafirler
2 misafir
1 Nisan ile 31 Ekim arasında açık

Bilmekte Fayda Var

Giriş Saati
14:00
Çıkış Saati
12:00
Oda/Birim Sayısı
30
Denize uzaklığı
Ege Denizi 300M
Havalimanına uzaklığı
İzmir Adnan Menderes 90KM
Şehir merkezine uzaklığı
Kuşadası 25KM

Şartlar ve Koşullar

Rezervasyon İptal Ve İade Şartları
Evcil Hayvan Ve Çocuk Koşulları

Çevrede Neler Var

Efes Antik Kenti45 km

İzmir İli, Selçuk İlçesi sınırları içindeki antik Efes kentinin ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına, kadar inmektedir. Son yıllarda yapılan araştırma ve kazılarda Efes çevresindeki höyükler (tarih öncesi tepe yerleşimleri) ve kalenin bulunduğu Ayasuluk Tepesi'nde Tunç Çağları ve Hittitlere ait yerleşimler saptanmıştır. Hititler Döneminde kentin adı Apasas'tır. M.Ö. 1050 yıllarında Yunanistan'dan gelen göçmenlerin de yaşamaya başladığı liman kenti Efes, M.Ö. 560 yılında Artemis Tapınağı çevresine taşınmıştır. Bugün gezilen Efes ise, Büyük İskender'in generallerinden Lysimakhos tarafından M.Ö. 300 yıllarında kurulmuştur. Hellenistik ve Roma dönemlerinde en görkemli zamanlarını yaşayan Efes, Asya eyaletinin başkenti ve en büyük liman kenti olarak 200.000 kişilik nüfusa sahipti. Efes, Bizans Dönemi tekrar yer değiştirmiş ve ilk kez kurulduğu Selçuk'taki Ayasuluk Tepesi'ne gelmiştir.

Priene antik Kenti40 km

Priene, Samsun Dağı’nın güney yamacında, Söke ilçesinin 15 km güneybatısına kurulmuş önemli antik kentlerden biridir. 370 m. yükseklikte sarp bir kaya üzerine kurulması saldırılara karşı koymada avantaj sağlamıştır. Ayrıca yüksek bir yerde olması kentin farklı yönlerden de görülebilmesine imkan sağlamaktadır. Miletos gibi Ion Birliğinin bir üyesi olduğu kabul edilen Priene hakkındaki ilk bilgilere ise M.Ö. 7. yüzyıl ortalarında antik kaynaklarda rastlanmaktadır.

Didim74 km

Didim ya da eski ismiyle Yenihisar, Aydın'ın turistik bir ilçesidir. Doğuda Muğla il sınırı, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Büyük Menderes ile sınırlanmış bir yarımada şeklindedir. Apollon Tapınağı, Akdeniz kıyısında, Türkiye'nin güneyindeki antik Karya kenti Side'de Roma döneminde MS 150 civarında inşa edilmiş; Roma müzik, uyum ve ışık tanrısı Apollon'a adanmış bir Roma tapınağıdır.

Milet örenyeri59 km

Bir zamanlar İonya’nın en büyük kenti olan Miletos, MÖ 7. yüzyılda bir liman kenti ve ticaret merkezidir. Uygarlığın, kültürün, sanatın, bilimin başkenti Milet (Miletos), 3 bin 500 yıllık geçmişiyle insanlık tarihinin en önemli kentlerinden birisidir. Pozitif bilimin temeli kabul edilen, doğayı sorgulayıp, gözlemleyen, düşünerek anlamaya çalışan insanların yurdudur. “Filozoflar şehri” olarak da bilinen Milet, filozoflar Thales, Anaksimandros ve Anaksimenes ile şehir plancı Hippodamos gibi tarihe mal olmuş birçok şahsiyet yetiştirmiştir. 2 bin 600 yıl önce özgür düşüncenin hâkim olduğu Milet, cazibe merkezi olmuş, İyonia uygarlığının en büyük kenti haline dönüşmüş, dünyanın dört bir tarafından insanların geldiği, yaşadığı kozmopolit bir yer, uygarlık başkenti olmuştur. Eşsiz güzellikteki kalıntılar ve ilginç eserler barındıran Milet Müzesi, ziyaretçiler için etkileyici bir arkeolojik alandır. Özgür düşüncenin hüküm sürdüğü ve bilimin doğduğu bu kadim topraklardaki, bir zamanlar filozofların yaşadığı Milet’in büyüleyici atmosferi ve doğası, entelektüel zevkin yaşanacağı ayrıcalıklı bir kültür bölgesidir. Milet, Menderes Ovası’nın güneybatı sınırında, Söke ile Didim arasında, trafik yoğunluğu olmayan bir bölgede yer alır. Çevresinde büyük şehirler yerine, birkaç güzel köy bulunmaktadır: kuzeyinde Doğanbey, batısında Batıköy, güneyinde Akköy ve hemen yanında Balat. “Balat” adını, Milet’in geç antik adı olan Palatia’dan almıştır. Dilek Yarımadası Millî Parkı, Milet’in batısındaki Menderes deltasına kadar uzanır. Milet Antik Kenti, konumu ve çevresindeki küçük yerleşimlerin etkisiyle pastoral bir karaktere sahiptir.

Tire Pazarı82 km

ürkiye’nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Salı Pazarı, yaklaşık 1.800 tezgâhıyla her Salı günü, Tire2nin merkezindeki tüm sokakları kaplamaktadır. Satış, sabah 08.30’da, Belediye hoparlöründen anons edilen ve tüm vatandaşların el açarak katıldığı Pazar duasından sonra başlamaktadır. Ege Bölgesi’ndeki çeşitli illerden gelen ziyaretçilerin ve çok sayıda yabancı turistin yoğun ilgisini çeken Tire Salı Pazarı, birçok dergi ve gazete tarafından Türkiye’nin en iyi pazarı seçilmiştir. Çok uzun yıllardır süregelen bu pazarda, yöreye özgü ot ve sebze çeşitlerinin yanı sıra Tire köylülerinin el emeği olan işlemeler ve Tire’nin geleneksel el sanatlarına ait nadide örnekler bulunabilir.

Odalar

1
4

1 Kişilik Oda

1 kişilik
Tek Yatak (12 m2)

2 Kişilik Oda

2 kişilik
Tek Yatak (12 m2)

3 Kişilik Oda

3 kişilik
Büyük Yatak (18 m2)

4 Kişilik Oda

5 kişilik
Çekyat (32 m2)

Özellikler

0-6 Yaş Kabul Ediliyor
7/24 Açık Resepsiyon
Aile Odası
Akşam Yemeği Seçeneği
Bahçe
Bahçe oturma grubu
Balık Tutma
Banyo havlusu
Bebek Yatağı
Bisiklet Kiralama
Çocuklu Aileye Uygun
Dağ Manzarası
Ek Yatak
Evcil Hayvan Giremez
Havaalanı Transferi
Kablosuz internet
Kahvaltı Dahil
Kahve-Çay Makinesi
Klima
Mama Sandalyesi
Masa Tenisi
Mikrodalga Fırın
Odada Kasa
Odada Tv
Otopark Alanı
Saç kurutma makinesi
Serpme Kahvaltı
Tam Pansiyon
Tekne Kiralama
Tesiste Şömine
Toplantı Odası
Yarım Pansiyon
Yürüyüş Parkuru

Ziyaretçi Yorumları

Sinem  Orhan
Sinem Orhan
· Harika
Tek kelimeyle muhtesem. Dağın eteğinde yeşilliğe doymuş bir bahçe, sessiz, huzur dolu bir ortam. Güne temiz hava ve kuş cıvıltıları ile başlıyorsunuz. Mimarisi çok güzel, bir tün odaların kapıları bağımsız. Odalar temiz, kahvaltısı çok güzel. Çalışanlar çok güler yüzlü, biz eğlence gecesine denk geldik. Benim için muhteşem bir tatil oldu.
SEVAL Ö.
SEVAL Ö.
· İyi
Odalar biraz eski ve bakımsızdı. Bizim kaldığımız odada mini buzdolabı ve televizyon da yoktu (diğer odaları bilmiyorum) kahvaltıları çok güzeldi. doğa içinde tam kafa dinlemek için çok uygun bir yer. Pesonel de güleryüzlü idi. Milli park'a da çok yakın. Haziran- Ağustos arası deniz dalgalı oluyormuş diğer aylar dalgasız ama denizi temizdi.
Zafer Sunay
Zafer Sunay
· Harika
Müthiş huzurlu bir yer
Tesisin cevabı: Sizleri tekrar konuk etmek dileğiyle.

Sıkça Sorulan Sorular

Otelin kahvaltı saatleri nedir?
Sabah saat 08:00'da başlar. Tatilin maksadı dinlenmek olduğu için kahvaltıda saat sınırlamamız yoktur. Uykunuzu güzel alıp sonrasında organik kahvaltınızı yaparak güne daha zinde başlayabilirsiniz.
Ne tür bir kahvaltı sunuluyor?
Kahvaltımızda genellikle kendi bahçemizdeki organik sebze ve ev yapımı reçellerle servis ettiğimiz serpme kahvaltı vermekteyiz.
Oda tipleri ve fiyatları nedir?
İki kişilik ve üç kişilik odalarımız vardır. İki kişilik kahvaltı dahil oda fiyat düşük sezonda € 60,-. Yüksek sezonda ise € 65,- dur.
Otele giriş ve çıkış saatleri nedir?
Covid-19 salgın tedbirlerinde dolayı gerekli temizliğin sağlanabilmesi için Emel Pension'a giriş saatimiz en erken öğlen 13:00'dır. Çıkış saatimiz ise en geç 11:00'dır.
Tesiste öne çıkan lezzetler neler?
Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini aşçımızın güzel sunumlarıyla tadabilirsiniz
Evcil hayvan kabul ediyor mu?
Evcil hayvan kabul edemiyoruz.
Otel engelliler için uygun mu?
Sadece bir odamız uygun. O yüzden reservasyon yaptırmadan önce odanın müsaitliğinin sorulması gerekmektedir.
Otelin ücretsiz otopark alanı var mı?
Otopark alanımız bulunmaktadır.
Burası çocuklara uygun mu?
Trafiğin olmadığı, çok geniş yeşilliklerle çevrili bir bahçemiz var. Yaklaşık 6.500 metrekare. Çocuklarımız yeşilliğin ve bahçenin tadını kendilerince dilediği gibi çıkarabilir.
Popüler gezilecek yerlerden hangileri tesise yakın?
Dilek Yarımadası Milli Parkı yürüme mesafesinde. Efes 41 km, Meryem Ana 48 km, Şirince 51 km, Priene 38 km, Millet 60 km, Didim 73 km, Bafa Gölü 66 km uzaklıktadır.
Otelde sunulan olanaklardan bazıları neler?
Kendimize ait olan ve ayrıca kaptanlığını işletme sahibimiz Metin beyin yapmış olduğu Afrodite isimli teknemizle Milli Parkın birbirinden güzel koylarının ve denizin tadını çıkartabilirsiniz. Günü birlik düzenlediğimiz ören yerleri turlarımıza katılabilirsiniz.
Tesiste hangi oda olanakları bulunuyor?
Odalarımız hepsi standarttır.
Otelde ne tür yiyecek ve içecek seçenekleri sunuluyor?
İsteyen müşterilerimize öğle yemeği, melemen, tost çeşitleri, köfte, cips. alkollu ve alkolsuz içecek çeşitlerimiz bulunmaktadır.
Otelin yakınında hangi restoranlar var?
Balık restorantları, pizza ve pide salonları vardır.
Tesiste spor olanakları mevcut mu?
Geniş bahçemizde ister yoganızı, ister egsersizlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca masa tenisi seçeneğimiz var.
Otelde havaalanı ulaşım servisi mevcut mu?
izmir ve Bodrum havaalanlarına ücretli servislerimiz var.
Tesiste iş ile ilgili çalışma alanı veya toplantı hizmeti sunuluyor mu?
Toplantı salonumuzvardır.

Benzer Oteller

1
8

Çiy Konuk Evi & Restoran

5.0 · Harika · 1 yorum
Çiy Konuk Evi & Restoran, Kuşadası Aydın
En iyi fiyat alınıyor

Ephesus Boutique Hotel

4.8 · Harika · 10 yorum
Ephesus Boutique Hotel, Kuşadası Aydın
En iyi fiyat alınıyor

Kirazlı Sultan Konak, +12

5.0 · Harika · 29 yorum
Kirazlı Sultan Konak, +12, Kuşadası Aydın
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 7 yorum
Sare Hotel, Kuşadası Aydın
En iyi fiyat alınıyor

Unique Life Style Hotels

4.5 · Harika · 2 yorum
Unique Life Style Hotels, Kuşadası Aydın
En iyi fiyat alınıyor

Didim Yacht Club Hotel

4.5 · Harika · 10 yorum
Didim Yacht Club Hotel, Didim Aydın
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Emel Pension Güzelçamlı

4.7 · Harika · 3 yorum
Emel Pension Güzelçamlı, Kuşadası Aydın
Doğayla iç içe huzur dolu bir mekan.
En iyi fiyat alınıyor