Kuşadası Rehberi

Kuşadası: Aydın’a bağlı Kuşadası, bölge insanı tarafından “Ada” diye hitap edilen, birçok tarihi merkeze yakın olmasının yanında uluslararası turizm içinde limanıyla, deniziyle ve eğlence merkezleriyle dünya çapında ün kazanmış bir beldemizdir. Yıllar öncesinin küçük kasabası olan Kuşadası, şimdilerde birbirine benzeyen beton yığınlarının etrafında kurulmuş ancak hala çarşısıyla ve deniziyle harika güzellikler yansıtabilen bir yerdir.
Kuşadası’nda tarih, doğa, deniz, geleneksel ve modern yaşam bir arada. Kuşadası Anadolu, Ege ve Akdeniz uygarlıklarının kesişme noktasında ve çok özel bir coğrafyada.
Kuşadası’nın yerleşim olarak tarihi tam olarak bilinmese de M.Ö. 3000’li yıllarda Lelegler gibi devletlere ev sahipliği yaptığına dair kanıtlar vardır. Kuşadası Antik İyonya olarak adlandırılan tarihsel bölgenin tam ortasında kuruludur. Tarihle ilgilenmeyi ve bu toprakların barındırdığı uygarlıkları keşfetmeyi sevenler için dünyanın en büyük arkeolojik sitesi olan Efes ile birlikte Hiyerapolis, Pirene, Milet, Didim, Heraklia ve Magnezya, Teos gibi diğer İyonya kentleri Kuşadası'nın merkezinde olduğu 60 kilometrelik daire içindedir.
İkinci ve daha büyük bir daire 150-200 km menzilde çizilebilir ve Afrodisiyas, Bergama, Nisia, Simirna ve Labranda'yı içine alır... Kuşadası'nın çevresinde hemen herkesin ilgisini çekebilecek bir güzellik bulmak mümkündür. Bodrum ve Samos günübirlik olarak bile ziyaret edilebilecek mesafededir.
Kuşadası’nda turizm çok önceleri başlamış. 17. yüzyılda bölgenin valisi olan Paşa, bölgeye çok sayıda hanlar, hamamlar ve çeşmeler yaptırmış. Yine o dönemde bölgeye genellikle Venedik’ten ve İtalya’dan gelen mallar Kuşadası’ndaki hanlarda, çarşılarda pazarlanmaya başlanmış. Zamanla ticaretteki bu hareketlilik bölgeye de yayılmaya başlamış. Turizm, tatil amaçlı değil ticaret amaçlı olsa da Kuşadası, ülkemizde turizmin gelişmeye başladığı bölgelerden.
Kuşadası’nın havası da tıpkı Ayvalık’ta olduğu gibi, Kaz Dağları’ndan gelen hava akımları sayesinde oksijen olarak oldukça zengin. Kuşadası denizi, doğası, tarihi, Meryem Ana’ya olan yakınlığı ve tüm doğal güzellikleri ile bugün dünyada da oldukça tanınmış turistik bölgeler arasında. Kuşadası’na her yıl sadece ülkemizden değil, yurt dışından da çok sayıda turist geliyor. Genellikle yaz aylarında olmak üzere yılın her dönemi çok sayıda turist görebiliriz bölgede.
Kuşadası’nın en güzel yerlerinden biri de Milli Park. Türkiye'nin en güzel, en iyi korunmuş plajlarından 4'ü sadece merkeze, 30 km mesafede yer alan Milli Park içindedir. Sadece kum ve deniz değil, mavi gökyüzüne eşlik eden yeşilin tonlarıyla iyi korunmuş çam ormanlarının sağladığı oksijen de sizi kendinize getirecek.
 
Kuşadası Akdeniz'deki önemli gemi yolculuğu rotaları içinde de yer alır. Büyük gemilerin sıkça yanaştığı limanının yanı sıra güzel marinası ve büyük Aqua Parkları ile çekiciliğinin doruğuna varır.
Kuşadası, her yıl gelen bu kadar misafiri ağırlayacak çok sayıda konaklama tesisine sahip.

Kuşadası otelleriçok farklı kategoride hizmet veriyorlar. İsterseniz 4 ya da 5 yıldızlı büyük bir tatil otelinde konaklayabilirsiniz, isterseniz deKuşadası butik otellerinde ya da şirin bir pansiyonda.

Kuşadası otellerin bulundukları konumlar da oldukça güzel. İsterseniz merkezde bir Kuşadası otelinde ya da biraz daha gerilerde bir otelde konaklayabilirsiniz. Kuşadası’nda denize yakın olan otellerin hemen hepsinin kendine ait plajı var, aynı zamanda yüzme havuzları da mevcut. Eğer oteliniz denizden biraz uzaksa, hiç sorun yok. Çünkü Kuşadası’nda çok sayıda harika plaj var. İstediğiniz bir Kuşadası plajında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
Kuşadası otellerinin pek çoğu yılın her dönemi hizmete açıklar. Üstelik doluluk oranları da çok yüksek. Özellikle de yaz aylarında Kuşadası otellerinde konaklamayı düşünürseniz rezervasyonsuz gitmemenizde fayda var.

Kuşadası otel fiyatlarıise konakladığınız tesisin kalitesine ve türüne göre farklılık gösteriyor. Büyük tatil otellerinde fiyatlar biraz daha yüksekken, Kuşadası butik otellerinin fiyatları daha uygun olabiliyor. Yaz aylarında dönemsel fiyat farklılıkları olsa da genel olarak her turistin bütçesine uygun bir konaklama tesisi bulmak mümkün.

Eğer hala Kuşadası’nı ziyaret etmediyseniz bu yıl güzel bir fırsat olabilir. Unutulmaz bir Kuşadası tatili için sitemizi inceleyerek Kuşadası otelleri, Kuşadası otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
16.04.2024
Çıkış
17.04.2024
Misafirler
2 misafir

Çiy Konuk Evi & Restoran

5.0 · Harika · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Emel Pension Güzelçamlı

4.7 · Harika · 3 yorum
Doğayla iç içe huzur dolu bir mekan.
En iyi fiyat alınıyor

Ephesus Boutique Hotel

4.8 · Harika · 10 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Kirazlı Sultan Konak, +12

5.0 · Harika · 29 yorum
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 7 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Unique Life Style Hotels

4.5 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kuşadası bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hotel Carina, Akdeniz'in eşsiz manzarası ayaklarınızın altında... Doğa bir kez daha kendine hayran bırakıyor.
Kuşadası bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kuşadası bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Ephesus Boutique Hotel, mutlak sükunet arayanlar için iyi bir seçenek...
Kuşadası bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes 77 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.