Bergama'da Gezilecek Yerler

Bergama gibi harabeleri ile ünlü bir kente gelip de Bergama Antik Kenti’ni görmeden dönmemelisiniz. Eski zamanların kültür merkezi konumunda olan ve kütüphanesi ile ünlü olan Bergama’da eski zamanlara ve Arkaik dönemlere ait pek çok kalıntı bulunur.
Antik kentin dışında Bergama’ya geldiğinizde Bergama Kütüphanesi’nin kalıntılarını da görmelisiniz. Bergama Kütüphanesi, Antik Çağ’da, İskenderiye Kütüphanesi’nden sonra gelen ikinci büyük kütüphane olma özelliğine sahip. Bu yapıların dışında Kızıl Avlu, Akropol, Bergama Müzesi, Roma Tiyatrosu, agora, tümülüsler, Zeus Sunağı, Kibele Tapınağı, Galen, Kleopatra Güzellik Ilıcası, Kral sarayları, Asklepion ve Dionysos Tapınağı’da bölgede görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
Biraz da doğal güzellikleri görmek isterseniz Dereköy ve Mahmudiye Ilıcası, Kozak Yaylası ve Taş Han da Bergama’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.
Bergama otellerinde konakladığınızda tarihle, kültürle ve doğa ile iç içe bir tatil sizi bekliyor.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.02.2024
Çıkış
23.02.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bergama bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bergama bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Red Basilica Otel; ismini Serapis Tapınağı'ndan almış. Bergama'nın ruhuna yakışan bir dokusu var. Etraf tarih kokuyor...
Bergama bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Red Basilica Otel'in , Kızıl Avlu’nun tam karşısında bulunan cafesi gün boyu lezzetli yiyecekler tadabileceğiniz bir mekan.
Bergama bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes Havalimanı 136 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.