Bergama'da Ne Yapılır?

Bergama’ya geldiğinizde yapılacak pek çok aktivite bulabilirsiniz.
Bergama’da Kozak Yaylası’na çıkıp yeşillikler arasında bol oksijenli temiz hava eşliğinde bir doğa yürüyüşü planlayabilirsiniz. Kozak Yaylası, Ege Bölgesi’nin en geniş çam ormanlarından birine sahip. çok sayıda fıstık çamı denilen ağaçlardan bulunuyor.
Dereköy ya da Mahmudiye Ilıcası’na gidip şifalı sularla yıkanabilirsiniz. İsterseniz ilçenin merkezinde yer alan çarşıyı gezebilir, alışveriş yapabilir ya da Bergama sokaklarında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
Bergama Müzesi’ni, Bergama Kütüphanesi’ni ve Bergama antik Kenti’ni gezip hem tarihe tanıklık etmiş olursunuz hem de bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
Eğer tatiliniz mayıs ayına denk geldiyse, her sene mayısın son haftası düzenlenen Bergama Kermesi’ne katılabilirsiniz. Bergama Kermesi, beldede, 1938 yılından beri yapılan bir etkinlik.
İsterseniz Bergama yakınlarında bulunan Şirince, Çeşme, Foça ya da Dikili ve Dikili Kalem Adası gibi turistik tatil beldelerine günü birlik geziler düzenleyebilirsiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.02.2024
Çıkış
23.02.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bergama bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bergama bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Red Basilica Otel; ismini Serapis Tapınağı'ndan almış. Bergama'nın ruhuna yakışan bir dokusu var. Etraf tarih kokuyor...
Bergama bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Red Basilica Otel'in , Kızıl Avlu’nun tam karşısında bulunan cafesi gün boyu lezzetli yiyecekler tadabileceğiniz bir mekan.
Bergama bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes Havalimanı 136 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.