Bergama Rehberi

Eski adıyla Pergamon olarak bilinen Bergama, bugün İzmir şehrinin sınırlarında bulunan ve harabeleriyle ünlü bir ilçe. Yılın her dönemi yerli ve yabancı çok sayıda turisti misafir ediyor. Tarihi ve kültürünün yanında doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmış ve ünü sadece ülkemize değil dünyaya yayılmış.

Bergama, İzmir ilinin kuzeyinde ve Bakırçay havzası olarak bilinen yerde bulunuyor. Ülkemizin en büyük ilçelerinden biri. İklim özellikleri olarak Akdeniz iklimine yakın. Ekonomisi ise genellikle tarım ve hayvancılığa, özellikle arıcılığa dayalı.
Bergama’nin tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanır. Pers, Lidya, Makedon, Bergama, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir beldedir. Helenistik Çağ’da bölgedeki uygarlıkların en üstünü ve en güçlüsü Bergama Krallığı olarak bilinir. Yüzyıllarca bölgenin en önemli kültür merkezlerinden biri olarak varlığını sürdürmüştür Bergama. Öyle ki Pergamon yani Bergama ilk parşömenin yapıldığı, ilk Asya kütüphanesinin, ilk hastanenin bulunduğu yer olarak da bilinir. Bir tedavi yöntemi olan psikoterapi ilk olarak bu bölgede ortaya çıkmış; ilk doğal tedavi, bitkilerle ilk tedavi yani farmakolojinin ortaya çıktığı ve tıp ve eczacılığın simgesi olan Yılanlı sütunun bulunduğu kent Bergama olarak bilinir. Dünyada ilk festival yapan şehir de Bergama olarak kayıtlara geçmiştir.
Bergama Asklepieion, M.S. 2. yüzyılın en ünlü sağlık yurtlarından biriydi. Burada hastalar, çevrede yetişen şifalı otlarla yapılan ilaçlarla ve telkin yöntemleriyle ya da su ve güneş banyosuyla, tiyatro temsilleri ve konserler vasıtasıyla da tedavi edilirdi.
Bütün bu saydıklarımızla Bergama mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bergama Müzesi, ülkemizin ilk arkeoloji müzesidir. Tarihi, kalıntıları, kaplıcaları, doğal güzellikleri, yemek kültürü ve halkının misafirperverliği ile Bergama eşsiz güzellikte bir ilçe. Bugün Bergama’da her yıl mayıs ayının son cuması Bergama Kermesi düzenlenir. Bu da bölgeye gelen turist sayısını artırmaktadır.
Bergama’da bu kadar çok turisti ağırlamak için yeterli sayıda ve farklı kategorilerde pek çok konaklama tesisi bulabilirsiniz. isterseniz Bergama ilçesinin merkezinde isterseniz de biraz daha gerilerde, doğanın içerisinde konumlanmış Bergama otelleri var. Zevkinize ve bütçenize göre 3-4 yıldızlı biraz daha lüks bir Bergama otelini ya da butik ve küçük otel tarzında hizmet sunan bir Bergama otelini tercih edebilirsiniz.
Bergama otellerinin konumları, beldede gezilecek tarihi ve turistik yerlere ya da beldenin merkezine oldukça yakın konumda. Bergama kültür ve tarihle dolu, açıkhava müzesi gibi bir ilçe. Bergama otellerinin bazıları, özellikle Bergama butik otelleri, ilçenin tarihi dokusuna uygun inşa edilmiş ya da eskiden kalma evlerin restore edilmesi ile otele dönüştürülerek hizmete açılmış tesisler.
Bergama otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Bergama otel fiyatları ise genellikle hemen her turistin bütçesine hitap edecek şekilde planlanmış. Dönemsel fiyat farklılıkları da pek görülmüyor. Bergama otel fiyatları genellikle tesisin kalitesine ya da sunduğu hizmete göre farklılık gösterebiliyor.
Siz de planladığınız Bergama ziyaretinizi gerçekleştirmek ve Bergama otelleri, Bergama otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
04.03.2024
Çıkış
05.03.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bergama bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bergama bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Red Basilica Otel; ismini Serapis Tapınağı'ndan almış. Bergama'nın ruhuna yakışan bir dokusu var. Etraf tarih kokuyor...
Bergama bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Red Basilica Otel'in , Kızıl Avlu’nun tam karşısında bulunan cafesi gün boyu lezzetli yiyecekler tadabileceğiniz bir mekan.
Bergama bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes Havalimanı 136 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.