Bergama Küçük ve Butik Otelleri
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Bergama Küçük ve Butik Otelleri

Eskiden Pergamon ve Pargama adlarıyla anılan Bergama, tarihte pek çok ilke de ev sahipliği yapmıştır. İlk parşömen, ilk Asya kütüphanesi, ilk hastane, ilk psikoterapi, bitkisel ilaçlarla uygulanan ilk tedavi yöntemi, ilk yerel festival yapan şehir, eczacılığın simgesi Yılanlı Sütun’un bulunduğu yer gibi pek çok özellikleri vardır. Tüm bu tarihi ve kültürel özellikleri ile Bergama her yıl dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlamaktadır.

Bergama’ya gelen ziyaretçilerin konaklamak için birçok otel, butik otel ve pansiyon gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bergama otelleri, ve Bergama butik otelleri bulundukları yer açısından tarihi yerlere ve merkeze çok yakındır. İzmir Bergama uygun otel fiyatları ve erken rezervasyon imkanları ile ziyaretçilerini bekliyor.

Bergama' ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

  • Yaz ayları, Bergama'nın en kalabalık dönemlerinden biri. Bu dönemde sıcaklık yüksektir ve turist yoğunluğu oldukça fazla. Deniz ve plaj keyfi yapmak için ideal bir zaman olmasına rağmen, aşırı sıcak olduğu için rahatsız edici olabilir. İlkbahar ayları, Bergama'yı ziyaret etmek için ideal zamanlar. Hava sıcaklıkları daha ılıman ve turist yoğunluğu az. Bu dönemlerde hem denize girmek hem de tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için uygun.

Bergama' ya Nasıl Gidilir?

İzmir’e bağlı Bergama’ya ulaşmak için önce İzmir’e gelmelisiniz. Bugün, ülkemizin hemen her şehrinden otobüsle İzmir’e ulaşabilirsiniz. İzmir’e geldikten sonra şehiriçi ulaşım imkanları ile Bergama’ya gidebilirsiniz.
Ayrıca pek çok şehirden İzmir’e havayolu ya da tren yolu ile de ulaşabilirsiniz. Şehir içinden Bergama’ya minibüs ya da otobüslerle gidebilirsiniz.
Eğer kendi aracınızla Bergama’ya ulaşmak isterseniz, İzmir üzerinden gidebilirsiniz. Sizin için bazı yol bilgileri şöyle:
•    İzmir Bergama arası yaklaşık 100 kilometre ve 1 saat 10 dakika sürmektedir.
•    İstanbul Bergama arası yaklaşık 500 kilometre ve 6 saat 50 dakika sürmektedir.
•    Ankara Bergama arası yaklaşık 660 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir.
•    Bursa Bergama arası yaklaşık 275 kilometre ve 3 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Bergama' da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Bergama gibi harabeleri ile ünlü bir kente gelip de Bergama Antik Kenti’ni görmeden dönmemelisiniz. Eski zamanların kültür merkezi konumunda olan ve kütüphanesi ile ünlü olan Bergama’da eski zamanlara ve Arkaik dönemlere ait pek çok kalıntı bulunur.
Antik kentin dışında Bergama’ya geldiğinizde Bergama Kütüphanesi’nin kalıntılarını da görmelisiniz. Bergama Kütüphanesi, Antik Çağ’da, İskenderiye Kütüphanesi’nden sonra gelen ikinci büyük kütüphane olma özelliğine sahip. Bu yapıların dışında Kızıl Avlu, Akropol, Bergama Müzesi, Roma Tiyatrosu, agora, tümülüsler, Zeus Sunağı, Kibele Tapınağı, Galen, Kleopatra Güzellik Ilıcası, Kral sarayları, Asklepion ve Dionysos Tapınağı’da bölgede görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
Biraz da doğal güzellikleri görmek isterseniz Dereköy ve Mahmudiye Ilıcası, Kozak Yaylası ve Taş Han da Bergama’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.
Bergama otellerinde konakladığınızda tarihle, kültürle ve doğa ile iç içe bir tatil sizi bekliyor.

Bergama' ya Alışveriş Önerileri

Seramik Atölyeleri

Bergama, seramik ürünleriyle ünlü bir yer. Şehirde bulunan seramik atölyeleri, çeşitli seramik ürünleri ve özgün hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. 

Yerel Ürünler

Bergama çevresinde yetişen yerel ürünler arasında zeytin, zeytinyağı, incir, üzüm gibi ürünler bulunuyor. Bu yöresel ürünleri satın alarak Bergama'nın yerel lezzetlerini evinize götürebilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Bergama' ya Eğlence Önerileri

Bergama'nın tarihi ve kültürel mirasını daha yakından tanımak için şehir turuna katılabilirsiniz. 

Bergama'da yöresel lezzetlerin tadına bakmak da keyifli bir deneyim olabilir. 

Kale ve surlar, muhteşem manzaralar eşliğinde tarihi bir yürüyüş için ideal.

Bergama'da bulunan antik tiyatro, mimarisi ve tarihi önemiyle oldukça dikkat çekici. Burada düzenlenen etkinliklere katılarak tarihi atmosferi hissederek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bergama Tarihçesi

Bergama'nın tarihi,  M.Ö. 3000'lere kadar uzanıyor. Çeşitli medeniyetlere de ev sahipliği yaptı. Antik dönemde Bergama, Lidya ve Pers egemenliği altındaydı. Gerçek anlamda önemini Helenistik Dönem' de kazandı. M.Ö. 4. yüzyılda Bergama Krallığı'nın başkenti oldu. Pergamon Krallığı, bu dönemde büyük bir kültürel ve politik güç haline geldi. Bergama, özellikle M.Ö. 3. yüzyılda büyük zenginlik ve kültürel gelişme yaşadı. Bu dönemde Pergamon Krallığı, Atinalıların Parthenon'dan alıntılar yaptığı, sanat ve mimaride önemli bir merkez haline geldi. Bergama Kütüphanesi, dünyanın en büyük kütüphanelerinden biriydi ve dönemin en önemli entelektüel merkezlerinden biriydi. Roma İmparatorluğu'nun M.Ö. 2. yüzyılda Bergama Krallığı'nı ilhak etmesinden sonra, Bergama, Roma İmparatorluğu'nun önemli bir şehri haline geldi. Ancak Roma döneminde de kültürel ve ekonomik açıdan gelişmeye devam etti. Bergama, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de önemini korudu. Osmanlılar döneminde, Bergama, kültürel açıdan zengin bir merkez olarak kaldı ve birçok tarihi eser bu dönemde inşa edildi veya restore edildi. Bugün Bergama, tarihi ve kültürel mirasıyla ünlü bir turistik yerdir. Antik kent kalıntıları, müzeler ve diğer tarihi eserler, ziyaretçiler için ilginç keşifler sunmaktadır.

Bergama Neyi ile Ünlü?

Antik Kentler

Bergama, antik dönemde önemli bir merkezdi ve birçok antik kente ev sahipliği yaptı. Bunlar arasında Pergamon Antik Kenti, Asclepion ve Bergama Asklepion'u sayabiliriz. Pergamon, Helenistik ve Roma dönemlerinde büyük bir kültürel ve bilimsel merkezdi.

Bergama Müzesi

Bergama Müzesi, antik dönemden kalma birçok esere ev sahipliği yapıyor. Müzede Helenistik ve Roma dönemlerine ait heykeller, lahitler, sikkeler ve diğer arkeolojik eserler sergileniyor

Tıbbi Tedavi Merkezleri

Bergama, tarihi Asclepion (Asklepion) adlı tıbbi tedavi merkeziyle de ünlü. Asclepion, antik dönemde bir sağlık kompleksi olarak kullanılmıştır ve tıp tarihinde önemli bir yere sahip.

Bergama Kumaşları

Bergama, geleneksel dokuma sanatıyla ünlüdür. El dokuması kilimler ve halılar, bölgenin önemli el sanatları ürünlerindendir. Bu kumaşlar genellikle renkli ve desenlidir ve yerel kültürün bir yansımasıdır.

Bergama Kütüphaneleri

Antik dönemde Bergama, büyük kütüphaneleriyle tanınıyordu. Pergamon Kütüphanesi, dünyanın en büyük kütüphanelerinden biriydi ve önemli bir entelektüel merkez olarak kabul ediliyordu. 

Bergama'da Nerede Denize Girilir?

Bergama, İzmir'e bağlı bir ilçe olup, denize kıyısı bulunmuyor.

Bergama' da Yapılacak En İyi Şeyler

Bergama’da Kozak Yaylası’na çıkıp yeşillikler arasında bol oksijenli temiz hava eşliğinde bir doğa yürüyüşü planlayabilirsiniz. Kozak Yaylası, Ege Bölgesi’nin en geniş çam ormanlarından birine sahip. çok sayıda fıstık çamı denilen ağaçlardan bulunuyor.
Dereköy ya da Mahmudiye Ilıcası’na gidip şifalı sularla yıkanabilirsiniz. İsterseniz ilçenin merkezinde yer alan çarşıyı gezebilir, alışveriş yapabilir ya da Bergama sokaklarında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
Bergama Müzesi’ni, Bergama Kütüphanesi’ni ve Bergama antik Kenti’ni gezip hem tarihe tanıklık etmiş olursunuz hem de bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
Eğer tatiliniz mayıs ayına denk geldiyse, her sene mayısın son haftası düzenlenen Bergama Kermesi’ne katılabilirsiniz. Bergama Kermesi, beldede, 1938 yılından beri yapılan bir etkinlik.
İsterseniz Bergama yakınlarında bulunan Şirince, Çeşme, Foça ya da Dikili ve Dikili Kalem Adası gibi turistik tatil beldelerine günü birlik geziler düzenleyebilirsiniz.

Bergama' da Yeme – İçme Önerileri

Bergama, Ege Bölgesi’nin yemek kültürünü olduğu gibi yansıtan beldelerden biri. Dolayısıyla Bergama’da konakladığınızda her şeyden önce zeytinyağlı yemeklerin hemen her çeşidini tatma imkanının var. zeytinyağlı yemeklerden zeytinyağlı mezelere kadar her çeşit lezzet sizi bekliyor.
Bölgede balık restoranları da bulabilirsiniz. dolayısıyla balık, salata çeşitleri ve zeytinyağlılar bolca var.
Bunların dışında yöreye özgü kabak çiçeği dolması, tulum peyniri, lokma ve lokma tatlısı, subye yumurtası ve güveci, sardalye buğulaması ve balık köftesi gibi orijinal lezzetlerin de tadına bakmalısınız. İsterseniz adı gibi ilginç bir tat olan çığırtmayı da deneyebilirsiniz.

Bergama' da Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Bergama' da Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da denize sıfır konumda küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Bergama' da Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Bergama' da İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Bergama' da Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Bergama' da Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bergama'da havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Bergama' da Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

Bergama'da her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Bergama' da Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları 

Bergama, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir ilçe ve çeşitli konaklama seçenekleri sunuyor. Erken rezervasyon fırsatları arıyorsanız, çoğu otelin web sitesini veya popüler rezervasyon platformlarını kontrol etmenizi öneriyoruz.

Etiketler: bergama butik otelleri, bergama otelleri, bergama havuzlu oteller, bergama merkez otelleri, bergama butik otel tavsiye, en güzel bergama otelleri, bergama butik doğa otelleri,  bergama butik otel fiyatları, bergama en iyi butik oteller, bergama lüks butik oteller, bergama lüks küçük oteller, bergama şömineli oteller, bergama jakuzili butik oteller, bergama balayı otelleri, bergama sobalı oteller

Sıkça Sorulan Sorular

Bergama bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bergama bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Red Basilica Otel; ismini Serapis Tapınağı'ndan almış. Bergama'nın ruhuna yakışan bir dokusu var. Etraf tarih kokuyor...
Bergama bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Red Basilica Otel'in , Kızıl Avlu’nun tam karşısında bulunan cafesi gün boyu lezzetli yiyecekler tadabileceğiniz bir mekan.
Bergama bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes Havalimanı 136 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.