Günübirlik Meis Adası Ziyareti

Ege’nin birçok noktasında adalara sahip olan Yunanistan, Türkiye’den her yıl birçok turisti ağırlıyor. Türkiye’ye yakınlığı ile dikkat çeken Meis Adası, oldukça kısa bir mesafede yer alıyor. Meis Adası, diğer adıyla Kastellorizo, görülmesi gereken Yunan Adaları arasında ilk sırada yer alıyor. Günübirlik bir gezi planlayarak sabahtan dönüş saatine kadar Meis Adasını keşfedebilirsiniz. Kaş Meis feribot bileti ile Antalya’dan Meis Adası gezinize ilk adım atabilirsiniz.

 

Günün İlk Saatlerinde Meis Limanını ve Tarihi Anıtları Keşfedin

Antalya’nın ünlü tatil beldesi Kaş’tan Meis Adasına ulaşım sağlayarak sabahın erken saatlerinde Meis Adasına ayak basabilirsiniz. Meis Adası’nın tarihi ve renkli binalarla bezeli limanını keşfedebilirsiniz.

 

 Limanı keşfettikten sonra tarihi bir önemi olan Şövalyeler Kalesine doğru yol alabilirsiniz. Bir Orta Çağ kalesi olan bu yerde bir zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz. Şövalyeler Kalesi'nin surlarına çıkarak eşsiz Akdeniz’i ve Meis Adasını panaromik olarak gözlemleyebilirsiniz. 

 

Öğlene doğru Meis Adasının doğal güzelliklerinden biri olan Mavi Mağarayı ziyaret edebilirsiniz. Sadece tekne ile ulaşılan bu noktada güneş ışığının size sunduğu bir doğal güzelliği gözlemleyebilirsiniz. Mavi Mağara gezinizden sonra adanın arka sokaklarındaki hediyelik eşya dükkanlarına uğramayı unutmayın.

Öğlen Saatinde Keyifli Bir Yemek Yiyin ve Plajın Tadını Çıkarın

Öğle saatlerinde Yunan mutfağının seçkin lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Birçok meze ve deniz ürünü Meis Adasının sevilen lezzetleri arasında yer alıyor. Özellikle ahtapot, kalamar ve farklı balık çeşitleri deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. 

 

Meis Adası plajlarıyla da ünlü bir destinasyon. Akşam saatine kadar Ada’da yer alan plajları değerlendirebilirsiniz. Meis’te yer alan Mandraki Koyu, kristal berraklığındaki sularıyla cezbedeci bir ortam sunuyor. Dilerseniz Mandraki Koyu’nda tekne turlarına katılarak adanın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Siz de ucuz feribot bileti ile Meis Adasına ayak basarak hemen keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

Akşam:Gün Batımının ve Yerel Kültürün Tadını Çıkarın
Dönüşün hemen öncesinde Meis Adasında büyülü gün batımını seyretmek için kendinize güzel bir yer aramakla başlayabilirsiniz. 

Gün batımını izlemek için en iyi noktalardan biri Aziz George Kilisesi'nin bulunduğu tepe. Bu tepeden adanın nefes kesici manzarasını izleyebilir, güneşin kızıl tonlarının adaya vurduğu anda ortaya çıkan görsel manzarayı fotoğraflayabilirsiniz.

Gün batımından sonra Yunanistan’ın bir klasiği olan taverna kültürünü keşfedebilirsiniz.Ayrıca akşam yemeğinde souvlaki ve diğer geleneksel Yunan yemeklerini deneyebilir ve varsa canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.