×

Mayısta Nereye mi Gidilir - Baharın renk cümbüşünü görmek için Marmaris Selimiye 3240 kişi tarafından bu hafta okundu

Bahar'da Marmaris Selimiye'de Ne Yapılır?   

Sabah, güneşin ilk ışıklarıyla uyandığınızda güzel ve organik bir köy kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz. Zeytinin ve zeytinyağının en güzelini burada tadacaksınız. Marmaris’in ünlü balı ve karpuz reçelini de tatmayı unutmayın. Sonrasında köy merkezinde ya da yemyeşil ormanların içinde güzel bir yürüyüş iyi gelebilir. Bolca fotoğraf da çekebilirsiniz.   

Gün içinde deniz kenarında dalgaların sesini dinleyerek ve kitabınızı okuyarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Sığliman Koyu’na giderek muhteşem plajda ve denizde tatilin keyfine varabilirsiniz.   

İsterseniz tekne ya da yat kiralayarak günü birlik turlara çıkabilirsiniz. Gizli kalmış koyları keşfedebilir, buralarda denize girebilirsiniz. Balık tutabilirsiniz. Sahilde güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. İsterseniz kano ya da botla denize koyun etrafını dolaşabilirsiniz. Dalış meraklısı iseniz dalış yaparak su altının gizemine ortak olabilirsiniz.

Beldedeki antik kentleri, kalıntıları ve eserleri gezebilirsiniz. Deniz fenerini, manastırı ve tiyatroyu görebilirsiniz.
Hisarönü Köyü’nde at binebilirsiniz. Kastabos Antik Kenti’ni gezebilirsiniz. Marmaris merkezde vakit geçirebilirsiniz, tarihi yerleri ve müzeleri gezebilirsiniz, alışveriş yapabilirsiniz.   

Kız Kumu plajına giderek denizin üzerinde yürüyebilirsiniz. Bayır Köyü’ne giderek şelaleyi görebilir, güzel bir piknik yapabilir ve oldukça yaşlı çınar ağacının gölgesinde dinlenebilirsiniz. Bozburun, Turunç, Bördübet gibi Marmaris’in farklı tatil beldelerine giderek buralarda vakit geçirebilir ve denize girebilirsiniz. Turgut’ta şelaleyi ziyaret edebilirsiniz.   

Günü birlik tekne turları ile Dişlice ve Kamelya Adaları’nı görebilirsiniz. Selimiye merkezde bulunan çay bahçelerinde ve şirin kafelerde güzel bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.   

Eğer zamanına denk gelirseniz haziran ayında beldede düzenlenen Müzik ve Kültür Festivali’ne katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.   

Akşam olduğunda deniz kenarında güzel bir rakı balık keyfi yapabilirsiniz. Taze mevsim balıkları, zeytinyağlı mezeler ve deniz ürünleri ile keyfinize keyif katabilirsiniz.

Luna Begonvil Taş Evler Mayıs ayında geçerli olmak üzere sizlere 4 gece kal - 3 gece öde promosyonu hazırladı.

Kontak Kişi : SALİHA ERGİL
Telefon 1 : +90 252 446 41 45
Telefon 2 : +90 530 762 97 42
Adres :

Buruncuk Mahallesi No:108 Selimiye – Marmaris - Muğla

Denize Mesafe : 150 mt (3dk yürüyüş mesafesi)
Havaalanına Mesafe : 160 km
KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler