×
Marmaris Rehberi

Marmaris: Muğla iline bağlı Marmaris, Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biridir. Özellikle İngiliz ve Alman turistlerin tercih ettiği kenti giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Kendi aracınızla gidiyorsanız çamlar arasından Marmaris’e doğru inen yolda "İşte Marmaris" yazılı tabelayı görünce bir mola verip kenti kuşbakışı seyretmelisiniz. Son 15 yılda çok hızlı bir yapılaşma yaşandı, ama yine de güzel görünür kent, bu noktadan. Marmaris tarihi kalıntıları, antik kentleri, doğası, masmavi denizi ve havası ile gerçekten de görülmeye değer bir belde. Upuzun bir sahil şeridi var. Plajları ve denizi oldukça temiz, mavi bayraklı çok sayıda plajı bulunuyor.

Son yıllarda artan turizm potansiyeli ile biraz kalabalıklaşsa da hala el değmemiş yerleri, keşfedilmemiş koyları var. Dolayısıyla şehrin karmaşasından uzakta, huzur dolu bir tatil vaat ediyor. Marmaris yaz aylarında 100.000’i bulan şehir içi nüfusuyla artık kocaman bir tatil kenti durumunda.

Otellerin yatak kapasitesi 60.000’i aşmış. Yüzlerce lokanta, cafe, eğlence yeri açılmış. Onca yapılaşmaya rağmen, yapılan çevre düzenlemeleri ve arıtma sistemleri sayesinde kent içindeki plajlardan denize girilebilen ender kentlerimizden biridir. Daha temiz deniz, daha boş sahiller arayanlar için karadan ya da tekne turlarıyla ulaşılabilen koyları var. Su ve doğa sporları meraklılarına, oteller ve seyahat acenteleri çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Tarihi çok eskilere dayanan Marmaris, geçmişte pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapmış. İyon, Asur, Mısır, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi medeniyetleri barındıran belde, Lozan Anlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmış. Bugün ilçenin pek çok yerinde eski medeniyetlere ait izleri hala görebilirsiniz. Kimisi yok olsa da kalanlar bile gerçekten görülmeye değer. Bölge sınırlarında pek çok farklı antik kent bulunuyor. Marmaris iklim olarak da tipik bir Akdeniz iklimi özelliği gösteriyor. yazları oldukça sıcak geçen bölgede, yaz mevsimi de pek çok bölgeye nazaran oldukça uzun sürüyor. Gündüz farklı gece farklı eğlenceli hayatıyla Marmaris’te herkesin zevkine hitap edecek tatil seçenekleri mevcut.

Marmaris konumu gereği pek çok tatil beldesine, tarihi ve turistik yere de oldukça yakın. Günübirlik turlar düzenleyerek pek çok yere gidebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Marmaris’e her yıl yerli ve yabancı binlerce turist geliyor. Gelen misafirlerin konaklayacağı kaliteli ve konforlu Marmaris otellerinin sayısı ise oldukça fazla. Her geçen gün de bu sayı artıyor. Marmaris’te pek çok farklı kalitede konaklama tesisi bulmak mümkün. Tatil otelinden butik ve küçük bir Marmaris oteline, pansiyondan apart otele kadar pek çok farklı seçeneğiniz var. Marmaris otelleri genellikle beldenin merkezinde konumlanmışlar. Deniz kenarında konumlanan otellerin yanı sıra biraz daha gerilerde, iç kesimlerde bulunan Marmaris butik otellerini de tercih edebilirsiniz.

İsterseniz Selimiye, İçmeler, Bozburun gibi beldelerde bulunan konaklama tesislerini de tercih edebilirsiniz. Hem buraları merkeze nazaran daha sakin tatil imkânları sunuyor. Marmaris butik otelleri genellikle yılın her dönemi hizmete açık, ancak sadece yaz tatil sezonunda açılan tesislerde var. Dolayısıyla önceden araştırmanız ve mümkünse rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Marmaris’te büyük tatil otelleri dışında butik oteller ve pansiyonlar genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Ancak günün her saati, restoranlarından pek çok lezzetli yemeği bulabilirsiniz. Marmaris otellerinin denizin biraz gerisinde olanlarında yüzme havuzları da mevcut. Dolayısıyla çocuklu aileler de rahat ve güvenli şekilde tatil yapabilirler. Marmaris otel fiyatları ise konakladığınız otelin türüne ve kalitesine göre farklılık gösterebiliyor. 4 ya da yıldızlı tesisler biraz daha pahalıyken Marmaris butik otellerinin fiyatları daha uygun. Yaz aylarında fiyatlarda dönemsel bir artış görülse de bahar aylarında daha uygun diyebiliriz. Ancak yaz aylarında da gitseniz bütçenize uygun bir Marmaris oteli bulabilirsiniz. Bu yaz güzel bir Marmaris tatili yapmak isterseniz sitemizi inceleyerek Marmaris otelleri, Marmaris otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler