×

Rize'de Nerede Yenir


Rize mutfağı, Karadeniz kültürünü ve yemeklerini olduğu gibi yansıtıyor. Lahana, balık, mısır ve fasulye yöre mutfağının en önemli ürünlerinden. Balık deyince öyle her türlü balıktan ziyade, daha çok hamsi balığı hâkim bölge mutfağına. Hamsi balığı ile yapılan pek çok farklı lezzeti bulabilirsiniz Rize’de.
Rize’nin yöresel yemekleri ise muhlama, karalâhana çorbası, karalâhana sarması, kiremitte hamsi, ısırgan yemeği, hamsikoli, pekmezli asude, ekşaşi, laz böreği, mısır ekmeği, pekmezli kabak, kabak sütlacı, pepeçura, termoni, lahana rohtikosu, Karadeniz pidesi, ayran doğraması, hamsi kuşu, hamsili pilav, hamsi buğulama, papara gibi ilginç ve lezzetli yemekler. Yolunuz düştüğünde mutlaka tadına bakmalısınız.Hamsiköy sütlacı meşhurdur.
Bölgenin bir diğer ünlü yiyeceği ise bölgede kimyasaldan oldukça uzak çiçeklerden toplanan ve pek çok derde şifa olan Anzer Balı. Ünü artık ülkemizi aşmış olan Anzer Balı’nı da Rize’de bulabilirsiniz.
Hamsiköy'de tadi damağınızda kalacak olan nefis sütlaç.
Çayeli’nde lale lokantasında kuru fasülye yemeden dönme. Çayeli’nde Raşot Dağ Evi ve Alabalık tesislerinde alabalık muhteşemmm…
Pazar ilçesinde Dayı'nın yeri var; küçük salaş bir balık evi, ama balıklar çok lezzetli.
Dağmaran’da muhlama ve sarma, huzur lokantasında yemek ve turbo tatlı, liman veya durak lokantasında kavurma, evvel zaman’da türk kahvesi. Ayder Kardelen restoranda mutlaka lokum et yemeye gidin, Nadir beyin eti Nusret’ten çok daha iyidir.
Koboş köprüsünün orada Yolun dibi kafe de soğanlı yumurta ve muhlama yemeden dönmeyin.
Fındıklı’da Orme tostçusu hayatımda yediğim en güzel tostu yapıyor. Kaburga etinden çekilmiş kıymalı tost ve 20 çeşit baharat içeriyor.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler







{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler