×

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler


Şanlıurfa gibi bölgenin tarihi ve kültürü ile ön planda olan bir şehrine geldiğinizde kendinize mutlaka güzel bir gezi planı yapmalısınız. Çünkü gezmeniz ve görmeniz gereken çok fazla yer mevcut burada.
Şanlıurfa’ya geldiğinizde şehrin tarihi sokaklarında, çarşısında ve hanlarında gezmelisiniz. Urfa Kalesi’ne gidebilirsiniz. şehrin merkezinde yer alan kale, bölgenin simgelerinden biri.
Ünü artık dünyayı dolaşan Balıklıgöl’ü ziyaret etmelisiniz. Pek çok efsanenin başrolünde olan şehir, en çok da Hz.İbrahim’in hikayesiyle bilinir. Siz de gittiğinizde burayı ziyaret edebilirsiniz.
Ülkemizde siyah gülün yetiştiği tek yer olan Halfeti’ye gidebilirsiniz. şehrin en önemli ilçelerinden Harput’u görebilirsiniz. Harput adeta bir açık müze görünümünde. Her yerinden tarih ve kültür çıkıyor. Harran Kalesi’ni, Sin Mabedi’ni, Tarihi Harran Harabeleri’ni ve evlerini görebilirsiniz.
Urfa Halepli Bahçe olarak bilinen yerde yapılan kazılar sonucu gün yüzüne çıkarılan Amazon Kadınlar Mozaiği’ni görebilirsiniz.
Soğmatar Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Antik kente gelirken yol üzerinde bulunan Bazda Mağaraları’nı da gezebilirsiniz.
Bölgede bulunan çok sayıda tarihi medrese ve camiyi ziyaret edebilirsiniz. Viranşehir ilçesine gidebilir ve buradaki tarihi ve kültürel eserleri görebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler