×

Kırklareli Gezilecek Yerler


Şehir yerleşimi olarak Kırklareli; Merkez, Babaeski, Vize, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy ve Pınarhisar gibi ilçelerden oluşmaktadır. Tarihi ve kültürel bakımdan son derece geniş bir repertuvara sahip olan Kırklareli ve ilçelerinde ziyaret edilecek onlarca yer bulunmaktadır. Kimi kaynaklara göre Avrupa'nın en eski camii konumunda olan Hızır Bey Camii, yakınındaki mahkemeden dolayı adını alan Kadı Camii (Emir Ali Çelebi Camii olarak da bilinir), kiliseden çevrilme Vize Küçük Ayasofya Camii, bölgenin en eski taş oyma manastırlarından biri olarak bilinen Aya Nikola Manastırı önemli mabetler olarak bilinmektedir.

Lüleburgaz'da bulunan Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü ve külliyesi, Şadırvan ile birlikte sizlere nostaljik bir tarih atmosferi yaratmaktadır. Babaeski Köprüsü de17. asırda yapılan ve Osmanlı ordusunun Avrupa seferlerinde önemli bir geçiş noktasında bulunan bir köprüdür. İğneada mevkiinde bulunan İğneada Longoz Milli Parkı ise görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında gelir. Buraya gelmişken Limanköy ve Bulanık Dere'yi de görmeyi ihmal etmeyin. Kıyıköy Kastro Sahili, Beğendik Köyü, Pabuçdere ve Pabuçdere Köprüsü, Panayır İskelesi Koyu, Kıyıköy ve Kıyıköy Kalesi gezilecek önemli yerlerdendir. Kırıklareli'ne geldiğinizde tipik bir Trakya köyü hüviyetinde olan köylerini ya da en az bir tanesini gezmeyi asla ihmal etmeyin. Köyleri çok şirindir. 150 milyon yılı aşkın olduğu tahmin edilen tarihi ile Dupnisa Mağarası da sizi çok etkileyecek. Istranca(Yıldız) Dağları da şehrin güzelliğine güzellik katan önemli coğrafi figürler.

Görmeden Dönmeyin:
Merkez İlçe’de Hızırbey Külliyesi (Cami, Arasta ve Hamam), Babaeski İlçesi’nde (Cedit Ali Paşa Camii, Babaeski Köprüsü, Hamam, Sinanlı Köprüsü), Demirköy İlçesi’nde (Fatih Demir Dökümhanesi, İğneada Sahili,  Kofçaz İlçesi’nde (Istranca Ormanları), Lüleburgaz İlçesi’nde (Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi), Pehlivanköy İlçesi’nde (Akarca Köprüsü, Tren İstasyonu), Pınarhisar İlçesi’nde (Pınarhisar Surları, Binbir Oklu Ahmet Baba Türbesi), Vize İlçesi’nde (Gazi Süleyman Paşa Camii- Vize Kalesi, Antik Tiyatro, Kıyıköy Sahili, Kıyıköy Aya Nıkola Manastırı, Kıyıköy Surları)

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kırklareli'de çiftler için en uygun oteller hangileridir?

Bakucha Vineyard Hotel & Spa bağların içinde huzurlu bir konaklama keyfi sunuyor.

Kırklareli'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?

Atakale Otel: şehirde bir-iki günden günden fazla kalmak isteyenler için ideal bir yer.

Kırklareli'de aileler için en uygun oteller hangileridir?

Pera Hotel - Lüleburgaz uygar ve çağdaş bir mekan. Çevrede görülecek güzel yerler ve katılacak keyifli şenlikler var.

Kırklareli'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.

Kırklareli'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?

Atakale Otel'in bahçeden topladıkları organik ürünlerle hazırladığı kahvaltısı çok lezzetli.

Kırklareli'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

DHMİ Tekirdağ Çorlu Havaalanı Kırklareli'ne 62 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Kırklareli'de denize sıfır olan en iyi oteller hangileridir?

Bizans döneminden kalma kalesi bulunan Kıyıköy, denizden gelebilecek saldırıları önlemek için yapılmış. Atakale Otel'de denizin huzuruna doyacağınız bir konaklama sunuyor. Ayrı bir keyif katacak tatilinize...

Kırklareli'de bulunan romantik oteller hangileridir?

Bakucha Vineyard Hotel & Spa dağın eteklerindeki vadide muhteşem bir orman manzarasına nazır bir şekilde dinlenebileceğiniz özel bir yer.

Kırklareli'de Aya Nikola Manastırı yakınındaki oteller hangileri?

Kıyıköy’deki Aya Nikola Manastır’ı, Roma imparatoru Jüstinyen’in döneminde (MS 527-565) , Papuç Deresi Vadisi’nde, kaya kütlesinin içi oyularak yapılmış. Mimari açıdan kaya manastırlarının en iyi örneklerinden biri sayılıyor. Kilise, ayazma ve keşişlerin dinlenme hücrelerinin olduğu bölümler bulunuyor. Doğal güzelliği ile insanı çarpan bir yer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler