×

Kırklareli Gezilecek Yerler


Şehir yerleşimi olarak Kırklareli; Merkez, Babaeski, Vize, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy ve Pınarhisar gibi ilçelerden oluşmaktadır. Tarihi ve kültürel bakımdan son derece geniş bir repertuvara sahip olan Kırklareli ve ilçelerinde ziyaret edilecek onlarca yer bulunmaktadır. Kimi kaynaklara göre Avrupa'nın en eski camii konumunda olan Hızır Bey Camii, yakınındaki mahkemeden dolayı adını alan Kadı Camii (Emir Ali Çelebi Camii olarak da bilinir), kiliseden çevrilme Vize Küçük Ayasofya Camii, bölgenin en eski taş oyma manastırlarından biri olarak bilinen Aya Nikola Manastırı önemli mabetler olarak bilinmektedir.

Lüleburgaz'da bulunan Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü ve külliyesi, Şadırvan ile birlikte sizlere nostaljik bir tarih atmosferi yaratmaktadır. Babaeski Köprüsü de17. asırda yapılan ve Osmanlı ordusunun Avrupa seferlerinde önemli bir geçiş noktasında bulunan bir köprüdür. İğneada mevkiinde bulunan İğneada Longoz Milli Parkı ise görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında gelir. Buraya gelmişken Limanköy ve Bulanık Dere'yi de görmeyi ihmal etmeyin. Kıyıköy Kastro Sahili, Beğendik Köyü, Pabuçdere ve Pabuçdere Köprüsü, Panayır İskelesi Koyu, Kıyıköy ve Kıyıköy Kalesi gezilecek önemli yerlerdendir. Kırıklareli'ne geldiğinizde tipik bir Trakya köyü hüviyetinde olan köylerini ya da en az bir tanesini gezmeyi asla ihmal etmeyin. Köyleri çok şirindir. 150 milyon yılı aşkın olduğu tahmin edilen tarihi ile Dupnisa Mağarası da sizi çok etkileyecek. Istranca(Yıldız) Dağları da şehrin güzelliğine güzellik katan önemli coğrafi figürler.

Görmeden Dönmeyin:
Merkez İlçe’de Hızırbey Külliyesi (Cami, Arasta ve Hamam), Babaeski İlçesi’nde (Cedit Ali Paşa Camii, Babaeski Köprüsü, Hamam, Sinanlı Köprüsü), Demirköy İlçesi’nde (Fatih Demir Dökümhanesi, İğneada Sahili,  Kofçaz İlçesi’nde (Istranca Ormanları), Lüleburgaz İlçesi’nde (Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi), Pehlivanköy İlçesi’nde (Akarca Köprüsü, Tren İstasyonu), Pınarhisar İlçesi’nde (Pınarhisar Surları, Binbir Oklu Ahmet Baba Türbesi), Vize İlçesi’nde (Gazi Süleyman Paşa Camii- Vize Kalesi, Antik Tiyatro, Kıyıköy Sahili, Kıyıköy Aya Nıkola Manastırı, Kıyıköy Surları)

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler