×

Alaçatı Butik Otelleri ve Editör'ün Önerileri

Yel değirmenleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, beyaz badanalı ve mavi panjurlu küçük şirin evleri, yazın harika bir serinlik hissi veren rüzgârı, taş sokaklarına masaların dizildiği restoranları ile popüler bir tatil beldesi.

Alaçatı butik otelleri ile İzmir Alaçatı, son yılların en gözde tatil beldelerinden biri. Alaçatı’nın daha beldeye giden yolda başlayan ve sizi sarıveren farklı bir havası var sanki. Ve bu huzur ve heyecan dolu hava tatiliniz boyunca da devam ediyor. Artık bu, Alaçatı’nın begonvillerle kaplı mis kokulu sokaklarının mı yoksa bu kokuyla sizi sarıveren güçlü rüzgârından mıdır bilinmez.     

Üstelik her mevsim başka bir huzur sunuyor size Alaçatı. Yaz ve bahar aylarında bir başka, kış aylarında bir başka güzel oluyor. Ancak dürüst olmak gerekir ki asıl tadı sonbaharda çıkıyor Alaçatı’nın. Hem tatilin sonlarına doğru ortalık biraz daha sakin oluyor ve sanki Alaçatı size kalmış zannediyorsunuz.

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan Alaçatı, özellikle 2001 yılında ilk butik otelin hizmete girmesi ile birlikte giderek artan bir popülariteye ve turizm potansiyeline sahip. Son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği mekânlardan biri. Nisan ayının başlarında kepenklerini açan tesisleri ve restoranları, kafeleri ile Alaçatı neredeyse kasım ayının sonuna kadar misafirlerini ağırlıyor. Tüm yıl hizmete açık olan Alaçatı otellerini de bulabilmeniz mümkün. Alaçatı butik otelleri, genellikle restore edilerek hizmete açılan taş evlerden oluşuyor. Yeni inşa edilen Alaçatı butik otelleri ise bölgenin mimarisine uygun olarak yapılmış. Alaçatı otelleri genellikle 2 ya da 3 katlı ve 10-15 odası bulunuyor. Çoğu Alaçatı butik oteli de beyaz badanalı ve mavi panjurları ile bölgenin görüntüsünü yansıtıyor.

Alaçatı otelleri, beldenin hemen her yerinde dağınık olarak konumlanmış. Ama hepsi merkeze, çarşıya ya da restoranların olduğu sokaklara oldukça yakın konumda. Hemen hemen bütün Alaçatı butik otellerinin kendilerine ait yüzme havuzları da var. Alaçatı otelleri oda kahvaltı şeklinde hizmet sunuyor. Eğer ilkbahar ya da sonbahar aylarında Alaçatı butik otellerinde konaklıyorsanız, bırakın pencerenizden odanıza güneş ışınları ve çiçek kokuları yayılsın, sizi kuşların cıvıltısı uyandırsın. Üstelik hemen hemen tüm Alaçatı otellerinde, günün en önemli öğünü kahvaltıda, otel işletmecisi ailenin hazırladığı ev reçelleri, köy ekmekleri, günlük süt ve kendi ürünleri olan zeytinler ve zeytinyağı ile karşılanıyorsunuz. Harika başladığınız güne Alaçatı’nın plajlarında ve denizinde pek çok aktivite ile devam edebilirsiniz. Eğer ilk kez yapacaksanız güzel bir rüzgâr sörfü deneyimi sizi bekliyor olacak. İkindide otelinizin bahçesinde ve çiçek kokuları arasında kahvenizi yudumlamayı ve güne kekinizle güzel bir mola vermeyi de ihmal etmeyin. Alaçatı butik otelleri sundukları kaliteli hizmet ve konaklamanın yanında oldukça uygun fiyatlara sahip.

Sitemize göz atarak zevkinize ve bütçenize en uygun Alaçatı butik otellerini, oteller hakkında bilgiyi ve fotoğrafları, Alaçatı butik otel fiyatlarını ve uygun fiyat seçeneklerini görebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller, rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Alaçatı'da hangi oteller çiftler için en uygun?

İncirli Ev, DenizKabuğu Otel ve Cumbalı Konak çiftler için müthiş bir çekiciliğe sahip!

Alaçatı'da hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?

Antmare Hotel manzarası ile gizli ve güçlü bir heyecan uyandırıyor.

Alaçatı'da hangi işletmeler aileler için en uygun?

İncirliEv, Suess Otel, Deniz Kabuğu Otel, Beyevi Otel, Provence Mansion, ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sunuyor.

Alaçatı'da kalmak için en iyi oteller hangileridir?

Sayfamızda refere ettiğimiz otellerimizin hepsi, biçimleri ve yapılışları ile deneyimlenmeye değer tarafları olan özgün ruhlu oteller.

Alaçatı'da hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Bu konuda karar vermek maalesef çok zor. Çünkü; hepsinin birbirinden lezzetli kahvaltıları var!

Alaçatı'da evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Suess Otel, Sultan Konak, Bence Ev ve Alaçatı Marina Palace evcil hayvan dostu otellerimizden.

Alaçatı'da en iyi lüks oteller hangileridir?

Sayfamızda refere ettiğimiz otellerimizin hepsi, biçimleri ve yapılışları ile deneyimlenmeye değer tarafları olan özgün ruhlu oteller.

Alaçatı'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Alaçatı bölgesindeki önerdiğimiz otellerimiz; İzmir Adnan Menderes havaalanına 85 km mesafede bulunuyor.

Alaçatı merkeze yakın oteller hangileri?

Sayfamızda refere ettiğimiz otellerimizin hepsi Alaçatı'nın merkezinde bulunuyor.

Alaçatı'da denize sıfır en iyi oteller hangileri?

Antmare Hotel; insanın yüreğini okşayan dinginlik ve sükunet ile denizi buluşturan bir yer.

Alaçatı'nın şömineli otelleri hangileri?

İncirliev, Cumbalı Konak ve Sultan Konak Otel'de şöminenin keyfini çıkarın!

Alaçatı'nın en romantik otelleri hangileri?

Casa Bella Hotel ve Cumbalı Konak romantik odalara sahip.

Alaçatı'da yetişkin oteller hangileri?

Casa Bella ve Antmare Hotel yetişkinlere yönelik hem görüntüsel hem işitsel bir ahenk sunuyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler