×

Alaçatı'da Ne Yapılır


Alaçatı Çeşme’de özellikleri birbirinden faklı koylara gidebilirsiniz. Dalyan; sakin denizi, Pırlanta koyu soğuk, sığ ve de dalgasız denizi muhteşem kumu, Ilıca dalgalı ama sıcak denizi ve de termal suları, deniz içinde kaynayan sıcak suyu ile sizi cezbedecektir. Çeşme’de su sporları ve dalış da yapabilirsiniz. Alaçatı sörf için bir dünya merkezi konumundadır ya da sahil kulübü tarzındaki yerlerde deniz kenarında vakit geçirebilirsiniz. Karaburun’da ise deniz ve dalış bir alternatif ya da balık tutabilirsiniz.   

Rüzgâr sörfünü yeni öğrenenler için uygun olan denizi ve plajı ile siz de rüzgar sörfü yapmayı en azından bir kere denemelisiniz.   

Akşamları Alaçatı restoranlarında balık keyfi yaparken birbirinden farklı lezzette balıkların ve zeytinyağlı mezelerin tadını çıkarmalısınız. Yine akşamları Alaçatı’da kurulan pazarı gezebilirsiniz.   

Son yıllarda önem kazanan ve şifa kaynağı Alaçatı termal kaynaklarını ziyaret edebilirsiniz. Damla sakızı ağaçları ile ünlü Alaçatı’da, özel sakız yetiştiren bahçeleri gezebilirsiniz.

Alaçatı’da Deniz Keyfi... Altın sarısı renkli kumsalları, pırıl pırıl berrak denizi, buz gibi serin suları ile Çeşme yarımadası harika plajlara ev sahipliği yapıyor. Çeşme’ye gelenler bilirler, rüzgarın yönü plaj ve deniz keyfinin kaderini belirler.

Poyraz’da gidilecek en keyifli plajlar: Kum Beach (Alaçatı)  (Alaçatı Beach Resort - Alaçatı) Propaganda (Alaçatı - içinde ürünlerine bayıldığımız Self Estate mağazası açılıyor!) Before Sunset (Ovacık), Fly Inn (Altınkum), Fun Beach (Altınkum) ve Okan’s (Altınkum). Boyalık'ta Mert Beach veya Rooms Beach.

Lodos’un keyfini çıkartmak için ise: Çeşme 7800 (Boyalık) Çocuklular için Quente Beach Paşalimanı (Ardıç) Laika (Paşalimanı) ve Ilıca Halk Plajı (Lodos) dogru plajlar. Rüzgar nereden eserse essin her daim korunaklı bir koy olan Aya Yorgi plaj kulüpleri ile dolup taşmış olsa da, koyun en eskisi ve karakterlisi Paparazzi hala keyifli bir güneşlenme mekanı. Hem deniz kenarında hem de arka tarafta çimenler üzerinde şezlongları bulunan Paparazzi’yi aşırı rüzgarlı veya denizin diğer yerlerde çok soğuk olduğu günlerde tercih edebilirsiniz.

Aya Yorgi’den bir sonraki koy olan Hekimler Koyunda yer alan Kafe Pi’de hem Poyraz hem de Lodos’ta güzel. Bizim favorilerimiz ise karakter sahibi Kum Beach, Propaganda, Before Sunset, sadeligini koruyan Okan’s ve nostaljik Paparazi. Keyifli denizler…

Yazı: Yolculuk terapisi www.yolculukterapisi.com
Alaçatı Otelleri için tıklayın!

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler