×

Alanya'dan Ne Alınır


Alanya’da yabancı ve yerli turistlerin ilgisini çeken, bölgede yapılan ipekböcekçiliğinin ürünü olan ipekli dokumalardan alabilirsiniz. Alanya’daki mağazalar her türlü müşterinin zevkine hitap edecek özelliklerle donatılmış.    

Alanya pazarından yöre halkının el emeği olan, doğal ürünlerden yapılmış turunç reçellerinden ve her türlü meyve sebze reçellerinden alabilirsiniz. Yöreye özgü patlıcan, bergamot ve karpuz reçeli almanızı özellikle tavsiye ettiğimiz reçeller arasındadır.   

Ayrıca yörede kökboyası ile boyanmış “döşeme altı halıları” da oldukça ünlüdür. Bunların dışında semtteki tüm mağaza ve pazarlarda gerek Türkiye’ye gerekse Alanya’ya özgü figürler ve ürünler bulmanız mümkün.
Su Kabağı El Sanatları Evi: 3 bine yakın su kabağından yapılmış modellerin arasında gemi bile var. Ümit Çağlar 36 yıldan beri su kabağı tasarlıyor ve tasarladığı nesneler arasından abajur, mumluk, çatak, kaşık, çanta, gece lambaları var. Su kabağıyla nasıl sanat yapıldığını merak edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden.


Alanya Gezi Rehberi için blog sayfamızı ziyaret edin! https://kucukoteller.com.tr/blog/alanya-gezilecek-yerler-ve-seyahat-rehberi

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler