Amasra'da Gezilecek Yerler

Büyükşehirlere yakın konumu ile hafta sonları bile kaçamak yapılacak bir yer olan Amasra’da, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülecek pek çok yer var. Ama öncelikle Romalılar Dönemi’nden kalan ve Cenevizliler tarafından da kullanılan Amasra Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Günümüzde bile Orta Çağ manzarasını yansıtan kaleden, ilçeyi seyredebilir belki de gün batımına tanıklık edebilirsiniz.

Tertemiz ve sessiz plajı ile Bozköy Kumsalı’na gidebilir, hatta yaz aylarındaysanız deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. İlçede güneşin doğuşunun en güzel izlenebilen yeri olan Boztepe’ye sabah yürüyüşü yaparak ulaşabilirsiniz. Tertemiz dağ havası ile yenilenebilirsiniz.

Ağlayan Ağaç, Göldere Şelalesi gibi doğal güzellikleri görebilirsiniz. Roma zamanından günümüze ulaşan Kuşkayası Yol Anıtı’nı görebilirsiniz. İlçeye yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bulunan Gürcüoluk Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. İlçe merkezinde hem eski çarşıları gezmek hem de alışveriş yapmak isterseniz Çekiciler Çarşısı ve Amasra Galla Pazarı’nı gezebilirsiniz.

İlçe merkezindeki Amasra Müzesi’ne gidebilirsiniz. Adayı karaya bağlayan köprüyü görebilirsiniz. Deniz kenarından dürbünle tavşan adası olarak bilinen yeri izleyebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.07.2024
Çıkış
21.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.3 · Harika · 3 yorum
Sardinia Otel, Amasra Bartın
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Amasra bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Dağ yolundan kente doğru gelirken aniden ortaya çıkan manzara nefes kesici güzellikte! Işıkaltın Otel'in perspektifinden, kent iki yanında birer körfezi bulunan yarımada ile onun ucundaki ikinci bir yarımada olan Boztepe'nin üzerine kurulu olan manzarasını seyre dalabilirsiniz.
Amasra bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel kale içindeki merkezi konumuyla ve odalarının aile konforunda olması sebebiyle tercih edilebilir.
Amasra bölgesinde olan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Işıkaltın Otel'in limanda harika bir manzarası var. Etraf oldukça sessiz. Gün batımı manzarası Amasra'nın huzuruna doyamayacağınız bir sükuneti gözler önüne seriyor.
Amasra bölgesinde olan hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Sardinia Otel yöresel lezzetlerle dolu güzel bir serpme kahvaltı sunuyor. Oldukça başarılı.
Amasra bölgesinde evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Amasra bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Zonguldak Havalimanı Amasra'ya 54 km uzaklıkta bulunuyor. Önerilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde İnkumu Paljı yakınındaki oteller hangileridir?
İnkumu Plajı merkeze 31 km uzaklıkta yer alıyor. Kumsallar meditatif yürüyüşlerin yapılacağı en iyi adrestir. Tadını çıkarın.
Amasra bölgesinde Amasra Kalesi yakınındaki oteller hangileridir?
Bizans döneminden kalan Amasra Kalesi her iki kısımda Bizans ve Ceneviz surları ile çevrili. İç kalede Cenova kentinin haçlı arması görülebilir. Frau Güler Hotel'den yürüyerek beş dakika sürüyor.
Amasra bölgesinde Bedesten yakınındaki oteller hangileridir?
Romalı yazar Genç Plinius’un Bithynia valisiyken imparator Traianus ile Amasra lağımlarının ıslahı üzerine yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmiş. Plinius’un MS 110 yılında inşa ettirdiği kesme taşlardan yapılmış Bedesten görülmeye değer.