×

Amasra'da Gezilecek Yerler


Büyükşehirlere yakın konumu ile hafta sonları bile kaçamak yapılacak bir yer olan Amasra’da, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülecek pek çok yer var. Ama öncelikle Romalılar Dönemi’nden kalan ve Cenevizliler tarafından da kullanılan Amasra Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Günümüzde bile Orta Çağ manzarasını yansıtan kaleden, ilçeyi seyredebilir belki de gün batımına tanıklık edebilirsiniz.

Tertemiz ve sessiz plajı ile Bozköy Kumsalı’na gidebilir, hatta yaz aylarındaysanız deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. İlçede güneşin doğuşunun en güzel izlenebilen yeri olan Boztepe’ye sabah yürüyüşü yaparak ulaşabilirsiniz. Tertemiz dağ havası ile yenilenebilirsiniz.

Ağlayan Ağaç, Göldere Şelalesi gibi doğal güzellikleri görebilirsiniz. Roma zamanından günümüze ulaşan Kuşkayası Yol Anıtı’nı görebilirsiniz. İlçeye yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bulunan Gürcüoluk Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. İlçe merkezinde hem eski çarşıları gezmek hem de alışveriş yapmak isterseniz Çekiciler Çarşısı ve Amasra Galla Pazarı’nı gezebilirsiniz.

İlçe merkezindeki Amasra Müzesi’ne gidebilirsiniz. Adayı karaya bağlayan köprüyü görebilirsiniz. Deniz kenarından dürbünle tavşan adası olarak bilinen yeri izleyebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler