×

Amasra'da Nerede Yenir


Amasra’da Karadeniz’in yöresel yemeklerinin dışında tabii ki balığın neredeyse her çeşidini bulabilirsiniz. Gittiğiniz mevsimde, taze mevsim balıklarını genellikle tavada ya da ızgarada pişirerek servis ederler. Deniz kenarında pek çok restoranda uygun fiyata istediğiniz balığı yiyebilirsiniz. Farklı balık yemekleri ararsanız cevizli palamut, kiremitte istavrit, cevizli hamsi gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz. Balığın yanında salatalarıyla ünlü ilçede güzel bir Amasra salatası yemeyi de ihmal etmeyin. Oldukça bol porsiyonlanan salatada çeşitli taze mevsim yeşillikleri de bulunuyor.

Balık dışında bölgenin yöresel yemeklerini tatmak isterseniz pirinçli mantı, ayvalı et yemeği, yedi türlü mancar yemeği, pumpum çorbası, yumurtalı ıspıt, kaz tiriti, üzüm yaprağı yemeği, kabak burması, gartlaç bunlardan bazısı. Adı kadar tadı da farklı olan bu yöresel yemeklerden birkaçı mutlaka denemelisiniz. Bir de ilçedeki bazı lokantalarda ballı cevizli manda yoğurdu yapılıyor. Denemeden gelmeyin deriz. Ayrıca Amasra pidesi yapan yerler var, isterseniz tadına bakabilirsiniz.

İsterseniz, turistik bir yöre olduğu için, Türk ve dünya mutfağı lezzetlerini, tavuk, kebap ya da fast food çeşitlerini de bulabilirsiniz Amasra’da.

Restoran olarak tavsiyemiz Kaf Konak Rukiye Restoran. İster kahvaltıya, ister öğlen yemeğine veya akşam yemeğine türlü türlü lezzetlerini tatmaya gidebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler