Amasra'da Nerede Yenir

Amasra’da Karadeniz’in yöresel yemeklerinin dışında tabii ki balığın neredeyse her çeşidini bulabilirsiniz. Gittiğiniz mevsimde, taze mevsim balıklarını genellikle tavada ya da ızgarada pişirerek servis ederler. Deniz kenarında pek çok restoranda uygun fiyata istediğiniz balığı yiyebilirsiniz. Farklı balık yemekleri ararsanız cevizli palamut, kiremitte istavrit, cevizli hamsi gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz. Balığın yanında salatalarıyla ünlü ilçede güzel bir Amasra salatası yemeyi de ihmal etmeyin. Oldukça bol porsiyonlanan salatada çeşitli taze mevsim yeşillikleri de bulunuyor.

Balık dışında bölgenin yöresel yemeklerini tatmak isterseniz pirinçli mantı, ayvalı et yemeği, yedi türlü mancar yemeği, pumpum çorbası, yumurtalı ıspıt, kaz tiriti, üzüm yaprağı yemeği, kabak burması, gartlaç bunlardan bazısı. Adı kadar tadı da farklı olan bu yöresel yemeklerden birkaçı mutlaka denemelisiniz. Bir de ilçedeki bazı lokantalarda ballı cevizli manda yoğurdu yapılıyor. Denemeden gelmeyin deriz. Ayrıca Amasra pidesi yapan yerler var, isterseniz tadına bakabilirsiniz.

İsterseniz, turistik bir yöre olduğu için, Türk ve dünya mutfağı lezzetlerini, tavuk, kebap ya da fast food çeşitlerini de bulabilirsiniz Amasra’da.

Restoran olarak tavsiyemiz Kaf Konak Rukiye Restoran. İster kahvaltıya, ister öğlen yemeğine veya akşam yemeğine türlü türlü lezzetlerini tatmaya gidebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.3 · Harika · 3 yorum
Sardinia Otel, Amasra Bartın
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Amasra bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Dağ yolundan kente doğru gelirken aniden ortaya çıkan manzara nefes kesici güzellikte! Işıkaltın Otel'in perspektifinden, kent iki yanında birer körfezi bulunan yarımada ile onun ucundaki ikinci bir yarımada olan Boztepe'nin üzerine kurulu olan manzarasını seyre dalabilirsiniz.
Amasra bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel kale içindeki merkezi konumuyla ve odalarının aile konforunda olması sebebiyle tercih edilebilir.
Amasra bölgesinde olan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Işıkaltın Otel'in limanda harika bir manzarası var. Etraf oldukça sessiz. Gün batımı manzarası Amasra'nın huzuruna doyamayacağınız bir sükuneti gözler önüne seriyor.
Amasra bölgesinde olan hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Sardinia Otel yöresel lezzetlerle dolu güzel bir serpme kahvaltı sunuyor. Oldukça başarılı.
Amasra bölgesinde evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Amasra bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Zonguldak Havalimanı Amasra'ya 54 km uzaklıkta bulunuyor. Önerilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde İnkumu Paljı yakınındaki oteller hangileridir?
İnkumu Plajı merkeze 31 km uzaklıkta yer alıyor. Kumsallar meditatif yürüyüşlerin yapılacağı en iyi adrestir. Tadını çıkarın.
Amasra bölgesinde Amasra Kalesi yakınındaki oteller hangileridir?
Bizans döneminden kalan Amasra Kalesi her iki kısımda Bizans ve Ceneviz surları ile çevrili. İç kalede Cenova kentinin haçlı arması görülebilir. Frau Güler Hotel'den yürüyerek beş dakika sürüyor.
Amasra bölgesinde Bedesten yakınındaki oteller hangileridir?
Romalı yazar Genç Plinius’un Bithynia valisiyken imparator Traianus ile Amasra lağımlarının ıslahı üzerine yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmiş. Plinius’un MS 110 yılında inşa ettirdiği kesme taşlardan yapılmış Bedesten görülmeye değer.