Amasra'da Ne Yapılır?

Son yıllarda turizmde ön planda olmaya başlayan Amasra’ya geldiğinizde yapacağınız pek çok aktivite var. Öncelikle Boztepe’de güneşin doğuşuna tanıklık ettikten sonra sabah yürüyüşünüzü yapmak için tertemiz plajı ile ünlü Bozköy sahiline gidebilirsiniz.

İsterseniz deniz kenarında ya da ilçe merkezinde bir yürüyüş planlayabilirsiniz. Hem de Çekiciler Çarşısı ya da Galla Pazarı gibi tarihi çarşılarda alışveriş yapabilirsiniz.

Yaz aylarında Amasra’ya geldiyseniz deniz kenarında vakit geçirebilir, güneşin ve denizin tadını çıkarırken yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Olta balıkçılığı ya da tekne turu yapabilirsiniz. Amasra’da veya çevredeki koylarda su altı dalışları ya da yelken aktivitelerine katılabilirsiniz.

Eğer biraz tarihle iç içe olmak isterseniz Amasra Kalesi, Cenova Şatosu, Ethem Ağa Konağı, Amasra Küçük Kilise, Kuşkaya Yol Anıtı gibi tarihi güzellikleri görebilirsiniz. Doğanın yeşille maviyi harmanladığı Amasra’da isterseniz Ağlayan Ağaç, Gürcüoluk Mağarası ya da Delikli Şili olarak bilinen yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Akşam ise deniz kenarında güzel bir balıkçıda taze mevsim balıklarının tadına bakarak ünlü Amasra Salatası’nı sipariş edebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ilçede bulunan kafe veya barlarda vakit geçirebilirsiniz. Yaz aylarında ilçeye gitmişseniz akşamları konser, tiyatro gibi farklı etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.07.2024
Çıkış
16.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.3 · Harika · 3 yorum
Sardinia Otel, Amasra Bartın
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Amasra bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Dağ yolundan kente doğru gelirken aniden ortaya çıkan manzara nefes kesici güzellikte! Işıkaltın Otel'in perspektifinden, kent iki yanında birer körfezi bulunan yarımada ile onun ucundaki ikinci bir yarımada olan Boztepe'nin üzerine kurulu olan manzarasını seyre dalabilirsiniz.
Amasra bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel kale içindeki merkezi konumuyla ve odalarının aile konforunda olması sebebiyle tercih edilebilir.
Amasra bölgesinde olan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Işıkaltın Otel'in limanda harika bir manzarası var. Etraf oldukça sessiz. Gün batımı manzarası Amasra'nın huzuruna doyamayacağınız bir sükuneti gözler önüne seriyor.
Amasra bölgesinde olan hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Sardinia Otel yöresel lezzetlerle dolu güzel bir serpme kahvaltı sunuyor. Oldukça başarılı.
Amasra bölgesinde evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Frau Güler Hotel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Amasra bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Zonguldak Havalimanı Amasra'ya 54 km uzaklıkta bulunuyor. Önerilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Amasra bölgesinde İnkumu Paljı yakınındaki oteller hangileridir?
İnkumu Plajı merkeze 31 km uzaklıkta yer alıyor. Kumsallar meditatif yürüyüşlerin yapılacağı en iyi adrestir. Tadını çıkarın.
Amasra bölgesinde Amasra Kalesi yakınındaki oteller hangileridir?
Bizans döneminden kalan Amasra Kalesi her iki kısımda Bizans ve Ceneviz surları ile çevrili. İç kalede Cenova kentinin haçlı arması görülebilir. Frau Güler Hotel'den yürüyerek beş dakika sürüyor.
Amasra bölgesinde Bedesten yakınındaki oteller hangileridir?
Romalı yazar Genç Plinius’un Bithynia valisiyken imparator Traianus ile Amasra lağımlarının ıslahı üzerine yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmiş. Plinius’un MS 110 yılında inşa ettirdiği kesme taşlardan yapılmış Bedesten görülmeye değer.