×

Amasra'da Ne Yapılır?


Son yıllarda turizmde ön planda olmaya başlayan Amasra’ya geldiğinizde yapacağınız pek çok aktivite var. Öncelikle Boztepe’de güneşin doğuşuna tanıklık ettikten sonra sabah yürüyüşünüzü yapmak için tertemiz plajı ile ünlü Bozköy sahiline gidebilirsiniz.

İsterseniz deniz kenarında ya da ilçe merkezinde bir yürüyüş planlayabilirsiniz. Hem de Çekiciler Çarşısı ya da Galla Pazarı gibi tarihi çarşılarda alışveriş yapabilirsiniz.

Yaz aylarında Amasra’ya geldiyseniz deniz kenarında vakit geçirebilir, güneşin ve denizin tadını çıkarırken yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Olta balıkçılığı ya da tekne turu yapabilirsiniz. Amasra’da veya çevredeki koylarda su altı dalışları ya da yelken aktivitelerine katılabilirsiniz.

Eğer biraz tarihle iç içe olmak isterseniz Amasra Kalesi, Cenova Şatosu, Ethem Ağa Konağı, Amasra Küçük Kilise, Kuşkaya Yol Anıtı gibi tarihi güzellikleri görebilirsiniz. Doğanın yeşille maviyi harmanladığı Amasra’da isterseniz Ağlayan Ağaç, Gürcüoluk Mağarası ya da Delikli Şili olarak bilinen yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Akşam ise deniz kenarında güzel bir balıkçıda taze mevsim balıklarının tadına bakarak ünlü Amasra Salatası’nı sipariş edebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ilçede bulunan kafe veya barlarda vakit geçirebilirsiniz. Yaz aylarında ilçeye gitmişseniz akşamları konser, tiyatro gibi farklı etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler