×

Alaçatı'nın En İyi 15 Butik ve Küçük Oteli 17014 kişi tarafından bu hafta okundu

Tatil denince akla ilk gelen yerlerden biri tartışmasız Alaçatı. Özellikle son yıllarda popüler turizmin merkezlerinden biri olan Alaçatı, denizi ve dillere destan rüzgârının yanı sıra pek çok farklı özellikleri ile de ön planda aslında.

Dar sokaklarındaki Bodrum’u andıran mimarisi ile evleri oldukça samimi ve şirin bir kere. Akşamüstü, sokaklarında gezerken kendinizi sanki yıllardır orada yaşıyormuşsunuz gibi hissettiriyor size. Mavi beyaz badanalı evlerin her birinin penceresinden renkli çiçekler ve begonviller sarkıyor. Küçük dükkânlarının önündeki esnafla selamlaşırken dostmuşsunuz havası yayılıyor. Herkes tanıdık sanki Alaçatı’da.

Denizi ve doğası zaten anlatmakla olacak gibi değil. Plajlarının güzelliği ve temizliği, her daim esen ılık rüzgârı sizi tatil boyunca bırakmıyor. Akşamları merkezdeki restoranlarda balıkların ve çeşit çeşit Ege mezesinin tadına bakarken mutluluk kaplıyor her yanınızı. Eğer biraz farklı aktiviteler isterseniz zamanını takip edip Alaçatı’nın meşhur otlarıyla enfes yemeklerin yapıldığı Alaçatı Ot Festivali’ne ya da çocukluğunuzun en güzel anılarını canlandıracak Alaçatı Uçurtma Festivali’ne de katılabilirsiniz. İşte bu da Alaçatı’nın diğer sıcak yüzü!

Biz de siz bu kadar güzel şeylerden mahrum kalmayın, bu yaz rotanızı Alaçatı’ya çevirin diye sitemizde, konuklar tarafından en beğenilen Alaçatı’nın en güzel 15 butik otelini seçtik!
Bu otellerde en iyi fiyatları bulmak için Enuygun.com’un Alaçatı otelleri sayfasına da göz atabilirsiniz.

Not: İşte Seçtiğimiz Oteller, sıralama karışıktır.

İşte Alaçatı Otelleri;

1-  Köşe Konak Otel
Alaçatı küçük otel deyince herkesin aklına gelen begonvillerin sardığı eşsiz taş yapılar gelir akla. Otel sahipleri aile de, bir begonvil sever olarak bu taş otelin her taşını özenle seçerek, binanın kuruluş aşamalarında tek tek her detayı düşünerek oluşturmuş bu yapıyı.
Otel sahibesi Aytül Hanım’ın elleriyle yaptığı seramikleri serpiştirilmiş, Harley Davidson hayranı Şükrü Bey ve Berk Bey’ in özel tasarımlarına yer verilmiş. Dedelerinin elleriyle oyduğu ahşap plakayı baş köşelerine yerleştirmişler.
http://kucukoteller.com.tr/kose-konak-otel-alacati


2-  Mercan Köşk
Mercan Köşk, adını aldığı mercanın canlı renklerini, mimarisi ve dekorasyonuna taşıyan ve dekorasyonu ile insanı etkileyen bir mekan. Renkli panjurları ve cumbalı odaları ile Mercan Köşk’ün 10 odasının her biri ayrı renklerde ve tarzlarda dekore edilmiş.
http://kucukoteller.com.tr/mercan-kosk-alacati3-  Antmare Hotel
Şık konseptli Port Alaçatı evleri ile sörf merkezinin tam ortasında kalan Antmare, muhteşem manzarası, özel hizmeti ile huzuru yakalayabileceğiniz bir tatil vadediyor. Tamamı doğal ahşap, taş ve mermerden oluşan otel Güney Fransa St. Tropez’deki Grimaud Köyü mimarisinden esinlenerek inşa edilmiş.
http://kucukoteller.com.tr/antmare4- Casa Bella Hotel +12
Alaçatı’nın ılık rüzgârı, masmavi deniziyle çiçekli sokaklarında huzur dolu tatil… Geleneksel Alaçatı mimarisindeki taş binasıyla Alaçatı Casa Bella’da, yeşil bahçe ve açık yüzme havuzu bulunuyor. Otel klasik ve modern mobilyalar ve beyaz duvarlarla çağdaş bir dekora sahip.
http://kucukoteller.com.tr/casa-bella-hotel5-  Sultan Konak Hotel
Hayallerin sandıklardan çıkarılıp işlendiği, sevgiyle bezendiği, huzurla sizi kucaklayan bir otel Sultan Konak. Taşların arasında, salonda ve misafir odalarında her dem yeni ayrıntılar keşfedeceğiniz, hikayeler dinleyeceğiniz bir taş ev.
http://kucukoteller.com.tr/alacati-sultan-konak6-  İncirliev
Konukların, sanki cennetten ufak bir köşe dediği İNCİRLİEV hem Alaçatı’nın hareketli noktalarına çok yakın, hem de gerçek bir köy dinginliğinde, sakin ve tarihi dokunun bir parçası. Odalar yüksek tavanlı, geniş ve ferah. Özel Odalar genelde ilk tercih, Beyaz Oda ise balayı çiftlerinin favorisi!
http://kucukoteller.com.tr/incirliev-alacati7-  Kurabiye Otel
Alaçatı’nın dokusunu en iyi hissettiren Otellerden Hacı Memiş Mahallesi’nin kalbindeki Kurabiye Otel; özgün tasarımı, özenli hizmeti, sımsıcak ortamıyla müdavimlerini çoktan oluşturmuş.
http://kucukoteller.com.tr/kurabiye-otel8-  Alaçatı Taş Otel
Taş Otel, 2001 yılında yoğun geçen büyükşehir hayatı ve iş yaşantısından sıkılan ve gençlik hayalini gerçekleştirmeye karar veren Zeynep Öziş tarafından Alaçatı’nın ilk küçük oteli olarak açıldı. Taş Otel’in açılışıyla Alaçatı’nın haklı ününü sağlayan “korumacı turizm” hareketi de başladı ve Alaçatı yüz yıllık uykusundan uyandı.
http://kucukoteller.com.tr/alacati-tas-otel9-  Deniz Kabuğu Otel
Denizkabuğu Otel, köyün içinde sayılacak kadar merkeze yakın ve aynı zamanda geceleri odalardan sadece ağustos böceklerinin duyulacağı kadar kalabalıktan uzak, doğanın içinde bir otel.
http://kucukoteller.com.tr/deniz-kabugu10-  Sakula Hotel
Aile işletmesi olan Sakula Otel, 2016 yaz sezonu ile hizmete girdi. Ege'nin en güzel beldesi Alaçatı'da Hacımemiş mahallesinde, sörf alanlarına 2 km, meşhur Alaçatı pazarına 500 metre uzaklıkta yer alan otel, Alaçatı evlerinin geleneksel mimarisine uygun olarak inşa edilmiş.
http://kucukoteller.com.tr/sakula-hotel11- Cumbalı Konak
Cumbalı Konak, Alaçatıdaki yaşama en büyük şahidin “taşlar” olacağı düşüncesi ile yörede yıkılan eski rum evlerinden parça parça taş toplanarak inşa edilmiş bir konak. Tasarımını Alaçatı’ya has Rum mimarisinden alan konağın her biri birbirinden farklı dekore edilmiş ve isimlerini yöreye has bitkilerden almış üçü cumbalı toplam 14 odası mevcut.
http://kucukoteller.com.tr/cumbali-konak12-  Sedirli Ev
Eski Yeşilköy, İstanbullu, yeni Alaçatılı Zeynep Erdem’in 1978 yılında Ilıca’da başlayan Çeşme sevdası, 2008 yılında Alaçatı’da açtığı küçük oteli Sedirli Ev macerası ile devam ediyor. Yazın taş duvarlar arasında serin, kışın şömine başında sıcacık oturup keyifli zamanlar geçirebileceğiniz, içkinizi yudumlayabileceğiniz samimi, rahat, nostaljik ev ortamına sahip küçük bir otel.
http://kucukoteller.com.tr/sedirli-ev-alacati13-  Villa Fora Hotel
Küçük otel konseptine ve Alaçatı taş mimarisine sadık kalınarak inşa edilmiş ve 2006 dahizmet'e giren Villa Fora, yeni eviniz olmak için iddialı. Klimalı ve banyolu 10 odası ile sizlere eviniz konforunu ve rahatlığını sunuyor.
http://kucukoteller.com.tr/alacati-villa-fora14- Sakin Ev Otel
Sakin Ev, abartısız mükemmellik, yalın ve zarif sözcükleriyle tanımlanabilir. Alaçatı’nın özgün taş evlerinin, kültürünün korunduğu Hacımemiş Mahallesi’ndeki “Ev”; özgün kapıları, merdivenleri, şirin bahçesi ile insana huzur veriyor.
https://kucukoteller.com.tr/sakin-ev-alacati15-  Kesre Otel
Kesre, Alaçatı’nın ana caddesinin paralelindeki Cemaliye Çıkmazı’nda,hem Alaçatı’nın sunduğu yemek, içki, eğlence olanaklarının dibinde, hem de gürültüden, kalabalıktan azade bir konuma sahip, sakin bir  tesis.
Adını, sahiplerinin atalarının Büyük Mübadele sırasında Alaçatı’ya göçmek için yola çıktıkları Batı Makedonya şehrinden alıyor. Şimdi Yunanistan sınırlarının içinde kalan Kastoria şehri, Alaçatılı göçmenlerce Kesre diye anılıyor.
http://kucukoteller.com.tr/kesre-otel
KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler