×
Çeşme'de Nerede Yenir

Çeşme mutfağı genellikle Ege ve Rum mutfağı kültüründen izler taşır. Ancak Çeşme deyince aklımıza genellikle deniz ürünleri, balık ve zeytinyağlı lezzetler geliyor.    

Çeşme’de hemen her köşede ve deniz kenarında konumlanmış balık restoranlarında taze mevsim balıkları eşliğinde deniz ürünlerini, mezeleri ve zeytinyağlı lezzetleri denebilirsiniz. Balık keyfi yapabilirsiniz. Midye dolma, taze levrek ve çipura, ahtapot gibi farklı lezzetleri deneyebilirsiniz.  

Bunların dışında Çeşme’de sakız ağaçları yoğunlukta. Dolayısıyla sakız reçeli, sakız dondurması, sakız ve anasonla beslenen arıların yaptığı balı deneyebilirsiniz. Sakız likörünü içebilirsiniz. Kavun dondurmasının ve kavun şerbetinin tadına bakabilirsiniz. Lokma tatlısı yiyebilirsiniz. Pekmezli, tahinli, karadutlu dondurmaları deneyebilirsiniz.    

Çeşme'ye özel incir reçeliyle sunulan şeker işi, kuru sıkma, kaz budu, bademli süt ve ızgara sandviç kumruyu tadabilirsiniz.
Şifne Yusuf'un Yeri çok iyi balık restoranıdır. Cesme carsida imren restaurant da ev yemekleri iyidir. Bir de Çarşı'nın başında Hanımeli restoranı tavsiye ederim ev yemeklerinde. Çeşme merkez asucan da atom yenir.
Diğer Öneriler.
1 çeşme yücel balık
2 alacati port ferdi baba
3 cesme merkez - tokmak hasan ev yemekleri
4 alacati asmalı veya aysel
5 cesme merkez saint marry teknesi - tekne turu
6 ciftlikkoy salonis restaurant veya istakozcu can baba
7 dalyan cevatin yeri
8 alacati esnaf veya limon
BUNLARİ YAPMADAN ÖLMEYİN

Kolburano's Pizza: Hayallerinin "lokal" pizzacısını açma fikri ile yola çıkan Emre ve Damla Kolburan çifti Reisdere'de, 200 yıllık bir taş binada misafirlerini ağırlıyor. Kolburano's İtalya'nın geleneksel köy pizzasını, bu coğrafyanın yerel lezzetleriyle birleştirip, kendi tariflerini yaratıyor
Bugün balığın, kalamarın, ahtapotun, karidesin en tazesi dendiğinde Çeşme'de akla gelen ilk adres Ferdi Baba. Ferdi Baba'nın Alaçatı Köyiçi şubesi ise geleneksel balık restoranı stilini yükselterek ambiyans ve tasarımda da fark yaratıyor. Tabi, günbatımını seyretmek isterseniz Port Alaçatı şubesine ve Çeşme Marina şubesine de gidebilirsiniz.
Alaçatı'da kimsecikler yokken adından bahsettiğimiz, bugüne geldiğimizde de kalitesinden ve hizmetinden hiç ödün vermediği için gururlandığımız Agrilia. Ev sıcaklığını yaşatan Agrilia'da yemekler de atmosfer kadar harika. Sakarya Lokantası  - Çeşme’nin merkezinde çarşı içinde bulunan eski bir esnaf lokantası görünümünde olan Sakarya Lokantası, 50 senelik bir aile işletmesi. Vitrininde günlük yemeklerini eski usulde sergileyen lokantada seçeceğiniz her yemeğin taze ve dumanı üstünde olacağını garanti etmek mümkün. Kuru fasulye, pilav, cacık gibi klasik menülerden hoşlanıyorsanız ya da gerçek bir tas kebabı müptelasıysanız yolunuz Çeşme’ye düştüğünde Sakarya Lokantası’na mutlaka uğrayın. Ayrıca Sakarya Lokantası minik jestleri, personelinin ilgisi ve lezzetine göre çok uygun fiyatlarıyla da denenmeye değer.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayları
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor