×

Çeşme'de Ne Yapılır?


Kamp-Karavan: Büyük Liman ve Paşa Limanı koylarında kamp alanları ve yazlık konutlar açısından zengindir. Ayrıca Antik Erythrai kentinin bulunduğu Ildırı yöresindeki doğal plajlar ve kamp alanları kullanıma uygundur.

Avcılık: Çeşme, kara avcılığından hoşlananlar için de zengin bir yerdir. En ilginç ve heyecan verici av, kuşkusuz domuz avıdır. Yetkili makamlardan gerekli izinler alındıktan sonra herkes domuz avına çıkabilir. Çeşme, keklik ve tavşan bakımından da zengindir. Bu hayvanların en çok görüldüğü mevsim eylül-ralık ayları arasında olup bu mevsim süresince avlanmak serbesttir. Avcılıkla ilgilenenleri Çeşme kışın da ağırlayabilir.
Rüzgâr Sörfü: Alaçatı, Avrupa'nın sörf bölgeleri arasında en ilginç ve çeşitlik sunan bölgelerindendir. Bozulmamış bir örtüsü ile sörf merkezi V biçiminde berrak suyu olan bir koydadır. Çeşitli rüzgâr koşulları ve ideal sörf alanı ile Avrupa'daki en önemli sörf merkezlerinden biridir.

Deniz suyu oldukça sığdır ve rüzgâr genellikle kuzeyden esmektedir. Haziran ayından eylül ayının ortalarına kadar ortalama 4-6 şiddetinde eser. Nisan-ekim aylarında ise %50 güney rüzgârı eser ve güzel dalgalar oluşturur. Alaçatı'nın en güzel özelliği, rüzgârın soldan, yani meltem olarak esmesi ve şiddetli rüzgârda dahi düzenli dalgaların oluşmasıdır. Akıntının da rüzgâr ile aynı yönde olması sörf yapanlara kolaylık sağlamaktadır. Alaçatı, meltem rüzgârına sahip bölgeler arasında hiç şüphesiz en güvenilir olanıdır. Burada dört ayrı rüzgâr Ege'nin içlerine uzanan Çeşme Yarımadası'na okşarlar. Meltem, lodos, poyraz ve gerence rüzgârları yıl boyunca bölgeyi ziyaret eder.

Çeşme’de özellikleri birbirinden faklı koylara gidebilirsiniz. Dalyan sakin denizi, Pırlanta Koyu soğuk, sığ ve de dalgasız denizi muhteşem kumu, Ilıca dalgalı ama sıcak denizi ve de termal suları, deniz içinde kaynayan sıcak suyu ile sizi cezp edecektir. Çeşme’de su sporları ve dalışta yapabilirsiniz. Alaçatı sörf için bir dünya merkezi konumundadır ya da sahil kulübü tarzındaki yerlerde deniz kenarında vakit geçirebilirsiniz. Karaburun’da ise deniz ve dalış bir alternatif ya da balık tutabilirsiniz. Çeşme plajlarında vakit geçirebilir, bolca güneşlenip denize girebilir ve yüzebilirsiniz. Çeşme’nin eğlenceli mekânlarında vakit geçirebilir, restoranlarında balık keyfi yapabilir ve Çeşme sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.   Tekne turlarına katılıp Çeşme’nin koylarını ve plajlarını gezebilir, engin maviliklerde yüzerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ildırı da Manzara Cafe'de günü batırabilirsiniz.
Akşam Gidilecek Yerlerden Biri tabii ki Pecos :)
* Yıldızburnu koyunun ilk işletmesi. 25 yıllık, kemikleşmiş, iyi müzik dinleyen müşteri gruplarına sahip olan bir aile işletmesi. İnsanların '' 20 yaşında geliyoduk, cd ler vardı hala duruyo mu ? '' diye sorduğu ve hiç birşeyin değişmediğini görüp, deniz manzarasına dalıp anılarını tazeledikleri yer.  Binlerce cd den oluşan arşiv hala güncellenmekte. Değişmeyen köşe taşı müzik grupları zaten  yerinde. Tüm bu arşivin sahibi ise; bilenlerin bildiği eski mogambo; bonjour, disko saffet' de dj'lik yapmış Coşkun abi. Nam-ı diğer '' Coş ''. Hala yaz aylarında saat 23:00 den itibaren diskin başına geçip müzik yapıyor. Lezzetli , klasik kokteyller mevcut. Bloody Mary ve Margarita bi başka güzel :)

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler