×

İç Anadolu Hakkında


Bozkır diyarı olan ve dört bir tarafı dağlarla çevrilmiş geniş düzlükler ile ülkemizin tam ortasında bulunan bölgemizdir İç Anadolu Bölgesi. Ülke kültürü bakımından son derece büyük ehemmiyet taşıyan yaklaşık binlerce ve on binlerce yıllık geçmişi ile bilinen önemli bir kültür diyarıdır. Sadece Türk kültürü açısından değil dünya kültürü açısından da çok önemli bir bölgedir. İnsanlık tarihi açısından en eski yerleşim yeri olarak kabul edilen Konya Çatalhöyük de bu bölgenin içerisindedir. Ülkemizin başkenti Ankara da bu bölgenin içerisindedir. Tahıl ambarı olarak bilinen Konya bölge çevresindedir. Heybetli Erciyes Dağı’nın da içinde bulunduğu mutfağı ile ve ticaretiyle ünlü Kayseri yine bu bölgenin içerisindedir. Son yıllarda tam bir öğrenci şehri olan Eskişehir de yine bu bölgenin içerisindedir ve daha birçok şehir İç Anadolu Bölgesi’nin kapsamındadır. Bölgenin hemen hemen tümünde karasal iklim özellikleri bulunmaktadır, yer yer ılıman bir şekilde ortaya çıksa da bu iklim genellikle kışların uzun sert ve soğuk geçtiği bir bölge olarak bilinmektedir. Dolayısıyla iklim bölgeye karakteristik özelliğini vermiştir. Bölge geniş düzlüklerden oluşmaktadır. Bölgenin bittiği yerlerde sıralı dağlar alanı başlamaktadır. Örneğin Kayseri Sivas yöresi gibi. Ama tüm bunlara rağmen gezi ve turizm açısından konaklama imkânlarının son derece iyi olduğu tesis bakımından da son derece zengin bir durumdadır. Ulaşım ağının da son derece rahat olduğu bir bölgedir. Havalimanlarından tutun karayolları hemen hemen her bölgeye ulaşmaktadır. Özellikle tren yolu alanında gelişmiş olduğu bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır İç Anadolu Bölgesi. Tarımsal faaliyetler açısından kısıtlı imkânlara sahip olsa da girişimcilik ve ticaret açısından oldukça geniş imkânlara sahiptir. Gezilmeye kalkıldığında günlerce ve hatta aylarca sürecek genişlikte bir bölgedir.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

İç Anadolu bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?

Taşkonaklar Hotel, Lunar Cappadocia Hotel, Araf Hotel içe dönük bir huzur telkin ediyorlar sanki. Tadını çıkarın.

İç Anadolu bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?

Argos Inn Cappadocia, Hich Hotel, Abacı Konak Otel bütün gün manzaranın tadını çıkarmaya müsait. Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İç Anadolu bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?

Check Inn Hotel Çankaya, Les Maisons de Cappadocia, Magna Pivot Hotel ailelerin rahatlıkla konaklayabilecekleri konfora sahipler... Daha fazla önerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

İç Anadolu bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İç Anadolu bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Tafana Cave&Stone Lodge, Wings Cappadocia Hotel, Miras Hotel, Divan Çukurhan Hotel Ulus'un kahvaltıları lezzetli ve oldukça doyurucu.

İç Anadolu bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Marvel Of Cappadocia, Hotel Karlıkevi, Phocas Cave Suites evcil dostlarımızı kabul ediyorlar. Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İç Anadolu bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Mahzen Cave Hotel, Kapadokya Hill Hotel&Spa, Taşkonaklar Hotel şöminenineşsiz keyfine varabileceğiniz ambiyansa sahip otellerimizden. Daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İç Anadolu bölgesindeki hangi oteller romantik?

Museum Hotel, Taş Konaklar Hotel, Kapadokya Hill Hotel'in romantik atmosferinin tadını çıkarın. Daha fazla önerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İç Anadolu bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Mahzen Cave Hotel, Canela Cave Hotel, Yusuf Yiğitoğlu Konağı yetişkinlerin aradığı mutlak sükuneti sunuyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler