Konya Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.05.2024
Çıkış
24.05.2024
Misafirler
2 misafir
4.0 · İyi · 4 yorum
Araf Hotel, Konya
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 6 yorum
Hich Hotel, Konya
En iyi fiyat alınıyor

Konya Küçük ve Butik Otelleri

Mevlana engin hoşgörünün ve aşk' ın bütünleştiği bir evrensel felsefeyi benimser. İçimizdeki Tanrı Aşkına ulaşmayı hedefler. Her gittiğimde hissedilenler sözle anlatılamayacak kadar özeldir. 
Bozkırın tam ortasında tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri, kültürel derinliğinin yanı sıra gönül zenginliğinin adıdır Konya. Coğrafi olarak ülkemizin ortasında, yani İç Anadolu'da yer alan etrafı dağlarla çevrili yüksek bir düzlükte konumlanıyor. 1987 yılından itibaren büyükşehir statüsünde olan Konya yaklaşık 2 milyonun üzerinde nüfusu barındırıyor. Önemli bir ticaret ve sanayi kentimizdir. Kültür turlarının vazgeçilmez rotalarında biri. Konyalılar derki 'bir başkent her zaman başkent olarak kalacaktır'. Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük ile birlikte ilk çağ medeniyetleri Roma Bizans Selçuklu ve Osmanlı mirasını barındırıyor Konya şehri.
Alan olarak Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip olan şehirde ilçeler arası mesafe bazı yerlerde azken bazı yerlerde epey fazla. Akşehir, Seydişehir, Meram, Ereğli, Selçuklu, Sarayönü gibi bilindik ilçeleri sık ziyaret edilen yerlerden. Çok derin tarihi ve kültürel yapısının yanında son yıllarda bilim ve kongre açısından da önemli atılımlar yapılmıştır. Tüm bunlardan farklı olarak coğrafi özellikleriyle de ön plana çıkıyor Konya. Tuz gölü, Meke Gölü ve Beyşehir gölü gibi önemli göllerinin yanı sıra şelaleleri de mevcut. Hatta çölleşmiş topraklar bile. Genellikle yüksek düzlüklerden oluştuğundan tepe olarak bazı yerler göz önüne geliyor, Aladdin Tepesi gibi. Ama şehrin güneyinde Toroslara ulaşmak mümkün.
Konyanın mutfağı da meşhur ve akla ilk gelenlerden biri de etli ekmek ama Konya denince akla gelmesi gereken devasa şahsiyetler vardır ki sadece Türk kültüründe değil dünya kültüründe de önemli kişiler. Mevlana Celaleddin Rumi, Şemsi Tebrizi, Nasrettin Hoca türbeleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken abide şahsiyetlerden. Son zamanlarda Türkiye A Milli Futbol takımının maçları da modern Konya Büyükşehir Stadyumundan yapıldığından şehir daha çok gündeme gelmiş.

Konya Gezi Notları
Konya'ya Nasıl Gidilir
Konya'da Yeme İçme Mekanları
Konya Rehberi
Konya'da Gezilecek Görülecek Yerler
Konya'da Yapılacak Şeyler
Konya'dan Ne Alınır 

Etiketler: konya otelleri, konya balayı otelleri, konya butik otelleri, konya jakuzili otel, konya havuzlu otel, konya şömineli otel, konya doğa içinde otel, konya otel, konya butik otel fiyatları
 

Konya Gezi Rehberi için blogu ziyaret edin!

Sıkça Sorulan Sorular

Konya'da hangi oteller çiftler için en uygun?
Araf Hotel'in insanı kucaklayan özel bir havası var.
Konya bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hich Hotel'in en güzel yanı Rumi'nin hemen yanında yer alıyor olması. Mevlana Müzesi'nin kente verdiği bambaşka bir hissiyatı var...
Konya'da hangi oteller aileler için en uygun?
Hich Hotel ; ailelerin kolay unutamayacağı bir konfor sağlıyor. Gerçek ve içten bir sevgiyle döşenmiş.
Konya bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Konya bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Konya'nın meşhur küflü peyniri kahvaltının olmazsa olmazları arasındadır. Hich Hotel'de lezzetine varmanız mümkün.
Konya bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Konya Havalimanı ; şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Konya bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Araf Hotel ve Hich Hotel ; kentin Karatay ilçesinde bulunuyor. İnanılmaz bir kültürel derinlik... Bizzat iki üç gün geçirince; ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
Konya bölgesinde Mevlana Müzesi yakınında oteller hangileri?
Hich Hotel'den yürüyerek iki dakika sürüyor Mevlana Müzesi. Rumi'nin benzersiz atmosferi...
Konya bölgesinde Sille Köyü yakınında oteller hangileri?
Asırlar boyu Hristiyanların ve Müslümanların birlikte yaşadığı dünya güzeli tarihi bir köy Sille Köyü. Kent merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Konya bölgesinde Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yakınındaki oteller hangileri?
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ; kent merkezine 10 km uzaklıkta. Oldukça farklı bir yer. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.