×

Kızılcahamam'da Gezilecek Yerler


Köklü bir tarihi bulunan ve pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Kızılcahamam da tarihi güzelliklerin ve tarihi eserlerin yanında görülmeye değer pek çok doğal güzellik de bulunuyor.
İlçe içinde güzel bir keşif yürüyüşü yaparak sokaklarını, çarşısını gezebilirsiniz. İlçede bulunan tarihi camileri görebilirsiniz. Eskiden yerinde kilise bulunan Selçuklu Camisi’ni, 1900’lü yılların başında inşa edilen Hacı Ali Camisi’ni, Yukarı Kilise Köyü Camisi’ni, Çeltikli Beldesi Eski Cami’yi ve daha pek çok dini yerleri ziyaret edebilirsiniz.
Bölgede bulunan eski han ve hamamları görebilirsiniz. Eski Hamam ve Sey Hamamı bunlardan birkaçı. Kırmızı Ebe Türbesi, Oruç Gazi Sultan Türbesi, Abdül Cemil Türbesi gibi dini açıdan önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz.
Efsaneleri ile ünlü Taşlıca Köyü’nde bulunan Gelin Kayası’nı görebilirsiniz. Başköy Kalesi, Ağsar Kalesi ve Kız Kalesi’ni görebilirsiniz.
Soğuksu Milli Parkı’na gidebilirsiniz. Volkanik bir alan üzerinde bulunan park hem soğuk hem de sıcak su kaynaklarına sahip. Her mevsim başka güzellikte olan park, doğası ve güzellikleri ile görülmeye değer.
Şifalı suları ile ünü ülkemizin dört bir yanına yayılan Kızılcahamam Kaplıcaları’na gidebilirsiniz. Pek çok hastalığa iyi gelen sularında siz de şifa bulup yenilenebilirsiniz.
Ağaçlarla etrafı çevrelenen ve bir tablo karda güzel olan Karagöl’e gidebilirsiniz. Gölün etrafında güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Jeolojik özellikleri ile ön plana çıkan bölgede Kızılcahamam-Çamlıdere Jeoparkı projesi ile koruma altına alınan Güvem Bazalt Sütunları’nı görebilirsiniz.
Ankara merkeze gidebilir, burada vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler