Kumlubük Rehberi

Marmaris'e 24, Turunç'a 5 km uzaklıkta olan Kumlubük'e muhteşem manzaralı bir orman içinden geçilerek ulaşılır. Öyle ki daha bu yolculuğun başında gözlerinizin önüne serilen deniz manzarası, çam ormanlarının içinize işleyen kokusu ve doğanın sesi, size az sonra ulaşacağınız cennetin habercisidir.

Farklı bir renk... Farklı bir ışık... Farklı bir büyü...

İki ucu bükülmüş bir yay seklindeki 2 kilometrelik kumsalıyla bir saklı doğa harikasıdır Kumlubük... Adını kumla dolu olan sahil ve denizinden alan Kumlubük'te yeşille mavinin tüm tonları birbiriyle yarışır.               

Beden ve ruhun doğayla buluşması:

Masmavi deniziyle birleşen kumsal ve onu çevreleyen çam ağaçları... Etrafı yemyeşil tepelerle çevrili bu koyda berrak bir deniz, uzun bir kumsal ve kuş sesleri ile sadece bedeninizi değil, ruhunuzun derinliklerini de dinlendirme olanağı bulursunuz.

Doğa ve tarihin kaynaşması... Hediyesi seyirlik manzarası...

Denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bu güzel koyda dilerseniz yeşil tepelere doğru yürüyüşler yapabilirsiniz. Kumlubük'ten yarım saatlik yürüyüş ile tepedeki Amos antik kentinin sehir surları ve tiyatro kalıntılarını gezebilirsiniz. Amos tepesinin ucuna ilerlediğinizde ayaklarınızın altına muhteşem bir manzara serilir.

Ayrıca balıkçılığı, süngerciliği ve liman koylarıyla da ünlü olan Marmaris'in bu en güzel koyunda istediğiniz su sporlarını yapma olanağınız var.
               

Kumlubük’e Turunç’tan karayolu da var. Toprak yol, Turunç Otel’in hemen arkasından geçiyor. Manzara etkileyici.

Turunç’ta bir sabahınızı ya da akşam üzerini Amos antik kentine yapacağınız yürüyüşe ayırın. Turunç’tan yürüyerek 1 saatte Kumlubük’ten ise yarım saatte ulaşabileceğiniz Amos, antik çağın önemli kentlerinden biriydi ama günümüze çok fazla şey kalmadı. Hisar Burnu diye bilinen ve bir yanında küçük çakıllı bir koy, diğer yanında Kumlubük sahilinin uzandığı  tepedeki dar ve uzun düzlükte tiyatro ve kent surlarını görebilirsiniz.

Kentin nekropolisi ise kuzeydeki küçük koyun yamaçlarına doğru yayılmıştır.  Ama kalıntılardan çok  ayağınızın altında gözalabildiğine uzanan manzaradan etkileneceksiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.04.2024
Çıkış
16.04.2024
Misafirler
2 misafir
Şu anda kapalı
05 May ile 15 Eki arasında açık

Villa Florya Otel Kumlubük

5.0 · Harika · 5 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris Kumlubük'te güzel manzaraya sahip oteller hangileridir?
Dionysos Hotel dağların kovuğunda özel olarak işlenmiş tüyler ürpertici bir yer. Manzara müthiş. İyi şarap ve iyi zeytinyağının en has halini burada deneyimledik. Bütün övgüleri hak ediyor.
Marmaris Kumlubük bölgesindeki otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Marmaris Kumlubük bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileri?
Dionysos Hotel büyülü güzelliği, uçsuz bucaksız manzarası ve olağanüstü sakinliği ile oldukça rafine bir yer.
Marmaris Kumlubük bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havaalanı Kumlubük'e 120 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Marmaris Kumlubük bölgesinde Amos Antik Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?
Amos Antik Kenti'ne harika bir rotada yaklaşık bir saat yürüyerek varılıyor. Antik tiyatronun kalıntıları, Amos Koyu ve Kumlubük Koyu görülmeye değer bir ihtişamla sizleri bekliyor...