×

Muğla'da Gezilecek Yerler


Muğla; Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi pek çok büyük ve tarihi, kültürel açıdan zengin tatil beldesini sınırlarında barındırmaktadır. Buraları ziyaret etmek için ayrıca bir tatil planı yapmalı ve en azından bir – iki gün bu beldelerde konaklayarak keyiflice gezmelisiniz.   

Bu tatil beldelerinin dışında Muğla merkezde de gezebileceğiniz pek çok farklı mekân var. Kent merkezi sivil mimarinin çok güzel örneklerini barındırıyor. Öncelikle merkezde bulunan Arasta’yı gezebilirsiniz. Burada her çeşit el sanatını bugün da canlı tutan çok sayıda esnaf görebilirsiniz.

Muğla merkezde yer alan Muğla Müzesi’ne gidebilirsiniz. Burada Yatağan’da yer alan Stratonikeia Antik Kenti’nden çıkarılan eserler sergilenmektedir. Muğla sokaklarında gezebilir ve Eski Muğla Türk ve Rum evlerini görebilirsiniz. Merkezdeki Tarihi Saatli Kule’yi görebilirsiniz.   

Yatağan’da yer alan Stratonikeia ve Lagina Antik Kentleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Muğla şehir merkezinde yer alan Ulu Cami, Kurşunlu Cami, Hacı İlyas Camii, Firuzbey Cami gibi tarihi yerleri gezebilirsiniz. Ahmet Gazi Medresesi ve Külliyesi, Aşağı Kilise ve Yukarı Kilise’yi ziyaret edebilirsiniz. Çöllüoğlu Hanı’na gidebilirsiniz. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Yağcılar Hanı’na uğrayabilirsiniz.   

Muğla’da pek çok ilçede termal kaplıcalar vardır. Gel Girme Çamur Banyosu, Bodrum Kaplıcaları, Gebeler Köyü Kaplıcası gibi yerlere gidebilirsiniz.   

Muğla’da koruma altına alınan çok sayıda tabiat parkı mevcut. Buralara günü birlik geziler planlayabilirsiniz. Bölgenin ilk yerleşimi sayılan, merkeze biraz uzak olan Sandima Köyü’ne gidebilirsiniz. Önceleri terk edilen köyde bugün sanatçı bir çift ikamet ediyor. Üstelik köyün her noktası da muhteşem bir deniz manzarasına hâkim.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler