×

Kırklareli Otelleri

Bir sınır şehrimiz olan Kırklareli ülkemizin kuzey basısında bulunmaktadır. Trakya topraklarında çok eski bir geçmişe sahip olan kentte tarih, kültür-medeniyet ve doğa açısından aradığınız birçok şey bulunmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kırklareli dönem dönem huzuru da bulmuş işgal de görmüştür. Anadolu'dan önce Balkanlar'a ve sonra da Avrupa'ya geçiş güzergâhında olan Kırklareli bu büyük kültür coğrafyalarının adeta bir özetidir.
Daha önceleri ilk adı Kırk Kilise anlamında kullanılıyormuş. Yıllar boyu Balkan ve Türk kültürü ile yoğrulmuş olan Kırklareli'nde az da olsa kozmopolit bir yapı bulunmakta. Nüfus mübadelesi(değişimi) ile günümüze yakın bir demografik ortaya çıksa da Kırklareli'nde bugün halâ Balkan kökenli vatandaşlar ve göçmenler bulunmakta. Ama tüm bunlarla birlikte Kırklareli'ne geldiğinizde insanların ne kadar uyum içerisinde, birlikte ve kardeşçe yaşadıklarını göreceksiniz.

Trakya bölgesi genel olarak düzlüklerden oluşmaktadır ama bölgenin tek dağlık bölümü Kırklareli'nde bulunmaktadır. Yıldız Dağları Bulgaristan'dan başlayarak yaklaşık 300 km'lik bir uzantıyla Karadeniz'e paralel olarak Kırklareli'nden geçer. Dolayısı ile bir şehri en çok güzelleştiren tabii güzelliklerin başında olan dağ, deniz ve orman tüm güzellikleriyle Kırklareli'nde bulunmaktadır. Bu durum siz değerli misafirler için, yapacağınız gezilerde daha rahat planlama yapmasını sağlamaktadır. Deyim yerindeyse Kırklareli'nde tarih, kültür ve doğa hepsi bir arada bulunmakta. İsterseniz longoz ormanlarında doğanın tadını çıkarın ya da yazın Karadeniz'in serin sularına kendinizi bırakın. Dilerseniz de onlarca kale, antik tiyatro, meydan, köprü ve ibadethaneleri gezerek tarihe şahitlik edin. Tarihi köklü olan kozmopolit bir yerin mutfağı da köklü olur. Kırklareli'nde tadına doyamayacağınız yöresel ve ulusal lezzetleri de tadabilirsiniz. Marmara ve Trakya bölümünde olması ulaşımı da çok kolaylaştırmaktadır.
Etiketler: kırklareli otelleri, kırklareli balayı otelleri, kırklareli butik otelleri, kırklareli jakuzili otel, kırklareli havuzlu otel, kırklareli şömineli otel, kırklareli doğa içinde otel, kırklareli otel, kırklareli butik otel fiyatları

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kırklareli'de çiftler için en uygun oteller hangileridir?

Bakucha Vineyard Hotel & Spa bağların içinde huzurlu bir konaklama keyfi sunuyor.

Kırklareli'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?

Atakale Otel: şehirde bir-iki günden günden fazla kalmak isteyenler için ideal bir yer.

Kırklareli'de aileler için en uygun oteller hangileridir?

Pera Hotel - Lüleburgaz uygar ve çağdaş bir mekan. Çevrede görülecek güzel yerler ve katılacak keyifli şenlikler var.

Kırklareli'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.

Kırklareli'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?

Atakale Otel'in bahçeden topladıkları organik ürünlerle hazırladığı kahvaltısı çok lezzetli.

Kırklareli'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

DHMİ Tekirdağ Çorlu Havaalanı Kırklareli'ne 62 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Kırklareli'de denize sıfır olan en iyi oteller hangileridir?

Bizans döneminden kalma kalesi bulunan Kıyıköy, denizden gelebilecek saldırıları önlemek için yapılmış. Atakale Otel'de denizin huzuruna doyacağınız bir konaklama sunuyor. Ayrı bir keyif katacak tatilinize...

Kırklareli'de bulunan romantik oteller hangileridir?

Bakucha Vineyard Hotel & Spa dağın eteklerindeki vadide muhteşem bir orman manzarasına nazır bir şekilde dinlenebileceğiniz özel bir yer.

Kırklareli'de Aya Nikola Manastırı yakınındaki oteller hangileri?

Kıyıköy’deki Aya Nikola Manastır’ı, Roma imparatoru Jüstinyen’in döneminde (MS 527-565) , Papuç Deresi Vadisi’nde, kaya kütlesinin içi oyularak yapılmış. Mimari açıdan kaya manastırlarının en iyi örneklerinden biri sayılıyor. Kilise, ayazma ve keşişlerin dinlenme hücrelerinin olduğu bölümler bulunuyor. Doğal güzelliği ile insanı çarpan bir yer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler