Kırklareli Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (1)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.07.2024
Çıkış
24.07.2024
Misafirler
2 misafir

Bakucha Vineyard Hotel & Spa

2.7 · Ortalama · 3 yorum
Bakucha Vineyard Hotel & Spa, Lüleburgaz Kırklareli
Lüks Bağ Oteli
En iyi fiyat alınıyor
4.3 · Harika · 3 yorum
Dessera Bağ Evi, Kırklareli
Bağ Evi
En iyi fiyat alınıyor

Kıyıköy Resort Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Kıyıköy Resort Hotel, Kırklareli
En iyi fiyat alınıyor

Longosphere Glamping, İğneada

4.7 · Harika · 3 yorum
Longosphere Glamping, İğneada, Kırklareli
Glamping Mekanı
En iyi fiyat alınıyor
Nayu İğneada, Kırklareli
En iyi fiyat alınıyor

Pera Hotel Lüleburgaz

5.0 · Harika · 2 yorum
Pera Hotel Lüleburgaz, Lüleburgaz Kırklareli
En iyi fiyat alınıyor

Kırklareli Küçük ve Butik Otelleri

Bir sınır şehrimiz olan Kırklareli ülkemizin kuzey basısında bulunuyor. Trakya topraklarında çok eski bir geçmişe sahip olan kentte tarih, kültür-medeniyet ve doğa açısından aradığınız birçok şey bulunuyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kırklareli dönem dönem huzuru da bulmuş işgal de görmüş. Anadolu'dan önce Balkanlar'a ve sonra da Avrupa'ya geçiş güzergâhında olan Kırklareli bu büyük kültür coğrafyalarının adeta bir özeti.
Daha önceleri ilk adı Kırk Kilise anlamında kullanılıyormuş. Yıllar boyu Balkan ve Türk kültürü ile yoğrulmuş olan Kırklareli'nde az da olsa kozmopolit bir yapı bulunuyor. Nüfus mübadelesi(değişimi) ile günümüze yakın bir demografik ortaya çıksa da Kırklareli'nde bugün halâ Balkan kökenli vatandaşlar ve göçmenler mevcut. Ama tüm bunlarla birlikte Kırklareli'ne geldiğinizde insanların ne kadar uyum içerisinde, birlikte ve kardeşçe yaşadıklarını görüyorsunuz. 

Trakya bölgesi genel olarak düzlüklerden oluşuyor ama bölgenin tek dağlık bölümü Kırklareli'nde bulunuyor. Yıldız Dağları Bulgaristan'dan başlayarak yaklaşık 300 km'lik bir uzantıyla Karadeniz'e paralel olarak Kırklareli'nden geçiyor. Dolayısı ile bir şehri en çok güzelleştiren tabii güzelliklerin başında olan dağ, deniz ve orman tüm güzellikleriyle Kırklareli'nde bulunuyor. Bu durum siz değerli misafirler için, yapacağınız gezilerde daha rahat planlama yapmasını sağlıyor. Deyim yerindeyse Kırklareli'nde tarih, kültür ve doğa hepsi bir arada yaşıyor. 

 

İsterseniz longoz ormanlarında doğanın tadını çıkarın ya da yazın Karadeniz'in serin sularına kendinizi bırakın. Dilerseniz de onlarca kale, antik tiyatro, meydan, köprü ve ibadethaneleri gezerek tarihe şahitlik edin. Tarihi köklü olan kozmopolit bir yerin mutfağı da köklü olur. Kırklareli'nde tadına doyamayacağınız yöresel ve ulusal lezzetleri de tadabilirsiniz. Marmara ve Trakya bölümünde olması ulaşımı da çok kolaylaştırıyor.

Kırklareli Gezi Notları
Kırklareli Nasıl Gidilir
Kırklareli'de Yeme İçme Mekanları
Kırklareli Rehberi
Kırklareli Gezilecek ve Görülecek Yerler
Kırklareli Ne Yapılır, Yapılacaklar Önerisi
Kırklareli Ne Alınır 

Etiketler: Kırklareli butik otelleri, Kırklareli butik otel denize sıfır, Kırklareli otelleri, Kırklareli bungalov otelleri, Kırklareli bungalow fiyat, Kırklareli'de nerede kalınır, Kırklareli havuzlu oteller, Kırklareli butik otel tavsiye, en güzel Kırklareli otelleri, Kırklareli'de butik doğa otelleri, Kırklareli'ne yakın doğa otelleri, Kırklareli'de doğa ile iç içe tatil yerleri, Kırklareli doğa ile iç içe oteller, Kırklareli'de en iyi doğa otelleri, Kırklareli bungalov evler, Kırklareli bungalov ev fiyatları, Kırklareli bungalov tatil evleri, Kırklareli tatil evleri, Kırklareli bungalov ev kiralama, Kırklareli glamping tatil, Kırklareli glamping çadır fiyatları, Kırklareli tiny house konaklama, Kırklareli tiny house konaklama fiyatları, Kırklareli tiny house oteller, Kırklareli tiny house bungalow, Kırklareli denize sıfır butik oteller, Kırklareli butik otel fiyatları, Kırklareli en iyi butik oteller, Kırklareli lüks butik oteller, Kırklareli lüks küçük oteller, Kırklareli'nde şömineli oteller, Kırklareli jakuzili butik oteller, Kırklareli balayı otelleri, Kırklareli dağ evleri, Kırklareli kütük evleri, Kırklareli üçgen evleri, Kırklareli dağ otelleri, Kırklareli sobalı oteller, Kırklareli deniz manzaralı oteller, Kırklareli bağ otelleri, Kırklareli gastronomi otelleri, Kırklareli dome çadır ev oteller.

Sıkça Sorulan Sorular

Kırklareli'de çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Bakucha Vineyard Hotel & Spa bağların içinde huzurlu bir konaklama keyfi sunuyor.
Kırklareli'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Atakale Otel: şehirde bir-iki günden günden fazla kalmak isteyenler için ideal bir yer.
Kırklareli'de aileler için en uygun oteller hangileridir?
Pera Hotel - Lüleburgaz uygar ve çağdaş bir mekan. Çevrede görülecek güzel yerler ve katılacak keyifli şenlikler var.
Kırklareli'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.
Kırklareli'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Atakale Otel'in bahçeden topladıkları organik ürünlerle hazırladığı kahvaltısı çok lezzetli.
Kırklareli'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
DHMİ Tekirdağ Çorlu Havaalanı Kırklareli'ne 62 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Kırklareli'de denize sıfır olan en iyi oteller hangileridir?
Bizans döneminden kalma kalesi bulunan Kıyıköy, denizden gelebilecek saldırıları önlemek için yapılmış. Atakale Otel'de denizin huzuruna doyacağınız bir konaklama sunuyor. Ayrı bir keyif katacak tatilinize...
Kırklareli'de bulunan romantik oteller hangileridir?
Bakucha Vineyard Hotel & Spa dağın eteklerindeki vadide muhteşem bir orman manzarasına nazır bir şekilde dinlenebileceğiniz özel bir yer.
Kırklareli'de Aya Nikola Manastırı yakınındaki oteller hangileri?
Kıyıköy’deki Aya Nikola Manastır’ı, Roma imparatoru Jüstinyen’in döneminde (MS 527-565) , Papuç Deresi Vadisi’nde, kaya kütlesinin içi oyularak yapılmış. Mimari açıdan kaya manastırlarının en iyi örneklerinden biri sayılıyor. Kilise, ayazma ve keşişlerin dinlenme hücrelerinin olduğu bölümler bulunuyor. Doğal güzelliği ile insanı çarpan bir yer. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.