×

Akyaka Rehberi

Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan Akyaka Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve Akyaka Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi.

Akyaka ve Gökova Körfezi

Yemyeşil ormanlarla masmavi denizlerin birleştiği yerde yer alan Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir tatil beldesi. Gökova Körfezi’nin doğusunda, Marmaris ile Muğla’yı birbirine bağlayan yolun ise tam ortasında yer alıyor. Muğla-Marmaris yolunun 15. km’sinde başlayan Sakar Geçidi’nden ovaya doğru kıvrılarak inen 7 km’lik yolu ya giderken ya da dönerken günışığında geçmelisiniz.

Ovanın ve Gökova Körfezi’nin manzarası gerçekten baş döndürücüdür. Yol kenarında manzara seyretmek için park yerleri vardır. Aracınızı kenara çekin ve düşlere dalın. Körfez çoğu zaman sisler içindedir ve daha da düşsel bir manzara sunar.
 Bu virajlı yol ovaya inerken Akyaka’ya ayrılıyor. Sağa dönüp çamlar arasından Akyaka’ya giriyorsunuz. Bu sapağı geçerseniz, Marmaris-Muğla kavşağından sola dönün. (Marmaris tarafına değil)  Bu yolun bitiminde sola dönüp Azmak denilen pırıl pırıl dereyi izleyin. Akyaka’nın özel mimarisi hemen dikkatinizi çekecektir. 

Azmak Deresi ve Akyaka’nın denizi, adeta akvaryum gibi berrak ve temiz. Sağınızda solunuzda ahşap yapıların en güzelleri sıralanıyor. Özenmemek, imrenmemek zor. Hani kamyonların arkasına yazılan yazılardan birinde "Nazar etme  ne olur, çalış, senin de olur." yazar ya, o misal. Haset etmeyin, sizin olmasa da bu evlerde bir kaç gece konaklayabilirsiniz. Akyaka’nın otelleri, pansiyonlarının çoğu bu güzelim mimarinin yapısıdır. Çağıl çağıl akan ve içinde ördeklerin, kazların oynaştığı dere kimi otellerin, evlerin bahçelerinin içine girip çıkar. Denize ulaşınca başka bir maceraya başlar. Akyaka şehir merkezi içine girip orman alanına doğru ilerlerken sola dönerseniz plaja çıkarsınız. Deniz sığ ve dalgalı olduğu için biraz bulanıktır.

Azmak deresinin denizle buluştuğu noktadır burası. Dilerseniz tekneyle Azmak’a girebilir ve berrak suda kocaman tatlı su balıklarını ya da su yılanlarını dans ederken seyredebilirsiniz. Şehir merkezinin hemen yanı başında başlar yemyeşil çam ormanı. Ayrıca konaklamak için de bungalovlar bulunuyor. Denize ormanın gizlediği küçük kumsallı koylardan girmek için daha ötelere gitmek gerekiyor.

Akyaka’dan tekne kiralayarak ya da yürüyerek bu koylara ulaşabilirsiniz. Eğer tüm bu güzelliklere yakından tanık olmak ve bu yaz tatilinizi Akyaka’da geçirmek isterseniz sitemizi incelemeniz faydalı olacaktır. Uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon imkânları ile zevkinize ve bütçenize uygun pek çok Akyaka otelini sitemizden bulabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler