×
Artvin'de Ne Yapılır?

Artvin’e geldiğinizde öncelikle bir doğa yürüyüşü ve rafting planı yapmalısınız. Artvin’de asıl görmeniz gereken yer ise hırçın akan suları ile Çoruh Nehri. Nehir kenarında yürüyüş yapabileceğiniz gibi mutlaka ama mutlaka rafting turu yapmalısınız. Bu heyecan bir kenara bırakılamaz bizce. Yılın belli dönemlerinde yapılan yayla festivalleri ile de ünlenen Artvin’de Bilbilan, Sahara yaylaları, Kaçkar Dağları Turizm Merkezi, Arsiyan ve Mersivan yaylaları gibi yeşil cennetleri gezebilirsiniz.

İsterseniz buralarda doğa yürüyüşleri planlayabilirsiniz. Uygun bazı yaylalarda kamp kurabilir ya da yayla evlerinde kalabilirsiniz. Şehirde koruma altında olan milli parklar ve tabiat parkları da mevcut. Sahara-Karagöl Milli Parkı, Hatila Vadisi Milli Parkı, Maçahel-Gorgit Tabiat Parkı ve Koruma Alanı’nı gezebilir ve doğanın kucağında güzle bir gün geçirebilirsiniz.

Atlı doğa yürüyüşü, jeep safari gibi heyecanlı aktivitelere katılabilirsiniz. Eğer tırmanmayı seviyorsanız Kaçkar Dağları’na bir tur planlayabilirsiniz. Balık tutmak ve yürüyüş yapmak içinse kentin şelale ve derelerini tercih edebilirsiniz.

Barhal Çayı, Hatila Deresi, Maçahel Deresi ve ülkemizin en yüksek çağlayanı olan Ciro Şelalesi bizim önerimiz. İsterseniz kent merkezinde ve civar ilçelerde bulunan müze, cami ve kilise, köprü, çeşme gibi tarihi mekânları gezebilir ve tarihin izlerini görebilirsiniz. Tabiat ve koruma parklarında kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Eğer uygun dönemlerde geldiyseniz yaylalarda ya da kentin içinde düzenlenen farklı festivallere katılabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kent merkezinde yürüyüş yapabilir, çarşıdan hediyelik alışveriş yapabilirsiniz. Kentin ünlü restoranlarında yöresel yemeklerin ya da Türk ve dünya mutfağından lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Akşam kent manzarasına hâkim bir restoranda günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Artvin Gezi ve Konaklama Rehberi yazımız için tıklayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler