Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Bafa Gölü’nün çevresi tamamen doğal güzelliklerle dolu. İsterseniz göl kenarında ya da ormanlık alanlarda doğayı keşif yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Ancak eğer ben tarihle dolu vakitler geçirmek istiyorum, derseniz işte size önerilerimiz…   

Herakleia Antik Kenti kalıntılarını görmek için, Kapkırı köyüne gidebilirsiniz. Çünkü M.Ö. 7. yüzyıla ait kentin kalıntıları bugün, köyün sınırları içerisinde kalmış. Antik kentin sınırları içerisinde Athena Tapınağı, tiyatro, agora, konsey binası ve Endymion Tapınağı yer alıyor.    

Bunların dışında Bafa Gölü’nde yer alan irili ufaklı adacıklarda ve Latmos Dağı’nın kayalıklarında bulunan manastırları da görebilirsiniz. Buralar Bizans döneminde keşişlerin sığınağı olarak kullanılan yerlerdir. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda bölgede 13 tane manastır olduğu biliniyor.   

Ayrıca eğer tarihin yanında biraz da gizem dolu şeyleri seviyorsanız, Bafa Gölü ve civarında bulunan prehistorik mağaralar tam size göre gezi alanları. Manastırlar gibi, yine keşişlere ev sahipliği yapmış olan mağaraların içerisinde kaya resimleri de bulunuyor.   

Doğal güzelliklere tanıklık etmek için ise tabiat parkı ilan edilen göl çevresini ve Menderes Milli Parkı’nı da gezebilirsiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Bafa Selenes Pansiyon

En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bafa Gölü bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Silva Oliva Hotel; gölün kıyısında, zeytinlik içinde, minimal ve konforlu odalarında konuklarını ağırlıyor. Etraf yemyeşil. Ön taraf göl. Sessizlik harikulade!
Bafa Gölü bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Bafa Gölü bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Silvia Oliva Hotel kulvarının epey önüne geçiyor.
Bafa Gölü bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Silvia Olivia Hotel kahvaltıda eşsiz gurme lezzetler sunuyor. Hasatını aldıkları kendi zeytinyağlarını kullanıyorlar. Her şey doğadan...Tabiatın içinde, muhteşem göl manzaralı, olağanüstü sessiz bir yerde kahvaltının tadı bambaşka oluyor tabii ki...
Bafa Gölü bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas-Bodrum Havaalanı 54 km uzaklıkta.