Bafa Gölü Ne Yapılır

Bafa Gölü’ne geldiğinizde yapacağınız ilk şey göl çevresinde güzel bir yürüyüş. İsterseniz ormanlık alanda da sabah yürüyüşleri yapabilir ya da hem göl hem de orman içerisinde bisiklet turları planlayabilirsiniz. Yürüyüş parkurlarında zaman zaman zor engellerle karşılaşabiliriniz. Kaldığınız Bafa Gölü otelinden bu konuda rehberlik alabilirsiniz.   

İsterseniz Bafa Gölü’nde tekne turuna çıkabilirsiniz. Civardaki balıkçıların düzenlediği tekne turları, göldeki güzellikleri ve adacıkları keşfetmeniz açısından güzel bir deneyim olabilir. Eğer Bafa Gölü seyahatiniz yaz aylarında ise gölün diğer kıyılarında ve bembeyaz kumsallarında isterseniz güneşlenebilirsiniz ve gölde yüzebilirsiniz de.    

Göl etrafında, doğa yürüyüşlerinde ya da katıldığınız tekne turunda bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Latmos Dağı’nda kamp kurabilir ya da dağa tırmanış planlayabilirsiniz. Eğer ilgi alanınıza girerse kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Her ne kadar son yıllarda sayıları azalıp nesilleri tehlikeye girse de isterseniz balık tutabilirsiniz.   

Biraz Bafa Gölü’nde uzaklaşmak isterseniz beldenin yakınında bulunan Didim, Bodrum ve Kuşadası gibi tatil merkezlerine günü birlik geziler yapabilirsiniz.   

Akşam günün yorgunluğunu otelinizin restoranında, göl manzarasına karşı rakı balık keyfi yaparak atabilirsiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Bafa Selenes Pansiyon

En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bafa Gölü bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Silva Oliva Hotel; gölün kıyısında, zeytinlik içinde, minimal ve konforlu odalarında konuklarını ağırlıyor. Etraf yemyeşil. Ön taraf göl. Sessizlik harikulade!
Bafa Gölü bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Bafa Gölü bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Silvia Oliva Hotel kulvarının epey önüne geçiyor.
Bafa Gölü bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Silvia Olivia Hotel kahvaltıda eşsiz gurme lezzetler sunuyor. Hasatını aldıkları kendi zeytinyağlarını kullanıyorlar. Her şey doğadan...Tabiatın içinde, muhteşem göl manzaralı, olağanüstü sessiz bir yerde kahvaltının tadı bambaşka oluyor tabii ki...
Bafa Gölü bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas-Bodrum Havaalanı 54 km uzaklıkta.